Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Stołczyn Odra Show [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 25 września 2016 r. 16:46
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2019 r. 10:56
Stołczyn Odra Show
 

Mieszkańcy Stołczyna i okolic bawili się wspólnie w niedzielę na festynie rodzinnym "Stołczyn Odra Show". Pełną atrakcji imprezę, integrującą lokalną społeczność, przygotowały dwa stowarzyszenia -"Stołczyn po sąsiedzku" oraz "Skolwin i my". 

Na placu przy ul. Zamkniętej czekało mnóstwo propozycji dla dzieci i dorosłych. Na scenie wystąpili utalentowani wokaliści z dzielnicy, były pokazy tańca i karate. 
- Czy wszyscy spróbowali już smakołyków z grilla, skosztowali pajdy ze smalcem, spróbowali ciasta? - zachęcał ze sceny Robert Abelite prowadzący imprezę i raczący gości historycznymi ciekawostkami o dzielnicy. 

Prawdziwą uciechę miały dzieci. Na placu zabaw i boisku czekały na nie wielkie bańki mydlane, konkursy, malowanie twarzy, stworki z balonów, gry zręcznościowe i zabawy. Muzeum Techniki i Komunikacji dotarło zabytkowym tarpanem, którego można było obejrzeć. Duże wrażenie zrobiły pokazy z fizyki, przygotowane i zaprezentowane przez Wiesława Piotrowskiego i jego uczniów. 

Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami czekały również na dorosłych. Oprócz nich odbyła się akcja bookcrossingu tutejszej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyeksponowano też obrazy namalowane dla osób niewidomych, każdy mógł zamknąć oczy i się przekonać, jak odbiera się taką sztukę.  

 

Kto chciał, mógł przynieść zdjęcia Stołczyna sprzed lat z albumów rodzinnych. Skanował je Wojciech Hawryszuk z córką Ludwiką, który na Facebooku prowadzi profil Huta Szczecin. 
- Chodzi o to, żeby dotrzeć do historii tego miejsca, a przede wszystkim huty - mówi W. Hawryszuk. - Dobrze by było nie zapomnieć, bo była ważna dla wielu ludzi. 

Dużą atrakcją stało się udostępnienie przejścia właśnie do huty i do zabytkowej lokomotywy. Chętnych do wykorzystania takiej okazji nie brakowało. 

Gościem specjalnym festynu była Marzenna Górska, Szczecinianka Roku 2016, która pochodzi ze Skolwina. 
- Jestem z tego bardzo dumna - mówiła. - Mam Stołczyn i Skolwin głęboko w sercu. Bardzo się cieszę, że powołano nowe stowarzyszenie " Stołczyn po sąsiedzku", które będzie tu działało. Najważniejsi są ludzie, to oni tworzą klimat miejsca. Od was, mieszkańców zależy, jak będzie ono wyglądało. Życzę powodzenia! 

Ideą powołanego stowarzyszenia jest właśnie integrowanie mieszkańców, promowanie dzielnicy, pamięć o historii. 
- Nasze stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich - mówi Wiesława Rycerz, jego prezes. - Razem będziemy przypominać włodarzom miasta, że Stołczyn to też Szczecin. 


(gan)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niespodzianka od koncernu
2019-08-30 10:38:36
SKOLWIN – NIE CHCIELI FETORU RYB, TERAZ BĘDĄ MIELI HAŁAS I ZAPYLENIE MIĘDZYNARODOWY KONCERN FIRMA CEMEX POSTANOWIŁA OTWORZYĆ FABRYKĘ PRODUKCJI BETONU NA SWOIM TERENIE (FOSFAN S.A.), NIE BIORĄC POD UWAGĘ MIESZKAŃCÓW SKOLWINA. WĘZEŁ BETONIARSKI, KTÓRY TAM MA ZOSTAĆ ZLOKALIZOWANY PRZEZNACZONY JEST DO PRACY CIĄGŁEJ. MA OBSŁUGIWAĆ INWESTYCJE TRASY PÓŁNOCNEJ, PDH POLICE ORAZ BUDOWĘ TUNELU Z POLIC DO STĘPNICY. CO TO OZNACZA DLA MIESZKAŃCÓW? CAŁONOCNE DOSTAWY BETONU – CO 10 MIN WYJAZD CIĘZKIEGO SPRZĘTU PRACA FADROMY - ŁADOWARKI BARDZO DUŻA ILOŚĆ DOSTAW PIASKU, KRUSZYW, CEMETNU, POPIOŁU LOTNEGO CIĘŻARÓWKAMI OLBRZYMIE ZAPYLENIE W PROMIENIU 1KM NA CAŁE SZCZĘŚCIE NA ULICY STOŁCZYŃSKIEJ PRZY NOWO POWSTAŁYM PRZEPUŚCIE ZNAJDUJE SIĘ OZNACZENIE TONAŻOWE 20T, KTÓRE JAK INFORMUJĄ ANONIMOWI PRACOWNICY FIRMY, MA ZOSTAĆ ZLIKWIDOWANE. JEŻELI SIĘ NIE UDA KAWALKADA CIĘŻARÓWEK BĘDZIE SIĘ PRZEMIESZCZAĆ ULICĄ DĄBRÓWKI I POLICKĄ, A NASTĘPNIE SZOSĄ POLSKĄ. I TAK PRZEZ NAJBLIŻSZE KILKANAŚCIE LAT.....RYBKI NIE – BETON TAK
Pomorzany
2018-01-01 22:27:53
Pozdrawiam Wiesie. BT.
Ania
2016-09-26 21:56:14
Super impreza! Super promocja Stołczyna! Festyn "Stołczyn Odra Show" pokazał, że Stołczyn jest dzielnicą przyjazną dla mieszkańców, dziękujemy oragnizatorom, a szczególnie grupie Stołczyn po sąsiedzku i oczywiście Pani Wiesi, mnogość atrakcji dla dzieci i dorosłych! za rok powtórka! Gratulacje:) wszystkiego naj....
urodzona i wychowana w Stołczynie
2016-09-26 17:32:56
Wielkie dzięki dla wszystkich orgąnizatorów.Było extra!!!!Do zobaczenia za rok
były Stołczynianin
2016-09-26 14:25:34
Fajnie, że robi się takie imprezy tylko dziwna ta nazwa: Stołczyn Odra Show, bo na Odrę to stołczyniacy mogą sobie tylko popatrzyć z okolicznych wzgórz. Dostępu do Odry praktycznie już nie ma dla zwykłych mieszkańców. No chyba że wycieczka na piaski. Kiedyś nad Odrę można było iść na ulicę Łowiecką. Teraz na Łowieckiej wszystkie bloki praktycznie rozebrane. Część terenu przejął Fosfan, a resztę zabudowali blaszakami właściciele sprzętu pływającego. Szkoda.
Szczecinianin
2016-09-25 22:33:49
Byliśmy świadkami i uczestnikami tej wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu promującej dzielnice Stołczyn i przy okazji zaprzyjaźniony Skolwin. Masa atrakcji dla wszyskich, dużo jadła i picia było, popisy karateków, wokalistów, konkurs kulinarny i fotograficzny. Bawili się wszyscy mimo zróżnicowanego wieku. Wspaniała wystawa malarska Pana Krzysztofa i zdjęciowa Pana Wojciecha. Dziekujemy za wysoką frekwencję. Brawa dla Pani Wiesi organizatorki i dla ludzi z grupy Stołczyn po sąsiedzku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA