Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Strażnicy w nowych murach

Data publikacji: 12 października 2015 r. 18:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Strażnicy w nowych murach
 

Pod koniec roku strażnicy miejscy z komendy przy ul. Felczaka powinni już pracować w nowej siedzibie - przy ul. Klonowica. Docelowo przeniesione będą tam również oddziały z ulicy Abramowskiego i Kaszubskiej.

W swoich dotychczasowych budynkach zostaną za to jednostki Prawobrzeże (ul. Struga) i Północ (ul. Strzałowska). Z pewnością dla petentów z centrum miasta przeniesienie straży miejskiej nie jest dobrą informacją. Co prawda nowe miejsce jest dobrze skomunikowane (w pobliżu znajduje się pętla tramwajów linii nr 5 i nr 7 i przystanki autobusowe), wydaje się jednak, że powinno znajdować się bliżej śródmieścia. 

Na razie część strażników jest jeszcze przy ul. Felczaka - w magistracie, a tylko komendant, administracja, sekretariat urzędują we wciąż remontowanym obiekcie. Niegdyś mieściła się tutaj siedziba Remondisu. Prace idą tam pełną parą, co na własne oczy zobaczyli w poniedziałek radni z Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności. Na razie gotowe jest jedno piętro, na wykończenie czeka zaś parter i łącznik, w którym znajdowała się będzie dyżurka. Właśnie do Referatu Dyżurnych w przyszłym roku ma trafić też nowy sprzęt, na razie jednak będą musieli korzystać z tego, który jest. Roboty trwają również na przyszłym parkingu.

Dwa lata temu koszt przystosowania pawilonu na potrzeby straży miejskiej oszacowano na 4 miliony 400 tysięcy złotych. W Szczecinie jest 125 strażników miejskich, ponadto także szesnaście etatów administracyjnych.

Uwolnione przez strażników pomieszczenia w urzędzie miasta zostaną przeznaczone na biura wydziałów magistrackich. Co ciekawe od początku września trwa w szczecińskiej straży miejskiej, podobnie zresztą jak i w szesnastu innych jednostkach w całym kraju, wizytacja Najwyższej Izby Kontroli.

Tekst i fot. (kol)

Na zdjęciu: Już wkrótce strażnicy miejscy wyniosą się z komendy przy ul. Felczaka do jednostki przy ul. Klonowica.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ha, ha
2015-10-12 19:19:06
Do Wawrzek. Od finansowania Policji jest Skarb Państwa. Robi to tak skutecznie że Gmina Szczecin dokłada do tej instytucji miliony złotych rocznie a to na sprzęt a to na budynki i ich remonty mimo że tak na prawdę nie powinna tego robić. Jeśli mówisz o zlikwidowaniu Straży Miejskiej to najpierw zadzwoń do rzecznika Policji aby Ciebie oświecił i powiedział ile interwencji dyżurny Policji kieruje bezpośrednio do SM a nie do swoich funkcjonariuszy. Opowiadać dyrdymały o malwersacji środków publicznych można owszem ale w stosunku do Policji a nie do SM w Szczecinie. I tak na koniec to nie jestem ani strażnikiem miejskim ani innym urzędasem tylko od czasu do czasu czytam informacje w tym te umieszczane na publicznych portalach ww. instytucji.
Kierowca
2015-10-12 19:03:36
Zlikwidować Straż Miejską w Szczecinie!
SM do likwidacji!
2015-10-12 18:47:18
Niepotrzebna inwestycja. Strata pieniędzy.
Mieszkaniec
2015-10-12 17:42:51
Straż do likwidacji a tu taki prezent dla tych leni????Jak długo jeszcze w tym mieście będą trwonione nasze pieniądze??
Wawrzek
2015-10-12 17:21:55
ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ A ŚRODKAMI ZASILIĆ POLICJĘ - UTRZYMYWANIE PRZEZ ZARZĄD MIASTA TEGO TYPU STRAŻĄ JEST MALWERSACJĄ ŚRODKÓW PUBLICZNYCH.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA