Wtorek 27 września 2022r. 
REKLAMA

Studenci zachęcają do oddawania krwi. „KROPELKA pod choinkę”

Data publikacji: 2021-12-07 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-07 21:34
Studenci zachęcają do oddawania krwi. „KROPELKA pod choinkę”
Można będzie oddać krew w krwiobusie RCKiK na parkingu przed budynkiem WNS , a także zarejestrować się w punkcie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. Fot. Ryszard PAKIESERM  

Akcja społeczno-charytatywna „Kropelka pod choinkę” odbędzie się w środę 8 grudnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej. - Oddajemy krew, rejestrujemy się w banku dawców szpiku DKMS, wspólnie się bawimy i celebrujemy dobro, które płynie z dzielenia się sobą - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W ramach akcji, która potrwa w godzinach 10-14 można będzie oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  zlokalizowanym na parkingu przed budynkiem WNS US (ul. Krakowska 71-79) a także zarejestrować się w punkcie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. Organizatorzy przewidują również coś dla ducha, czyli koncert świąteczny w wykonaniu The Small Jazz Quartet. A na dobry finał wspólne śpiewanie piosenek świątecznych.

- Akcja służy przede wszystkim promocji idei i praktyki krwiodawstwa oraz promowaniu wartości humanizmu, braterstwa i solidarności społecznej. Organizatorzy i uczestnicy akcji tworzą szczególną wspólnotę zjednoczoną wyjątkową wrażliwością i troską o drugiego człowieka, chęcią i działaniami wspierania - podkreśla Magdalena Wlazło z Koła Naukowego Animatorów Czasu Wolnego „PASJA” z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, które jest organizatorem całego przedsięwzięcia.

Wydarzenie współorganizują: Instytut Pedagogiki US, Koło Naukowe Animatorów Czasu Wolnego „PASJA”. Partnerami są: Uniwersytet Szczeciński, Wydział Nauk Społecznych US, Stowarzyszenie POLITES, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, Fundacja DKMS, Firma Blackbird - wyszkolimy każdego i wolontariusze z programu Europejski Korpus Solidarności.

(Ksz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Qqq
2021-12-08 00:46:14
Tylko później jak ktoś zostanie ZASLURZONYM DAWCĄ KRWI i będzie chciał korzystać z przywilej jakie mu się należą to w radiu Szczecin słuchacze niektórzy twierdzą że nam się te przywileje nie należą za tak cenny dar który i może im uratował życie lub uratuje zero empati tylko pretesie ze mozrzemy korzystać z lekarzy po za kolejnością

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA