Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)

Data publikacji: 17 listopada 2015 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)
Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Barbara Stenka i ekipa Szlachetnej Paczki Fot. Wojciech Rosegnal  

We wtorek w porannym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie" pojawili się: dziennikarz, tekściarz i kabareciarz - Artur Andrus oraz ksiądz Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia Wiosna, które to stowarzyszenie organizuje od 15 lat jedną z najwspanialszych w Polsce akcji charytatywnych - Szlachetna Paczka.

Panowie opowiadali o tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki i o promującej ją piosence kabaretowej w wykonaniu właśnie Artura Andrusa i niezrównanej Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi (Andrusa i Kołaczkowską razem możemy podziwiać w przezabawnym serialu „Spadkobiercy"). Artur Andrus ujawnił, że o napisanie tekstu piosenki poprosili szczecińską autorkę, Basie Stenkę, która, jak powiedział pan Artur: - Pisze przede wszystkim piosenki dla dzieci, a gdy zdarza jej się pisać świetne teksty dla dorosłych, to zawsze jest w nich taka dziecięca zadziorność.

- To współpraca krakowsko – warszawsko - szczecińska. - mówi „Kurierowi Szczecińskiemu" Barbara Stenka - Wciąż trudno mi uwierzyć, że zostałam autorką tekstu piosenki dla tak zacnej fundacji. To Artur Andrus – kiedy dostał propozycję stworzenia i zaśpiewania (wraz z Joanną Kołaczkowską) wpadł na pomysł, że ja – szczecińska autorka napiszę to. To byłą dla mnie duża odpowiedzialność i zaszczyt – pisać dla tak wybitnych wykonawców i na taką szlachetną akcję. Stalo się, tekst się spodobał – od sierpnia trwały prace nad tą piosenką i oto jest.

Dodajmy, że autorem muzyki do piosenki jest Łukasz Borowiecki. (lem) ©℗

 Na zdjęciu: Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Barbara Stenka i ekipa Szlachetnej Paczki

Fot. Wojciech Rosegnal 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA