czwartek, 18 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sto osób ma pracować przy szyciu odzieży roboczej w Łobzie

Sto osób ma pracować przy szyciu odzieży roboczej w Łobzie

Sto osób ma pracować przy szyciu odzieży roboczej w Łobzie
Data publikacji: 2018-04-08 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1094 322069

Nowy zakład, który powstanie w Łobzie, produkować będzie odzież roboczą. Zatrudnienie w nim znajdzie 100 osób, głównie szwaczki. Spółka Kentaur Production do swej inwestycji wykorzysta unijne fundusze Urzędu Marszałkowskiego.

Zakład ma powstać na terenie podstrefy Łobez Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Profil działalności nie został wybrany przypadkowo. Głównym udziałowcem spółki Kentaur jest bowiem duńska firma Kentaur A/S, która specjalizuje się w produkcji odzieży roboczej na rynki europejskie, m.in. na potrzeby branży gastronomicznej czy służby zdrowia.

- Bardzo cieszę się, że firma Kentaur zdecydowała się aplikować o pieniądze do Regionalnego Programu Operacyjnego i zrobiła to skutecznie. Mam nadzieję, że będzie ona też zachętą dla innych firm, pokazującą, że warto inwestować w Łobzie i powiecie łobeskim - mówił marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz.

Uruchomienie zakładu kosztować będzie ponad 10 mln zł. Inwestycję wesprze w ramach Programu Regionalnego Urząd Marszałkowski. To kwota prawie 3,8 mln zł. Środki te pokryją koszty nabycia 5 tys. m2 działki pod nowy obiekt, ale także zrefundują wydatki związane z zakupem innowacyjnego wyposażenia oraz specjalistycznych maszyn. Całość inwestycji zakończyć się powinna najpóźniej do września 2019 roku.

- Z inwestycją chcemy wystartować w lipcu br. Czekamy na wszystkie pozwolenia, które umożliwią nam rozpoczęcie prac przy budowie zakładu. Liczymy, że powstanie on wcześniej, bo do przełomu maja i czerwca 2019 roku, o ile zaplanowane działania nie napotkają na przeszkody. Wierzę też, że ze względu na wciąż relatywnie wysoką stopę bezrobocia na ziemi łobeskiej znajdziemy chętnych do pracy w naszym przedsiębiorstwie - ocenił prezes spółki Kentaur Production Bernt Dahl.

W 2010 roku stopa bezrobocia na ziemi łobeskiej wynosiła 31,3 proc., ale w lutym 2018 roku sięga ona 21,2 proc. Nadal jednak - mimo wyraźnego spadku - należy do największych na Pomorzu Zachodnim.

- To naprawdę dobre wieści dla Łobza. Nowy przedsiębiorca i co najważniejsze nowe miejsca pracy - podkreślał burmistrz Łobza Piotr Ćwikła.

(k)

Fot. UM

Na zdjęciu: W przekazaniu umowy o dofinansowanie projektu udział wzięli (od lewej) - wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa, marszałek Olgierd Geblewicz i prezes firmy Bernt Dahl.

Komentarze

Józek
Stworzenie przez marszałka Specjalnej Strefy Włączenia, gdzie inwestorzy mogą otrzymać jeszcze większe wsparcie z regionu - robi dobrą robotę.
2018-04-09 10:56:46
Do / PO-nizszych 3-ch ...
Ojj... PO-wiedzial, co PO-dsluchal i sie "dowiedzial"... !!
2018-04-08 22:43:10
...
@Pewno obydwoje "zaniemowia" ?? -OO jeden troll sie poswiecil, po swietach juz moze obrazac ,Moze dlatego ze nadal nie ma obecianych wiz przez najglupszego czlowieka w hameryce, no ale dla was to chyba nic nowego .... Clinton dostala 3 mln wiecej a mimo to przegrała, absurd.Wladimir pozdrawia wiernego towarzysza, nawet nie musi mu placic, oby tak dalej,ciemny lud łyka.
2018-04-08 21:30:40
Pewno obydwoje "zaniemowia" ??
UWAGA - a w USA bezrobocie wynosi tylko 4,1 % !!! No i co PO-wiedza... o Amerykanskim bezrobociu - ci dwaj Panowie PO Lewej na zdjeciu ??
2018-04-08 20:10:10
...
Wylew szamba noblistów ekonomicznych czas start
2018-04-08 18:21:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy