Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Święto Akademii Morskiej [GALERIA]

Data publikacji: 11 maja 2016 r. 16:28
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:53
Święto Akademii Morskiej
 

Po raz kolejny Akademia Morska w Szczecinie obchodzi Święto Szkoły. W środę, 11 maja, odbyło się tradycyjne uroczyste posiedzenie Senatu uczelni, wręczenie statuetki Wilka Morskiego 2016 oraz nagrody na najaktywniejszego studenta. Ponadto zaprezentowano nową siedzibę Wydziału Mechanicznego przy ul. Willowej.

Z samego rana uroczyście podniesiono banderę przed gmachem głównym uczelni przy Wałach Chrobrego. Później świętowano przy ul. Willowej, gdzie mieści się nowa siedziba Wydziału Mechanicznego uczelni. Akademia zakupiła w drodze bezprzetargowej od miasta nieruchomość po dawnym Zespole Szkół Technicznych i Morskich. Obiekty były w złym stanie technicznym 
i wymagały dostosowania do potrzeb uczelni. Na razie zmodernizowano budynek dydaktyczno-warsztatowy nr 1. To dopiero półmetek.

– Łącznie mamy 795 studentów na Wydziale Mechanicznym – mówił jego dziekan, dr hab. inż. Zbigniew Matuszak podczas uroczystego posiedzenia Senatu AM. – Wypromowaliśmy 17 doktorów i dwóch doktorów habilitowanych.

Po krótkiej prezentacji wydziału i przypomnieniu jego historii przez dziekana głos zabrał prezydent miasta Piotr Krzystek.

– Przyszedłem sprawdzić, czy warto było przekazać ten budynek – mówił P. Krzystek. – Dziś oglądamy piękne efekty. Wszyscy w Szczecinie jesteśmy dumni z tej uczelni, która jest szalenie istotna dla gospodarki. Jej absolwenci trafiają na różne rynki pracy. Widać też połączenie nauki z biznesem – to powód do satysfakcji. Wierzę, że ten budynek będzie pełen studentów.

Tradycją Święta Szkoły jest wręczenie statuetki Wilka Morskiego. W tym roku uhonorowano nią Jacka Wiśniewskiego, dyrektora naczelnego spółki Euroafrica Shipping Lines. Nagrodzono też najaktywniejszego studenta AM. Został nim Patryk Franc. Studiuje na Wydziale Nawigacyjnym (kierunek transport morski), na III roku.

Goście uroczystości – w tym prezydent oraz przedstawiciele branży morskiej i szkół wyższych – zwiedzili wyremontowany obiekt przy Willowej: sale wykładowe i laboratoria.

Kolejnym tradycyjnym punktem obchodów Święta Szkoły był Międzywydziałowy Wielobój Pływacki o Puchar Rektora na pływalni AM. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

KajaK
2016-05-12 10:45:16
Nie narzekajcie z przemieszczaniem się, studenci PUM "kursują" pomiędzy: Unii Lubelskiej, Pomorzany, Chłapowskiego, Ku Słońcu, Dunikowskiego, Żołnierska, Police, Zdroje itp...
Marinero
2016-05-12 08:47:29
Temu dyrektorowi naczelnemu to raczej statuetkę Szczura Lądowego a nie Wilka Morskiego.
do: edek
2016-05-12 08:00:58
Będzie tak samo upierdliwe jak dotychczas, plus dojazd tramwajem nr 6 do Willowej :)
edek
2016-05-11 22:12:06
Przemieszczanie się z Wałów na Podgórną było upierdliwe ciekawe jak to będzie Willowa-Wały-Podgórna?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA