Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Street Day na Małkowskiego [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2018-07-22 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Street Day na Małkowskiego
Fot. Marta Teszner  

W niedzielę do godziny 19 odbywa się kolejny Street Day w Szczecinie – tym razem na ulicy Małkowskiego. Przestrzeń między dawnym kinem Kosmos a ul. Bogusława pełna jest ciekawych wydarzeń. Warto skorzystać!

Street day, czyli święto ulicy, to czasowe ograniczenie bądź zamknięcie ulicy dla ruchu aut i oddanie jej mieszkańcom. Niedawno takie działanie odbyło się na ul. Rayskiego w Szczecinie, teraz świętuje ulica Małkowskiego.

- My utworzyliśmy to wydarzenie na Facebooku i wszystkich do niego zaprosiliśmy, nie tylko mieszkańców tej konkretnej ulicy, ale i całego miasta - mówi Jakub Mołda ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego. - Wspólnie udało się zorganizować wiele atrakcji - mamy między innymi bookcrossing, czyli wymianę książek, wymianę roślin, można pograć w darta, są tatuaże, występy taneczne i muzyczne, zabawy i atrakcje dla dzieci, jest z nami pan kataryniarz, można się napić dobrej lemoniady.

Film: Anna Gniazdowska

Chodzi o to, by zintegrować i zaktywizować lokalną społeczność, odkryć potencjał tego miejsca. Każdy, kto chce, daje coś od siebie.

- Bardzo mi się ten pomysł podoba - przyznaje Bogumiła Białochowska, która przy ul. Małkowskiego mieszka od ponad trzydziestu lat. - Na co dzień niewiele się tu dzieje, a dzisiaj ulica żyje, jest radosna i kolorowa. Miło patrzeć na takie jej oblicze.

Pani Nina zajrzała na święto ulicy Małkowskiego z ciekawości.

- Byłam na poprzednim świętowaniu na ulicy Rayskiego, teraz jestem tu - mówi. - Bardzo dobra i wartościowa inicjatywa.

Jakub Mołda zapowiada, że pod koniec sierpnia lub na początku września szykuje się kolejne wspólne świętowanie. Tym razem nieco dalej, bo na Stołczynie.

- Będzie to ulica Zamknięta - mówi. - Już to planujemy ze Stowarzyszeiem Stołczyn po sąsiedzku.

(gan)

Fot. Marta Teszner

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tobago
2018-07-23 10:02:50
"My utworzyliśmy to wydarzenie na Facebooku i wszystkich do niego zaprosiliśmy..." uwielbiam taką nowomowę. Poszedłbym tam, ale nie mam twarzoksiążki. Nie czułem się zaproszony.
many
2018-07-23 07:29:58
Dlaczego to wszystko jest ślepą kopią z zachodu? I to jeszcze nieudolną i żałosną?
Waldi
2018-07-22 21:37:01
Śmierdzi slumsem. Nieciekawa inicjatywa z poziomu lumpengrup
zik
2018-07-22 18:22:23
Ale bieda. Czekamy na Street Day na łokietkowie. Wśród atrakcji spożywanie alkoholu w bramie, dziesiona, kradzież albo zwykły wpied...ol
Hej
2018-07-22 18:17:19
Po polsku nie można?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA