Niedziela 25 września 2022r. 
REKLAMA

Strefa 30 na Pogodnie. Czterech zainteresowanych

Data publikacji: 2018-12-06 07:29
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Strefa 30 na Pogodnie. Czterech zainteresowanych
 

Cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu mającym wyłonić wykonawcę remontu ulic na szczecińskim Pogodnie w ramach „Strefy 30". Trwa analiza dokumentów i weryfikacja możliwości finansowej ZDiTM i ZWiK.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze etapy wprowadzania "Strefy 30" w obrębie ulic Okrzei - Budzysza Wosia - Przybyszewskiego - Grzegorza z Sanoka przeprowadzono latem 2017 r. Polegały one przede wszystkim na zmianie dotychczasowej organizacji ruchu. Od tego momentu obowiązuje więc przy ryneczku Pogodno inny sposób parkowania (prostopadle do chodnika), wszystkie skrzyżowania są równorzędne, nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych i, oczywiście, obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Trzeci etap prac w tej Strefie połączy prace drogowe z kolejnymi zmianami organizacji ruchu, a także przebudowę sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i przyłączy wodociągowych. Inwestycja zakłada remont ul. Reymonta (łącznie z naprawą nawierzchni chodników i zjazdów).

Dodatkowo przebudowane zostaną skrzyżowania - po remoncie będą nieco wyniesione ponad poziom jezdni. Elementy uspokojenia ruchu, słupki i wygrodzenia mają poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy. Planowane są również kolejne zmiany w sposobie parkowania.

Trzeci etap prac w "Strefie 30" na Pogodnie ma się rozpocząć na początku 2019 r. Obecnie trwa przetarg na wykonawcę - jest na etapie weryfikacji dokumentów. Ale nie tylko. Analizowane są też możliwości finansowe inwestorów - ZDiTM oraz ZWiK, ponieważ kwoty zaproponowane przez oferentów przewyższają zaplanowane na ten cel koszty.

(lw)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Magda
2018-12-10 19:19:44
Czy wyłoniono już osoby odpowiedzialne za utworzenie pseudo progu przy ryneczku wraz z promenadą, której podczas gołoledzi nikt nie raczył posypać i przejściem dla pieszych, którego nie widać? Nie wspomnę, że zniknęły dwie betonowe donice, które uniemożliwiały mistrzom parkowania zasłanianie widoczności przy wyjeździe z podwórka koło apteki...
Czytelnik
2018-12-06 17:02:36
Rada Osiedlowo-Parafialna decydowała i upierali się jak nieboszczyk w drodze na cmentarz by tam taki gniot powstał.No to powstał.Dziwne tylko,że takich projektów technicznych nikt nie konsultuje z Miastem,z Policją i szerszą rzeszą mieszkańców.To jakaś samowolka budowlana,podobna do tej "frygi" -rozleci się szybciej niż ustawa przewiduje bo to widać że to bubel.
Ala
2018-12-06 14:13:45
To prawda. Wydano kupę kasy na pseudo spowalniacz przy ryneczku Pogodno a to g.... dało. Teraz mają do oddania kolejną kasę i jak znam życie to ta przebudowa nic nie da tylko ktoś zgarnie kasę. Za Mickiewicza ktoś powinien wylecieć i to z wielkim hukiem. Takiego bubla za taka kasę już dawno nie widziałam. Ktoś z kogoś sobie zakpił
Miejski włóczykij
2018-12-06 11:11:23
Co z tego że jest strefa,że obowiązuje "30" i parkowanie w miejscach tylko do tego wyznaczonych,jak janusze tego nie respektują,a Straż Miejską na Pogodnie podobno za postępujące lenistwo w służbie zlikwidowano.Tzn zlikwidowano ten ichny posterunek.Pojawiają się teraz tylko na telefon i zgłoszenia interwencji.Czas przyjazdu UWAGA-4 godziny.To dopytam więc po co kolejne pseudo strefy,które nie zdają egzaminu,zatruwają mieszkańcom życie poprzez spaliny,potęgują hałas,no i bezsensownie wydawane są publiczne środki na kiepskie jak widać "projekty" czy fanaberie kilku osiedlowych społeczników.Lepiej niech miasto opłaci policjantów z WRD,da na dodatkowe patrole,da na paliwo do radiowozów i niech w końcu na Pogodnie jakaś służba się pojawi chociaż ze dwa razy w tygodniu.
Ch.Eng.
2018-12-06 09:42:35
Ile kosztowała ta beznadziejna, pod względem bezpieczeństwa przebudowa jezdni na Mickiewicza przy ryneczku? To są jakieś kpiny. Te niby spowalniacze to nieporozumienie, to nic nie daje. Tych "progów" to jakby nie było.
Krótko
2018-12-06 09:14:59
30km/h? No i dobrze bo teraz tam można jeżdzić góra 20, zawsze będzie szybciej trochę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA