sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stop wycince - brońmy natury!

Stop wycince - brońmy natury! [GALERIA]

Stop wycince - brońmy natury!
Data publikacji: 2017-06-21 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 475 271736

„Las to nie fabryka". „TAK dla realnej ochrony przyrody - NIE dla fikcji i propagandy". „Szyszko - spadaj!". Te i wiele innych haseł wybrzmiało na transparentach i podczas społecznej manifestacji, jaka w środę odbyła się w Szczecinie. Tym razem przed Pomnikiem Czynu Polaków, a następnie przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, odbył się zielony protest w obronie polskich lasów i puszczy.

Przez Polskę przechodzi fala zielonych protestów. To odpowiedź na narodową wycinkę drzew, jaką pociągnęło za sobą „lex Szyszko” – dające niemal nieograniczoną swobodę w usuwaniu zieleni z terenów prywatnych. Przepisy nazbyt liberalnego prawa zostały zweryfikowane przez parlament – ich nowelizacja wejdzie w życie już w najbliższą sobotę (24 bm.). Jednak nurt protestu nie słabnie, szczególnie w wielkich miastach. Tylko w tym tygodniu objęły Olsztyn, Poznań i Lublin. Głównym ich przesłaniem jest obrona Puszczy Białowieskiej. W Szczecinie również, choć także z ważkim lokalnym akcentem: „Razem dla Puszczy Bukowej i polskich lasów!”

– Przyszedłem tu zatrwożony o losy polskich lasów, które w historii wolnej Polski mają teraz najgorszego opiekuna w postaci ministra Szyszki – mówił Wojciech Kral, jeden z ponad dwustu uczestników zielonego protestu w Szczecinie. – Musimy pokazać, że tak rabunkowy styl prowadzenia polityki nie jest akceptowany przez znaczną część obywateli. Nikomu nie wolno zapominać, że wycinka drzew w obszarach chronionych przez UNESCO, jak m.in. Puszcza Białowieska, jest skandalem na skalę międzynarodową. Trzeba jej powiedzieć: dość! ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 czerwca 2017 r.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Ryszard PAKIESER

Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury! Stop wycince - brońmy natury!

Komentarze

lux
Jak słusznie napisano w artykule protestują głownie mieszkańcy wielkich miast, pseudoekolodzy, ktorzy lasy znają z niedzielnej wycieczki (UTWORZYĆ LASY REKREACYJNE), a mienia sie znawcami gospodarki leśnej. Nie wycinać drzew (a już broń Boze stuletnich!), Tylko na czym ty chłopie będziesz siedział, na czym spał, przy czym jadł? Ale klocki dziecku kupisz tylko "ekologiczne", tzn. drewniane. Nie wiesz niestety, ze drewno pochodzi z drzew. Ale oszołomy sie znudzą i skończą, gorzej z ekoterrorystami, ktorzy z terroru żyją.
2017-06-22 23:01:39
Maniek
DO ; AXA Kolejne przygłupy w akcji. '' Jeżeli lubisz betonowe klimaty i śmietnisko za oknem to ok ale nie obrażaj innych.
2017-06-22 22:00:24
Brońmy natury! Z głową!
Jak zwykle u tej autorki lewackie pomieszanie z poplątaniem. Lex Szyszko nie dotyczy lasów. Te podlegają innym przepisom natomiast lex Szyszko przywracało Polakom władanie nad własnym terenem. W dłuższej perspektywie ta ustawa przyczyniła by się do wzrostu ilości nasadzeń na gruntach prywatnych. Nikt nie bał by się sadzić drzew wiedząc, że w każdej chwili jak drzewo zacznie przeszkadzać czy niszczyć (np. chodnik czy dach), to będzie mógł je wyciąć. Do zadziałania tego mechanizmu potrzebna jest jednak wieloletnia stabilność prawa, bo tyle rosną drzewa. Niestety w wyniku jęków eko-bolszewików, którzy najbardziej się znają na zarządzaniu cudzą własnością (do własnej nigdy nie doszli - za słabe umiejętności i motywacja) ustawę zmieniono już po kilu miesiącach niwecząc zaufanie do stabilności prawa. Ja osobiście nie zdecyduję się już na posadzenie na moim terenie innych drzew niż owocowe. Nie będę ryzykował ubezwłasnowolnienia za własne pieniądze. W przypadku lasów próbuje się nam wmówić, że przypadkowa zbieranina "fachofców" zna się lepiej na gospodarce leśnej niż leśnicy. Żeby tylko! Większe uprawnienia do zarządzania lasem przyznaje się kornikowi niż leśnikowi! Inwazja kornika drukarza zaczęła się w 2007 roku od 29(!) zainfekowanych drzew, których eko-terroryści nie pozwolili wyciąć. Dziś jest zainfekowanych i martwych blisko 850 000 (!) osiemset pięćdziesiąt tysięcy drzew. Tak się robi "ekologię". Chrońmy nasze lasy - brońmy ich przed zielonym oszołomstwem nie wiadomo przez kogo finansowanym!
2017-06-22 15:04:27
Zako
Każdy protest przeciwko niszczeniu przyrody jest potrzebny. Każdy sprzeciw dotyczący niszczącego wycinania naszych lasów (a puszczy szczególnie) i mordowaniu dzikich zwierząt jest dobry. Tylko tak można tę niezgodę na demolowanie naszego dobra narodowego wyrazić, bo przecież aktualna władza słucha tylko swojego suwerena, czyli prezesa Kaczyńskiego i o. Rydzyka.
2017-06-22 14:09:50
gh
Dlaczego protestujący używali papieru, płyt drewnopochodnych i drewnianych kijów podczas protestu? Przecież wycięto na to jakieś drzewa.
2017-06-22 11:58:14
stop eko terroryzmowi
Eko oszołomy w natarciu! Może te zielone barachło zajęło by się GMO, chemią w pożywieniu czy problemem chemtrails! Rozumiem że te problemy są niewygodne dla globalistów i lewactwa oraz że za to pieniędzy nie dają!
2017-06-22 10:40:42
AXA
Kolejne przygłupy w akcji.
2017-06-22 09:09:01
HogoFogo
Do lasu, w którym nie robi się nic nie da się ani wejść, ani wjechać. Pan Rowerzysta i Pan Pieszy z plakatem o lasach rekreacyjnych myślą zapewne, że dziki las składa się ze ścieżek rowerowych i polanek z ławeczkami. No nie składa się...
2017-06-22 08:15:33
obserwator
co to za nawiedzeni harcerze???? wysmiać ich. nie wiedza o co chodzi bo KOD kazał przyjść
2017-06-22 07:45:45
.
Fajnie, fajnie, szkoda, że nie było takich protestów przy poprzednim rządzie i rozmowach o prywatyzacji lasów - tak więc protest czysto polityczny, a narzędzie ochoczo zgodziło się wykorzystać przez totalną opozycję. Prawo grawitacji mówi, że szyszka sama spadnie, nie trzeba jej popędzać.
2017-06-22 07:37:14
maciek
Popieram, Szyszko, Rydzyk i ten szef LP to klika rżnąca dziedzictwo narodowe jakim są stare puszcze z drzewami pamiętającymi zabory.
2017-06-22 01:49:17
Piotr
KOD w wersji eko...
2017-06-21 23:54:47
k
Nikt nie komentuje- bo ,co "szyszko spadaj " ? - przeciez szyszki spadają . A ci,co drą ryje tez niech spadają - jak se nie znają .
2017-06-21 22:40:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy