piątek, 06 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stracił prawko za szaloną jazdę nagraną przez innego kierowcę

Stracił prawko za szaloną jazdę nagraną przez innego kierowcę

Stracił prawko za szaloną jazdę nagraną przez innego kierowcę
Data publikacji: 2018-02-05 11:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:02
Wywietleń: 6181 312507

Do szczecińskich policjantów trafiło wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw. Kierujący tym pojazdem popełnił kilka wykroczeń, w tym ominięcie przed pasami auta, które przepuszczało pieszą i niezatrzymanie się przed „zebrą”.

Funkcjonariusze szybko dotarli do kierowcy bmw. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Okoliczności tej sprawy nie budzą wątpliwości, więc policjanci wdrożyli procedurę w trybie art. 58 Kodeksu Postępowania w sprawach o wykroczenia. Oznacza to, że do sądu trafi wniosek o ukaranie 20-latka karą grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja ocenia, że ta sprawa to kolejny przykład na coraz częstszy brak zgody uczestników ruchu drogowego na łamanie przepisów przez innych, czy to kierowców, czy pieszych. "Dziękujemy w tym konkretnym przypadku mężczyźnie, który przekazał nagranie. Dziękujemy także innym, którzy przejawy łamania zasad bezpieczeństwa zgłaszają na adres stopagresjinadrodze@zachodniopomorska.policja.gov.pl." - napisała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie w specjalnym komunikacie.

W roku 2017 r. do zachodniopomorskiej policji wpłynęło ponad 400 informacji, z których blisko połowa zakończyła się wnioskami o ukaranie piratów drogowych.

(k)

Fot. policja

Komentarze

M
Do KOS JAKI BUSPAS?
2018-02-06 08:20:24
Taka sama sytuacja tyle że z komendantem
http://chojnice24.pl/artykul/26511/grzywna-dla-komendanta-policji/ Tu był straszny opór mimo nieznanych dowodów , niestety nie było podziękowań od policji
2018-02-06 07:36:13
I.
Wiecej takich nagrań! Pomóżmypolicji. ..ocalimy tym niejedno życie. Zaczynam tez nagrywać bo to co się dzieje na drogach budzi naprawdę grozę.
2018-02-05 21:30:12
Debilizm żelazem wypalać!!
BMW + małolat = Będziesz Miał Wypadek ... szkoda ,że inni też często cierpią:(
2018-02-05 20:29:24
wdzięczna szczecinianka
Podziękowania dla tego Pana co nagrał tego 20 latka i zgłosił na Policję!
2018-02-05 17:09:50
kos
A Buspas jest dla kogo?Czy obydwaj kierowcy też zostali ukarani?
2018-02-05 17:03:17
,
Najważniejsze, czy kamerzysta musiał podać swoje pełne dane? Jeśli tak, to nie ma co nagrywać.
2018-02-05 16:14:25
Kierowca
No to mamy ORMO czowa
2018-02-05 12:55:45
Dziękuję!
Brawo dla tego co nagrywał i zgłosił tego młodego debila. Jestem pewien, że zgłaszający ocalił niejedno życie i zdrowie! Dziękuję! Brawo dla Policji za szybką reakcję, oby tak dalej.
2018-02-05 12:44:37
321
Bardzo dobrze, teraz bedzie zapier.. w tramwaju lub autobusie hahhaha bmw-kierowcy tych pojazdow przed zakupem powinny przechodzic badania psychiatryczne,po co mi "musk" skoro mam bmw.
2018-02-05 12:42:05
a
Brawo.