Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Stracili dach nad głową. Pomagają pogorzelcom z Rokity

Data publikacji: 31 lipca 2019 r. 09:43
Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia 2019 r. 14:37
Stracili dach nad głową. Pomagają pogorzelcom z Rokity
 

Nie zostaną pozostawieni bez pomocy pogorzelcy, którzy po pożarze czterorodzinnego domu w miejscowości Rokita (gmina Przybiernów) stracili dach nad głową oraz praktycznie cały swój dobytek.

Budynek stanął w płomieniach w nocy z 17 na 18 lipca. W pożarze zginął około 60-letni mężczyzna; jego współlokator miał tyle szczęścia, że na zewnątrz wyniósł go, ryzykując własne życie, sąsiad – pan Jacek. Tak czy owak, sytuacja dziewięciu osób jest dramatyczna, sąsiedzi więc zbierają dla nich pieniądze za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl (dostępna jest pod adresem zrzutka.pl/pozar); do wczoraj zebrano ok. 6 tysięcy złotych. Mieszkańcy planują też bardziej bezpośrednie akcje, między innymi podczas zaplanowanych na koniec sierpnia dożynek w Przybiernowie, prawdopodobnie będą też organizowane festyny charytatywne.

 

– Budynek jest w opłakanym stanie, jedno z mieszkań na dole jest kompletnie zniszczone, dach też jest cały spalony, straty są więc ogromne – mówi sołtys Rokity Tomasz Nowak. – Zbieramy też bony na meble, ubrania czy sprzęty domowe. Szczególnie będzie to potrzebne panu Stasiowi, 76-letniemu wdowcowi, któremu po pożarze nie zostało nic.

Straty pogorzelców szacuje się na co najmniej 200 tysięcy złotych. Obecnie wszyscy, choć gmina oferowała im tymczasowy kwaterunek w świetlicy wiejskiej w położonym nieopodal Moraczu, przebywają u swoich rodzin.

(lbp)

Fot. PSP Goleniów

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Empatyczny człowiek
2019-08-02 14:36:29
Karolu to fakt można.. Tylko nie zapominaj że w wymaganiach tych ubezpieczeń często trzeba mieć drzwi antywłamaniowe, wszelkiego rodzaju zabezpieczenia itd. Więc koszty takiego czegoś nie zamykają się w tych 300 zł na rok. Nie każdego stać na takie wydatki... A po drugie kwoty wypłacane z nich też nie są aż takie zwrotne.. Wiem co pisze.
karol
2019-07-31 14:07:15
Ubezpieczenie domu można już wykupić za 200 - 300 zł rocznie .Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie to bagatelizują

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA