Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Superbohaterowie mogą złożyć wniosek

Data publikacji: 12 sierpnia 2015 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Superbohaterowie mogą złożyć wniosek
 

Jak gmina będzie miała takie możliwości, to jakiś samochód przekaże. A na razie Superbohaterowie mogą złożyć wniosek. Tyle można wyczytać z odpowiedzi magistratu na propozycje jednej z radnych Rady Miasta.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek ma do dyspozycji dwa auta: Skodę Superb z kierowcą oraz Ford Kugę kupionego pod koniec 2014 roku od miejskiej spółki Zarządu Wodociągów i Kanalizacji. Ma go używać m.in. podczas popołudniowych wyjazdów służbowych. Według informacji Urzędu Miejskiego prezydent za prywatne używanie forda zapłacił od początku roku 1500 złotych.

Drugi samochód prezydenta pod koniec czerwca wykryła radna niezrzeszona Małgorzata Jacyna - Witt. Według magistratu jest on użytkowany nieodpłatnie na podstawie umowy z marca tego roku i przeznaczony jest do celów służbowych Koszty użytkowania samochodu pokrywa właściciel, tj. Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej. Zgodnie z zapisami umowy istnieje możliwość korzystania z pojazdu do celów prywatnych. W takim przypadku koszty użytkowania ponosi użytkownik

Ale radna wpadła na pomysł innego wykorzystania drugiego prezydenckiego auta. Jej zdaniem samochód powinien trafić do Szczecińskiej Ligi Superbohaterów, grupa społeczników działających dla dzieci. Prezydent miałby w ten sposób spełnić dobry uczynek, zyskać wizerunkowo i będzie mógł się przesiąść na rower, aby w ten sposób dojeżdżać do pracy.


- Tym bardziej, że ma Pan do tego warunki – po pierwsze dojazd z Warszewa na Pl. Armii Krajowej jest z górki, więc zbytnio się Pan nie zmęczy. Poza tym przy swoim gabinecie posiada Pan łazienkę, gdzie zawsze można wziąć prysznic i odświeżyć się - stwierdziła radna w interpelacji do prezydenta.


Co na to magistrat? Według sekretarza miasta Ryszarda Słoki Ford Kuga został zakupiony w ramach „odmładzania” floty transportowej obsługującej Urząd Miasta Szczecin.

- „Miejska Jednostka Obsługi Gospodarczej” realizując zadania statutowe, dokonuje zakupu nowych pojazdów i równolegle zbywa pojazdy starsze i wyeksploatowane utrzymując stały stan ilościowy taboru. Jednocześnie informuję, że jednostki miejskie, organizacje pożytku publicznego i inne podmioty mogą wnioskować do Prezydenta Miasta Szczecin o przekazanie pojazdów niezbędnych do wykonywania swoich zadań. Wnioski są realizowane w ramach istniejących możliwości Gminy (w chwili obecnej przygotowane jest zarządzenie Prezydenta Miasta Szczecin o przekazaniu jednego samochodu dla Straży Miejskiej.) - dodaje Słoka.
(dar)
 

Szczecińska Liga Superbohaterów słynie z niezwykłych akcji, które organizują przede wszystkim dla dzieci. W tym wypadku we współpracy z fundacją „Mam marzenie" spełnili pragnienie małego Pawełka, który bardzo chciał się spotkać z bohaterami „Gwiezdnych Wojen".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ratownicy, hospicja, teatry...
2015-08-13 06:04:25
Wiele jest organizacji, stowarzyszeń, które chciałyby samochód. To, że sprawa jest nagłaśniania w mediach, nie znaczy, że musi być priorytetowa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA