czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)

Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)

Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)
Data publikacji: 2015-11-17 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2611 38141

We wtorek w porannym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie" pojawili się: dziennikarz, tekściarz i kabareciarz - Artur Andrus oraz ksiądz Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia Wiosna, które to stowarzyszenie organizuje od 15 lat jedną z najwspanialszych w Polsce akcji charytatywnych - Szlachetna Paczka.

Panowie opowiadali o tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki i o promującej ją piosence kabaretowej w wykonaniu właśnie Artura Andrusa i niezrównanej Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi (Andrusa i Kołaczkowską razem możemy podziwiać w przezabawnym serialu „Spadkobiercy"). Artur Andrus ujawnił, że o napisanie tekstu piosenki poprosili szczecińską autorkę, Basie Stenkę, która, jak powiedział pan Artur: - Pisze przede wszystkim piosenki dla dzieci, a gdy zdarza jej się pisać świetne teksty dla dorosłych, to zawsze jest w nich taka dziecięca zadziorność.

- To współpraca krakowsko – warszawsko - szczecińska. - mówi „Kurierowi Szczecińskiemu" Barbara Stenka - Wciąż trudno mi uwierzyć, że zostałam autorką tekstu piosenki dla tak zacnej fundacji. To Artur Andrus – kiedy dostał propozycję stworzenia i zaśpiewania (wraz z Joanną Kołaczkowską) wpadł na pomysł, że ja – szczecińska autorka napiszę to. To byłą dla mnie duża odpowiedzialność i zaszczyt – pisać dla tak wybitnych wykonawców i na taką szlachetną akcję. Stalo się, tekst się spodobał – od sierpnia trwały prace nad tą piosenką i oto jest.

Dodajmy, że autorem muzyki do piosenki jest Łukasz Borowiecki. (lem) ©℗

 Na zdjęciu: Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Barbara Stenka i ekipa Szlachetnej Paczki

Fot. Wojciech Rosegnal 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie