czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Święto Akademii Morskiej

Święto Akademii Morskiej [GALERIA]

Święto Akademii Morskiej
Data publikacji: 2016-05-11 16:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1003 133078

Po raz kolejny Akademia Morska w Szczecinie obchodzi Święto Szkoły. W środę, 11 maja, odbyło się tradycyjne uroczyste posiedzenie Senatu uczelni, wręczenie statuetki Wilka Morskiego 2016 oraz nagrody na najaktywniejszego studenta. Ponadto zaprezentowano nową siedzibę Wydziału Mechanicznego przy ul. Willowej.

Z samego rana uroczyście podniesiono banderę przed gmachem głównym uczelni przy Wałach Chrobrego. Później świętowano przy ul. Willowej, gdzie mieści się nowa siedziba Wydziału Mechanicznego uczelni. Akademia zakupiła w drodze bezprzetargowej od miasta nieruchomość po dawnym Zespole Szkół Technicznych i Morskich. Obiekty były w złym stanie technicznym 
i wymagały dostosowania do potrzeb uczelni. Na razie zmodernizowano budynek dydaktyczno-warsztatowy nr 1. To dopiero półmetek.

– Łącznie mamy 795 studentów na Wydziale Mechanicznym – mówił jego dziekan, dr hab. inż. Zbigniew Matuszak podczas uroczystego posiedzenia Senatu AM. – Wypromowaliśmy 17 doktorów i dwóch doktorów habilitowanych.

Po krótkiej prezentacji wydziału i przypomnieniu jego historii przez dziekana głos zabrał prezydent miasta Piotr Krzystek.

– Przyszedłem sprawdzić, czy warto było przekazać ten budynek – mówił P. Krzystek. – Dziś oglądamy piękne efekty. Wszyscy w Szczecinie jesteśmy dumni z tej uczelni, która jest szalenie istotna dla gospodarki. Jej absolwenci trafiają na różne rynki pracy. Widać też połączenie nauki z biznesem – to powód do satysfakcji. Wierzę, że ten budynek będzie pełen studentów.

Tradycją Święta Szkoły jest wręczenie statuetki Wilka Morskiego. W tym roku uhonorowano nią Jacka Wiśniewskiego, dyrektora naczelnego spółki Euroafrica Shipping Lines. Nagrodzono też najaktywniejszego studenta AM. Został nim Patryk Franc. Studiuje na Wydziale Nawigacyjnym (kierunek transport morski), na III roku.

Goście uroczystości – w tym prezydent oraz przedstawiciele branży morskiej i szkół wyższych – zwiedzili wyremontowany obiekt przy Willowej: sale wykładowe i laboratoria.

Kolejnym tradycyjnym punktem obchodów Święta Szkoły był Międzywydziałowy Wielobój Pływacki o Puchar Rektora na pływalni AM. (ek)

Fot. Dariusz Gorajski

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

Komentarze

KajaK
Nie narzekajcie z przemieszczaniem się, studenci PUM "kursują" pomiędzy: Unii Lubelskiej, Pomorzany, Chłapowskiego, Ku Słońcu, Dunikowskiego, Żołnierska, Police, Zdroje itp...
2016-05-12 10:45:16
Marinero
Temu dyrektorowi naczelnemu to raczej statuetkę Szczura Lądowego a nie Wilka Morskiego.
2016-05-12 08:47:29
do: edek
Będzie tak samo upierdliwe jak dotychczas, plus dojazd tramwajem nr 6 do Willowej :)
2016-05-12 08:00:58
edek
Przemieszczanie się z Wałów na Podgórną było upierdliwe ciekawe jak to będzie Willowa-Wały-Podgórna?
2016-05-11 22:12:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie