piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świetlica jak nowa

Świetlica jak nowa

Świetlica jak nowa
Data publikacji: 2016-03-15 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2442 123478

Świetlica środowiskowa przy ul. 9 Maja w Szczecinie, prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, zmieni się nie do poznania. Właśnie wkroczyli do niej wolontariusze z firmy Bricoman. Malują pomieszczenia, wymieniają gniazdka, wieszają nowe karnisze i firanki, na podłodze w kuchni pojawi się też nowa wykładzina, a z kranów popłynie ciepła woda dzięki nowym przepływowym ogrzewaczom...

- Tak realizujemy nasz projekt „Wolontariat - odpowiedzialność, która niesie pomoc"- mówi Anna Głowacka, liderka projektu. - To nasz wolontariat pracowniczy. Ludzie z Bricomana sami zadeklarowali chęć ofiarowania swojego czasu i pracy. Dwie, 10- i 8-osobowe, grupy odnowią świetlicę. W jednym pomieszczeniu powstanie ściana - tablica, do jej wykonania użyjemy specjalnej farby tablicowej. Powiesimy też nowe karnisze, a na nich nowe firanki. W kuchni będzie nowa wykładzina. Zamontujemy też przepływowe podgrzewacze wody i wymienimy gniazdka, wtyczki... Wszystkie materiały pochodzą z naszego sklepu. Ich fundatorem jest firma Bricoman.

To wszystko wolontariusze zamierzają wykonać w dwa dni. Pełne dni - czyli będą pracować od rana do wieczora. W świetlicy jest kilka pomieszczeń - kuchnia, sala zabaw, sala gimnastyczna.

- W Szczecinie nasza firma działa dopiero od roku, więc to pierwszy nasz wolontariat w tym mieście - przyznaje Anna Głowacka. - Ale na pewno nie ostatni.©℗

(sag)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Anonim
Oby więcej takich akcji!
2016-03-18 12:25:01
Dolce Gabbana
To wszystko dla kochanych dzieciaków!Jesteśmy i zawsze będziemy im pomagać.
2016-03-15 21:08:25
Kwasu
Świetny pomysł!!!;)
2016-03-15 18:50:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie