Sobota, 23 września 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Superbohaterowie będą mieli robota

Data publikacji: 15 stycznia 2016 r. 20:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:40
Superbohaterowie będą mieli robota
 

Szczecińska Liga Superbohaterów będzie miała robota. Nie takiego zwykłego, tylko replikę droida z najnowszej części „Gwiezdnych Wojen". Wszystko po to, by dzieci ze szpitali, domów dziecka i hospicjów miały jeszcze lepsze wspomnienia z wizyty Superbohaterów. Każdy może pomóc , by to doświadczenie było jeszcze lepsze.

 Przebieranie się za bohaterów filmów i komiksów zwane cosplayem to częsta zabawa miłośników popkultury. Jednak Szczecińska Liga Superbohaterów robi to wyższym celu. Od trzech lat grupa młodych ludzi przebiera się za Batmana, Supermana, Vadera i wiele innych postaci filmowych by odwiedzać dzieci chore i potrzebujące chwili radości. Robią pokazy i spotkania w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Współpracują z Fundacją For Life oraz Fundacją Mam Marzenie.

- Każdego dnia robimy wszystko co w naszej mocy, aby chore dzieci mogły zapomnieć o ich smutku związanym z chorobą - mówią członkowie Ligi.

 Ich najnowszy pomysł to uzupełnienie ekipy o robota. Chodzi o replikę BB-8 z najnowszej części „Gwiezdnych Wojen". Pękaty robot ma być w skali 1:1 w stosunku do oryginału. Na dodatek urządzenie zostało pomyślane jako zdalnie sterowany, z dźwiękami, diodami, oraz podglądem na żywo, aby sterujący mógł odpowiednio działać na reakcje dzieci. Mechatroniką i sterowaniem  robota zajmie się programista Adrian Głowacki. Części obudowy zostaną wydrukowane metodą 3d dzięki Fundacji Netcamp i szczecińskiej firmie „Cyfrowi Wynalazcy". O właściwe kolory zadba Kaja Opasiak.

SLS potrzebowała na stworzenie BB-8 4,2 tysiąca złotych Za sprawą portalu www.pomagam.pl i  ponad setki osób, które wpłaciły od 2 do 500 złotych potrzebna kwota już jest. Teraz można robota ulepszyć, dlatego organizatorzy nie zamykają zbiórki. Dzięki dodatkowym funduszom urządzenie ma być bardziej trwałe i wygodniejsze w użyciu.

 (ArR)

Na zdj.: Tak robot BB-8 wyglądał na planie filmu „Przebudzenie Mocy".

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA