sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Superbohaterowie będą mieli robota

Superbohaterowie będą mieli robota

Superbohaterowie będą mieli robota
Data publikacji: 2016-01-15 20:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1494 98484

Szczecińska Liga Superbohaterów będzie miała robota. Nie takiego zwykłego, tylko replikę droida z najnowszej części „Gwiezdnych Wojen". Wszystko po to, by dzieci ze szpitali, domów dziecka i hospicjów miały jeszcze lepsze wspomnienia z wizyty Superbohaterów. Każdy może pomóc , by to doświadczenie było jeszcze lepsze.

 Przebieranie się za bohaterów filmów i komiksów zwane cosplayem to częsta zabawa miłośników popkultury. Jednak Szczecińska Liga Superbohaterów robi to wyższym celu. Od trzech lat grupa młodych ludzi przebiera się za Batmana, Supermana, Vadera i wiele innych postaci filmowych by odwiedzać dzieci chore i potrzebujące chwili radości. Robią pokazy i spotkania w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Współpracują z Fundacją For Life oraz Fundacją Mam Marzenie.

- Każdego dnia robimy wszystko co w naszej mocy, aby chore dzieci mogły zapomnieć o ich smutku związanym z chorobą - mówią członkowie Ligi.

 Ich najnowszy pomysł to uzupełnienie ekipy o robota. Chodzi o replikę BB-8 z najnowszej części „Gwiezdnych Wojen". Pękaty robot ma być w skali 1:1 w stosunku do oryginału. Na dodatek urządzenie zostało pomyślane jako zdalnie sterowany, z dźwiękami, diodami, oraz podglądem na żywo, aby sterujący mógł odpowiednio działać na reakcje dzieci. Mechatroniką i sterowaniem  robota zajmie się programista Adrian Głowacki. Części obudowy zostaną wydrukowane metodą 3d dzięki Fundacji Netcamp i szczecińskiej firmie „Cyfrowi Wynalazcy". O właściwe kolory zadba Kaja Opasiak.

SLS potrzebowała na stworzenie BB-8 4,2 tysiąca złotych Za sprawą portalu www.pomagam.pl i  ponad setki osób, które wpłaciły od 2 do 500 złotych potrzebna kwota już jest. Teraz można robota ulepszyć, dlatego organizatorzy nie zamykają zbiórki. Dzięki dodatkowym funduszom urządzenie ma być bardziej trwałe i wygodniejsze w użyciu.

 (ArR)

Na zdj.: Tak robot BB-8 wyglądał na planie filmu „Przebudzenie Mocy".

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie