wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Strażnicy w nowych murach

Strażnicy w nowych murach

Strażnicy w nowych murach
Data publikacji: 2015-10-12 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 1204 27881

Pod koniec roku strażnicy miejscy z komendy przy ul. Felczaka powinni już pracować w nowej siedzibie - przy ul. Klonowica. Docelowo przeniesione będą tam również oddziały z ulicy Abramowskiego i Kaszubskiej.

W swoich dotychczasowych budynkach zostaną za to jednostki Prawobrzeże (ul. Struga) i Północ (ul. Strzałowska). Z pewnością dla petentów z centrum miasta przeniesienie straży miejskiej nie jest dobrą informacją. Co prawda nowe miejsce jest dobrze skomunikowane (w pobliżu znajduje się pętla tramwajów linii nr 5 i nr 7 i przystanki autobusowe), wydaje się jednak, że powinno znajdować się bliżej śródmieścia. 

Na razie część strażników jest jeszcze przy ul. Felczaka - w magistracie, a tylko komendant, administracja, sekretariat urzędują we wciąż remontowanym obiekcie. Niegdyś mieściła się tutaj siedziba Remondisu. Prace idą tam pełną parą, co na własne oczy zobaczyli w poniedziałek radni z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności. Na razie gotowe jest jedno piętro, na wykończenie czeka zaś parter i łącznik, w którym znajdowała się będzie dyżurka. Właśnie do Referatu Dyżurnych w przyszłym roku ma trafić też nowy sprzęt, na razie jednak będą musieli korzystać z tego, który jest. Roboty trwają również na przyszłym parkingu.

Dwa lata temu koszt przystosowania pawilonu na potrzeby straży miejskiej oszacowano na 4 miliony 400 tysięcy złotych. W Szczecinie jest 125 strażników miejskich, ponadto także szesnaście etatów administracyjnych.

Uwolnione przez strażników pomieszczenia w urzędzie miasta zostaną przeznaczone na biura wydziałów magistrackich. Co ciekawe od początku września trwa w szczecińskiej straży miejskiej, podobnie zresztą jak i w szesnastu innych jednostkach w całym kraju, wizytacja Najwyższej Izby Kontroli.

Tekst i fot. (kol)

Na zdjęciu: Już wkrótce strażnicy miejscy wyniosą się z komendy przy ul. Felczaka do jednostki przy ul. Klonowica.

 

Komentarze

ha, ha
Do Wawrzek. Od finansowania Policji jest Skarb Państwa. Robi to tak skutecznie że Gmina Szczecin dokłada do tej instytucji miliony złotych rocznie a to na sprzęt a to na budynki i ich remonty mimo że tak na prawdę nie powinna tego robić. Jeśli mówisz o zlikwidowaniu Straży Miejskiej to najpierw zadzwoń do rzecznika Policji aby Ciebie oświecił i powiedział ile interwencji dyżurny Policji kieruje bezpośrednio do SM a nie do swoich funkcjonariuszy. Opowiadać dyrdymały o malwersacji środków publicznych można owszem ale w stosunku do Policji a nie do SM w Szczecinie. I tak na koniec to nie jestem ani strażnikiem miejskim ani innym urzędasem tylko od czasu do czasu czytam informacje w tym te umieszczane na publicznych portalach ww. instytucji.
2015-10-12 19:19:06
Kierowca
Zlikwidować Straż Miejską w Szczecinie!
2015-10-12 19:03:36
SM do likwidacji!
Niepotrzebna inwestycja. Strata pieniędzy.
2015-10-12 18:47:18
Mieszkaniec
Straż do likwidacji a tu taki prezent dla tych leni????Jak długo jeszcze w tym mieście będą trwonione nasze pieniądze??
2015-10-12 17:42:51
Wawrzek
ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ A ŚRODKAMI ZASILIĆ POLICJĘ - UTRZYMYWANIE PRZEZ ZARZĄD MIASTA TEGO TYPU STRAŻĄ JEST MALWERSACJĄ ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.
2015-10-12 17:21:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”