niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Stop nienawiści – we wtorek na pl. Adamowicza w Szczecinie

Stop nienawiści – we wtorek na pl. Adamowicza w Szczecinie

Stop nienawiści – we wtorek na pl. Adamowicza w Szczecinie
Data publikacji: 2020-01-14 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-15 10:57
Wywietleń: 1057 437841

Zgromadzenie pod hasłem "Stop nienawiści" odbędzie się we wtorek (14 stycznia) na pl. Pawła Adamowicza w Szczecinie. Jest organizowane w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

 "14 stycznia 2019 roku doszło do tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, na środku sceny został zamordowany Prezydent Miasta Paweł Adamowicz. W związku z rocznicą tych wydarzeń chcielibyśmy zaprosić Was do upamiętnienia jego osoby na placu jego imienia w Szczecinie. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni i obojętne na morderstwo z nienawiści. Wspomnijmy wspaniałego samorządowca, który ofiarnie pracował przez dekady dla Gdańska, i mądrego człowieka, który odszedł zbyt wcześnie" - zapraszają szczecinian organizatorzy. Proszą też o przyniesienie zniczy i zapalniczek.

Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 18. Organizatorami są Lambda Szczecin, Kolektyw Niezależne Centrum Obywatelskie, KOD Zachodniopomorskie oraz Razem Szczecin.

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Rysiek
Pomimo,że był kanalią,mendą i złodziejem,swoje wycierpiał.Dajmy mu spokój.
2020-01-15 10:57:22
Trefniś
No i wiadomo już czemu ten plac został nazwany tak, a nie inaczej. Żeby nas dzielić. Żeby garstka frustratów w asyście policji opłacanej za nasze pieniądze mogła wykrzykiwać prowokacyjne hasła i oskarżać nas wszystkich o nienawiść, mieszać nas z błotem. Przypominam, że to działa w dwie strony i na razie to oni są na minusie. Za ten "wiec" i za politykowanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Hańba. Ja przypominam, że to właśnie takie działania mają długofalowe skutki i nie pomoże ubieranie kamizelki, ani rozdawanie soczków przed kamerą na dwa tygodnie przed otwarciem urn. Sam Adamowicz postać kontrowersyjna - bardzo dużo ludzi zarzuca mu wręcz korupcję.
2020-01-15 09:27:44
Kaśka
Szkoda że nie było pana z Tczewa,powiedziałby o mega twardych dowodach i kajdankach, Lubnauer też mówiła że to skompromitowany polityk.Dlaczego oni każą nam się stać wyznawcami Adamowicza?Zamordował go szaleniec,szaleńca trzeba zamknąć a takie imprezy dobrze ochraniać i organizować a nie na łapu capu.Świecki męczennik lewicy która w nic sensownego nie wierzy ani nie broni ludzi pracy.No może poza aborcją ale jak mówią psycholodzy to wynika z nieprzepracowanej traumy
2020-01-15 06:45:13
@.............
Do szkoły nieuku, błąd na błędzie - nie daje się tego czytać!
2020-01-14 21:00:19
chester
Stop nienawiści! Niech rodzina Adamowicza zamknie w końcu gęby.
2020-01-14 20:50:01
Barabasz
Wszyscy jesteśmy za tym żeby zatrzymać hejt dobry przykład mogliby dać tzw.postępowcy
2020-01-14 20:15:58
@ ........
Szalom!
2020-01-14 20:15:01
Jestem za zmianą nazwy na
Plac Adamowicza-Grodzkiego.
2020-01-14 20:11:36
......
A milujacy bliznego swego jak nie siebie samego 3 tyg po "śfientach" juz lejo szambo na innych , co za zakłamanie i hipokryzja, najgorsze ze wielu za to ma płacone w rublach tak im blisko do ruskiego mira, nielubia ue,demokracji,wolnosci, mentalny prl tylko dorysowali sobie bialy kolor a w tle panstwo watykan, dramat ,jak Adamowicz realnie walczył z komuna w latach 80 to was pewnie nie bylo na swiecie, gdyby nie tacy jak on nie moglibyscie tutaj swoich pomyj wylewac.Jak tam 10 przyjazan, 6 prawd wiary itd.? znacie to ? jak tam "ukochany" papiez franciszek ,a nie czekaj to tadeusz z torunia co ma zakaz wjazdu do kanady,gdzie miliony zlotych zbierane w latach 90 na stocznie gdanska? do dzis nie znalezione
2020-01-14 19:51:19
????
brawo Szczecin - co to za " bohater " .Chyba przekrętów.
2020-01-14 19:07:45
spoko
Niech jeszcze apartament kupią dla jego rodziny , żeby w Szczecinie mieli gdzie mieszkac jak przyjadą na Plac Adamowicza na spacer
2020-01-14 18:59:01
SromotnikBezwstydny
Wspaniała inicjatywa normalnych Obywateli!!! Prezydent Gdańska zarżnięty podczas koncertu Wielkiej Serduszkowej Orkiestry...za rządów kaczystowskiej partii PiSdzielców i mnimnistra ZERO-Ziobra!!! Składajmy należny hołd temu Człowiekowi!
2020-01-14 17:38:43
kasta nisprawiedliwych
może przyjada developerzy z Gdańska opłakiwać , chociaż z nastepczynia też nie maja problemu
2020-01-14 17:34:49
pogromca nitrasa
rzadzący w szczecinie to sa matoły.Jeżeli to był samorządowiec dobry dla gdańska to siłą rzeczy musiał być zły dla ze Szczecina .Chociażby lobbował o lokalizacje gazoportu w Gdańsku i był przeciwny jego lokalizacji w świnoujściu .Szczecin i Gdańsk ma podobne przedsiębiorstwa , stocznie , przewożnicy morscy , porty itd.i adamowicz za nimi lobbował.Wiadomo że adamowicz był tylko wykonawcą decyzji developerów.Faktem jest że na tle tej dziuni co po nim nastała w Gdańsku to adamowicz jest wielkim intelekt.Z tym że oboje państwo i dziunia i adamowicz byli i są antypaństwowcami.
2020-01-14 17:30:28
TyPOwe -
Tłuszcza wybiera Barabasza.
2020-01-14 17:30:09
alex
PiS wcześniej czy później odpowie za tą śmierć. Na razie niech będzie dla nich wyrzutem sumienia.
2020-01-14 17:20:15
Daria
Biorę całą rodzinę i idziemy oddać hołd temu wspaniałemu człowiekowi
2020-01-14 17:05:33
Prezydencie Krzystek
Proszę postawić tam tablicę ku pamięci swojego odpowiednika z Gdańska
2020-01-14 16:57:54
Aro
Mocodawcy mordercy wciąż rządzą Polską
2020-01-14 16:52:06
Kasia
Czy tam będą też ci straszni hejterzy z forum lokalnej GW?Oni tak nienawidzą świata poza wydumanymi elitami,przydałaby się intensywna rehabilitacja empatii i zdrowego rozsądku..
2020-01-14 16:47:37
OMG
Kiedy wreszcie doczekamy się likwidacji nazwy tego placu? Jako mieszkaniec tego miasta nie chcę upamiętniania nazwiska oszusta i przestępcy
2020-01-14 16:31:04
Adamowicz?
Świetny patron do hasła "Stop nienawiści". Miał na koncie wyrok, w którym sąd stwierdził, że znieważył i naruszył nietykalność cielesną. https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24133909,sad-ii-instancji-adamowicz-naruszyl-nietykalnosc-cielesna-wszechpolaka.html
2020-01-14 16:25:20
cdn
ADAMOWICZ ps''budyn''to ofiara skorumpowanego,niezreformowanego wymiaru niesprawiedliwości.Gdyby został skazany za złodziejstwo na wieloletni wyrok to by zyl.
2020-01-14 16:03:35
@ bepa
To jak o Kaliguli, Mussolinim, Hitlerze, Stalinie itp??
2020-01-14 15:36:10
@ Polska pamięta.
Tak... Polska pamięta.
2020-01-14 15:32:16
Kiedy i gdzie będzie STOP ZŁODZIEJSTWU??
Przychodzę z rodziną.
2020-01-14 15:26:51
bepa
Podobno w naszej tradycji jest "o zmarłym dobrze albo wcale"
2020-01-14 15:07:58
Dumny
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Pan Prezes Polski na to wszystko pozwala. Niezmiernie cenię jego wyrozumiałość, nadludzką mądrość i anielską cierpliwość, ale przecież wszystko ma jakieś granice. Chyba będzie świętym za życia.
2020-01-14 15:07:43
Kacper
A może zrobić w końcu akcję "STOP PLACOWI ADAMOWICZA". Już naprawdę chyba nie można było znaleźć godnego patrona i związanego z naszym Miastem, skoro kilku politykierskich radnych przeforsowało kontrowersyjnego skądinąd prezia innego miasta. Za to imieniem jednego z największych polskich Mężów Stanu - Eugeniusza Kwiatkowskiego - nazwali jedną z bocznych uliczek na Gumieńcach. Najwyższy czas zmienić nazwę tego placu czego domagają się normalni, nie skażeni polityczną wojenką, mieszkańcy Szczecina.
2020-01-14 15:01:57
ja
Biorąc przykład z walczących z "PISOWSKIM REŻIMEM" nasikam na wasze znicze,niech kodziarska hołota,i cały gorszy sort,poczuje się jak my w 2010r
2020-01-14 14:53:08
@Stop nienawiści
Neumann (PO) o Adamowiczu: "Ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"
2020-01-14 14:48:19
beee
Szkoda, że Abramowicz zginął. Powinien trafić nie na cmentarz ale na ławę oskarżonych. A to że pederaści odstawiają szopkę ku jego pamięci, doskonale pokazuje co sobą reprezentują i poziom ich moralności
2020-01-14 14:43:44
Cześć i chwała Bohaterowi!
36 kont w banku!
2020-01-14 14:37:42
Polska pamięta
Nie można dopuścić by taka tragedia kiedykolwiek się powtórzyła.
2020-01-14 14:36:56
wert
Nikt tak nie podzielił polskiego Narodu jak Kaczyński i PiS. Oni są jeszcze gorsi od komunistów.
2020-01-14 14:32:39
PO_dadzą
numery kont bankowych?
2020-01-14 14:26:26
...
Smutne, że robiona jest manifestacja przeciwko osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne, bo właśnie taka zabiła prezydenta Gdańska. Jak można nie mieć serca i nie współczuć osobom, które codziennie borykają się ze swoją chorobą?
2020-01-14 14:25:00
pitol
nie macie już co zrobić z wolnym czasem, ...to posprzątajcie troche m. Szczecin... (społecznie akceptowalne)...hej !
2020-01-14 14:24:28
Stop nienawiści
Ilu porządnych Polaków musi jeszcze zginąć, zanim pisowski reżim wreszcie zdechnie
2020-01-14 14:20:13
Aneta
uważam że na Pacu Adamowicza powinna stanąć tablica pamiątkowa ze wzmianką o tym strasznym wydarzeniu, żeby ludzie pamiętali jak kończy się szerzenie nienawiści przez rządzących
2020-01-14 14:13:56
santo subito
Lewactwo i KODziarstwo ma swego męczennika! Pomnik mu tam postawcie a potem wynieście na ołtarze - santo subito! PS: dobrze by było przed beatyfikacją wyjaśnić źródła ogromnego majątku Adamowicza!
2020-01-14 14:13:43
brawo Szczecin
Cześć i chwała Bohaterowi!
2020-01-14 14:10:19