środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Surowe sankcje po pijanym rajdzie prosto w pociąg Pendolino

Surowe sankcje po pijanym rajdzie prosto w pociąg Pendolino

Surowe sankcje po pijanym rajdzie prosto w pociąg Pendolino
Data publikacji: 2020-02-25 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-26 16:12
Wywietleń: 1423 444601

We wtorek (25 lutego) na trzy miesiące tymczasowo aresztowany został 28-letni Krzysztof G., mieszkaniec gminy Będzino. Prokuratura Rejonowa w Koszalinie postawiła mu zarzuty spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

To pokłosie sobotniego (22 lutego) zdarzenia, gdy kierowca auta osobowego marki VW Golf okolicy miejscowości Miłogoszcz wjechał w pociąg Pendolino relacji Kraków – Kołobrzeg. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że Volkswagenem podróżowało trzech mieszkańców gminy Będzino, w wieku 21, 28 i 56 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi, a badanie wykazało, że mieli po około dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali zatrzymani. Dopiero śledztwo wskazało winowajcę groźnie wyglądającej kolizji z Pendolino na przejeździe kolejowym. Nie tylko auto zostało zniszczone. Wagon pociągu jest uszkodzony, co może mieć finansowe konsekwencje.

Koszalińska prokuratura postawiła podejrzanemu zarzuty. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości 28-letniemu mężczyźnie grozi kara łączna do 12 lat pozbawienia wolności. ©℗

(m)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

stetinger
skoro był nietrzeźwy to zgodnie z prawem sprawca powinien pokryć koszty naprawy pociągu i wszystkiego co uległo zniszczeniu na przejeździe kolejowym
2020-02-26 15:56:21
ehh
Tak się bawią na wsiach. Widocznie panowie chcieli pojechać w ustronne miejsce, a że się wstydzili, to dodali sobie animuszu alkoholem i wyszło, jak wyszło.
2020-02-26 06:56:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie