wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świetlny Szczecin zaprasza

Świetlny Szczecin zaprasza

Świetlny Szczecin zaprasza
Data publikacji: 2020-08-14 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-15 10:19
Wywietleń: 2096 469579

Iluminacje Szczecin to wydarzenie, które postawi miasto w zupełnie innym świetle – i to w dosłownym znaczeniu. Już w piątek (14 sierpnia) Żegluga Szczecińska zaprasza chętnych na wieczorny spacer śladami oświetlonych obiektów.

Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie przyroda. W kilku punktach miasta pojawią się świetlne ekspozycje nawiązujące do natury. Podczas nocnego spaceru przez centrum miasta będzie można zajrzeć m.in. na dziedziniec Muzeum Narodowego, którego aranżacja będzie przede wszystkim w klimacie wody i deszczu. Podobno dzięki podświetlonej konstrukcji i specjalnym efektom dźwiękowym będzie można poczuć się jak podczas wiosennych opadów.

Natomiast na placu Orła Białego ma być „tak zielono jak jeszcze nigdy”. A to wszystko za sprawą iluminacji w postaci wiązki światła w barwach Floating Garden oraz ścianki ze światłem w 3D. Jak zapewniają organizatorzy Festiwalu Świateł, będzie to idealna sceneria do wyjątkowych zdjęć. Będąc na placu Orła Białego, uwagę należy skierować na budynek Akademii Sztuki. W pewnym momencie każdy – nie tylko ktoś spostrzegawczy – zauważy, że zacznie on nieco „falować”.

Na piątkowej trasie świetlnego szlaku znajdzie się także Wyspa Grodzka, gdzie o godz. 21 odbędzie się koncert Michała Martyniuka feat. YaniKa. Michał to jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. W strefie żeglarskiej, po zakończeniu festiwalu, odbędzie się również After Party w ramach cyklu Elektroniczny Szczecin.

– Obok utalentowanych DJ-ów związanych z lokalną sceną klubową nie zabraknie również gościa specjalnego! W tej roli wystąpi nasz „towar” eksportowy, czyli duet CATZ’N DOGZ – zachęca Małgorzata Miszczuk, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia.

Natomiast o pełnych godzinach odbywać się będą specjalne pokazy świetlne na szczecińskich dźwigozaurach. Uczestnicy nocnego spaceru będą mogli też m.in. zagrać w retro gry na deskach szczecińskiej mariny.

W indywidualnych spacerach pomoże specjalna mapka z opisem i lokalizacją podświetlonych miejsc oraz rozmieszczeniem dodatkowych atrakcji. Można ją pobrać pod adresem https://bit.ly/ILUMINACJE. Wersja papierowa znajduje się też w Centrum Informacji Turystycznej. Wszystkie atrakcje między godziną 21 a 1. ©℗

(KaNa)

Fot. Grzegorz SIWA

Komentarze

Robert
Jestem systematyczny, bo to jedyny sposób aby upiększyć nasze miasto. Nie potrzeba nam kolejnych pomników, a zagospodarowanej przestrzeni, zgodnej z duchem historii w miejscach istotnych. Dlatego nie tylko rynek na Dąbiu nie powinien wyglądać jak targowisko w Białymstoku tylko jak plac z ładnymi historycznymi kamienicami, ale także obszar starego miasta w Szczecinie nie może być dłużej osiedlem o architekturze syfu pegeerowskiego, a mieć klimat i zabudowę prawdziwej starówki (tak jak to zbudowano po wojnie w Warszawie, Gdańsku czy częściowo w Poznaniu). W hebrajskim też potrafisz coś napisać? Bo oprócz fobii niemieckiej zapewne żydowska też u ciebie funkcjonuje.
2020-08-15 10:11:48
mieszkanka
Żegluga Szczecińska napraw swoje nabrzeże bo tam strach chodzić w biały dzień a co dopiero wieczorem ,wstyd a szczególnie jak chodzą po tych porypanych płytach i schodach zwiedzający nasze miasto.
2020-08-15 09:13:33
pomniki
Jedyny pomnik, który chciałbym "skopiowac/wkleić" to rozbite kręgle z Eindhoven. Pasowałyby przy Placu Żołnierza. Mega ekspresja, wrażenie ruchu.
2020-08-15 06:20:06
@ Robert
No, jesteś systematyczny. NA PODSTAWIE STARYCH POCZTÓWEK I PLANÓW Z ARCHIWUM. Applaus mein kleiner Krieger !! A pomniki spiżowe raus!
2020-08-14 20:48:07
@ Ania
Aniu, właściwie Twoim radosnym wpisem wybiłaś mi oręż z ręki. Chyba jestem maruda. Dobra, cieszymy się kolorowym Szczecinem. Osobiście kocham Szczecin.
2020-08-14 20:17:06
Ania
Super pomysł! Brawo Szczecin!
2020-08-14 17:16:50
Robert
Nie to nie ja. I nie wiem kim jest czystek. Myślę, że podobnie do mnie myśli wielu niesfrustrowanych i niezakompleksionych mieszkańców naszego pięknego miasta!
2020-08-14 16:05:31
Ania
@weteran - czego? Chyba pobytów w szpitalach psychiatrycznych. Przyjechałam do Szczecina na studia na akademię morską z Poznania. Zostałam po studiach i absolutnie nie żałuje! Moje koleżanki z czasów poznańskiego liceum, odwiedzając mnie zawsze podkreślają, że Szczecin ma atmosferę dużego europejskiego miasta i dużo przestrzeni ze świeżym powietrzem. Coś czego trudno szukać nie tylko w Poznaniu ale w większości dużych polskich miast. Nie pisz bzdur, tylko rozejrzyj się o ile bardziej parszywe są pozostałe wielkie polskie ośrodki miejskie.
2020-08-14 15:12:12
@weteran
A byłeś kiedyś w Poznaniu, Koszalinie, Sosnowcu czy Łodzi? Jedź tam, zobacz prawdziwy syf i kicz, to gwarantuje ci że wrócisz z podkulonym ogonem do Szczecina po odwiedzeniu prawdziwie zasyfialych polskich miast
2020-08-14 15:02:23
do Roberta
Czystek to ty?
2020-08-14 14:48:16
weteran
Szczecin-miasto brudne,kiczowate i odpychajace.Niegdys piekny i dumny grodzie Gryfa cos ty zawinil,ze uczynili z CIEBIE posmiewisko Europy>
2020-08-14 13:59:48
Robert
@Żalosne to. A co w tym żałosnego? Że będzie kolejna atrakcja dla mieszkańców i turystów w czasie wakacji? Bardzo fajny pomysł. Mam nadzieję, że takie iluminacje w kilku charakterystycznych dla Szczecina miejscach pojawią się na stałe. Lepsze to i ciekawsze od kolejnych spiżowych pomników. @VS Dobrze, że to parszywe targowisko zamknięto. Jest jeszcze kilka innych do likwidacji. Teren danego rynku powinien być pieczołowicie odtworzony w zabudowie, na podstawie starych pocztówek i planów z archiwum. To nie Polska B, żeby baby w chustach biegały między budami po klepisku.
2020-08-14 13:50:08
Żałosne to. No zwyczajnie żałosne.
.
2020-08-14 10:36:40
VS
A na chodniki to niema?! Ryneczek w Dąbiu też trzeba było zamknąć? Może tam niech zrobią iluminację!!!
2020-08-14 10:19:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie