poniedziałek, 18 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Street Day na Małkowskiego

Street Day na Małkowskiego [GALERIA, FILM]

Street Day na Małkowskiego
Data publikacji: 2018-07-22 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 1324 339692

W niedzielę do godziny 19 odbywa się kolejny Street Day w Szczecinie – tym razem na ulicy Małkowskiego. Przestrzeń między dawnym kinem Kosmos a ul. Bogusława pełna jest ciekawych wydarzeń. Warto skorzystać!

Street day, czyli święto ulicy, to czasowe ograniczenie bądź zamknięcie ulicy dla ruchu aut i oddanie jej mieszkańcom. Niedawno takie działanie odbyło się na ul. Rayskiego w Szczecinie, teraz świętuje ulica Małkowskiego.

- My utworzyliśmy to wydarzenie na Facebooku i wszystkich do niego zaprosiliśmy, nie tylko mieszkańców tej konkretnej ulicy, ale i całego miasta - mówi Jakub Mołda ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego. - Wspólnie udało się zorganizować wiele atrakcji - mamy między innymi bookcrossing, czyli wymianę książek, wymianę roślin, można pograć w darta, są tatuaże, występy taneczne i muzyczne, zabawy i atrakcje dla dzieci, jest z nami pan kataryniarz, można się napić dobrej lemoniady.

Film: Anna Gniazdowska

Chodzi o to, by zintegrować i zaktywizować lokalną społeczność, odkryć potencjał tego miejsca. Każdy, kto chce, daje coś od siebie.

- Bardzo mi się ten pomysł podoba - przyznaje Bogumiła Białochowska, która przy ul. Małkowskiego mieszka od ponad trzydziestu lat. - Na co dzień niewiele się tu dzieje, a dzisiaj ulica żyje, jest radosna i kolorowa. Miło patrzeć na takie jej oblicze.

Pani Nina zajrzała na święto ulicy Małkowskiego z ciekawości.

- Byłam na poprzednim świętowaniu na ulicy Rayskiego, teraz jestem tu - mówi. - Bardzo dobra i wartościowa inicjatywa.

Jakub Mołda zapowiada, że pod koniec sierpnia lub na początku września szykuje się kolejne wspólne świętowanie. Tym razem nieco dalej, bo na Stołczynie.

- Będzie to ulica Zamknięta - mówi. - Już to planujemy ze Stowarzyszeiem Stołczyn po sąsiedzku.

(gan)

Fot. Marta Teszner

 

 

 

Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego Street Day na Małkowskiego

Komentarze

tobago
"My utworzyliśmy to wydarzenie na Facebooku i wszystkich do niego zaprosiliśmy..." uwielbiam taką nowomowę. Poszedłbym tam, ale nie mam twarzoksiążki. Nie czułem się zaproszony.
2018-07-23 10:02:50
many
Dlaczego to wszystko jest ślepą kopią z zachodu? I to jeszcze nieudolną i żałosną?
2018-07-23 07:29:58
Waldi
Śmierdzi slumsem. Nieciekawa inicjatywa z poziomu lumpengrup
2018-07-22 21:37:01
zik
Ale bieda. Czekamy na Street Day na łokietkowie. Wśród atrakcji spożywanie alkoholu w bramie, dziesiona, kradzież albo zwykły wpied...ol
2018-07-22 18:22:23
Hej
Po polsku nie można?
2018-07-22 18:17:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie