Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Studzienka jak pułapka

Data publikacji: 08 czerwca 2016 r. 15:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Studzienka jak pułapka
 

Tą studzienką kanalizacyjną (na zdjęciach) w jezdni przed kamienicą przy ul. Małkowskiego 21 w Szczecinie żadna ze służb komunalnych do tej pory się nie zainteresowała. W miniony piątek w tę pułapkę wpadła jedna z naszych Czytelniczek. Niemiła „przygoda” na miejskiej drodze skończyła się dla niej poharataniem nogi. Obrażenia wymagały oględzin i doraźnej interwencji lekarza w szpitalu. Mimo powiadomienia o studzience-pułapce Straży Miejskiej nic w tym miejscu do dziś się nie zmieniło.

- Zaparkowałam auto (jest tam strefa płatnego parkowania) i kiedy pomagałam mojej małej córce przy wysadzaniu jej z fotelika. To był moment. Cofnęłam się i noga osunęła się w dziurę. Zapadłam się po kolano przez te szczelinę – relacjonuje nasza Czytelniczka, oburzona faktem, że nikt nie dba o infrastrukturę i naraża ludzi na utratę zdrowia, a nawet życia. – A co jeśli wpadłoby do niej malutkie dziecko? – pyta przerażona i zatrwożona brakiem odpowiedzialności służb komunalnych.

Potencjalnych odpowiedzialnych za taki stan rzeczy jest co najmniej kilku. Spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która pobiera opłaty za postój i winna dba zarządzanym przez siebie fragmentem pasa drogowego. Jest i zarządca drogi i tegoż pasa drogowego – ZDiTM. Jest wreszcie Zakład Wodociągów i Kanalizacji, spółka miejska.

A że wymiana dziurawej pokrywy studzienki kanalizacji deszczowej  jest pilna, to kierujemy apel do każdej z tych służb i spółek, by niezwłocznie rozstrzygnęły, kto ma wykonać tę robotę nim dojdzie z tym miejscu do kolejnego wypadku z udziałem pieszego, parkującego kierowcy, dorosłego lub dziecka.©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"Kolekcjonerzy"...
2016-06-09 01:35:07
A ta wylamana czesc, juz zapewne lezy na najblizszym zlomowisku... lub jeszcze PO-d najblizszym mostem ??
Qwert
2016-06-08 21:41:39
,,,Zapadłam się po kolano przez te szczelinę " Myślałem że wędkarze przesadzają ,myliłem sie.
ada
2016-06-08 20:18:36
Tam powinien w paś jaśnie oświecony dyrektor ZDiTM ze swoją świtą.
Poraniona kobieta powinna wyegzekwować solidne odszkodowanie.
2016-06-08 16:02:39
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA