piątek, 19 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Staruszka zginęła pod kołami śmieciarki

Staruszka zginęła pod kołami śmieciarki

Staruszka zginęła pod kołami śmieciarki
Data publikacji: 2017-12-04 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:29
Wywietleń: 2674 303780

Pod kołami samochodu śmieciarki zginęła około 80-letnia kobieta. Do tego tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (4 grudnia) około godziny 14, na osiedlu Górny Taras w Barlinku. 

Jak nas poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu Jacek Poleszczuk, obecnie na miejscu tragedii trwają czynności mające ustalić, w jaki sposób kobieta trafiła pod koła samochodu.

Są tam obecni m.in. policjanci ruchu drogowego, którzy sprawdzili, czy kierowca nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Sprawdzony zostanie także stan techniczny samochodu ciężarowego.

Sprawę wyjaśniają barlineccy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Tekst i fot. (sja)

Komentarze

boby
Do @boby Tak, zgadza sie - nawet wtedy kierowca jest winien, bo przepis stanowi jasno. Dlatego, gdy ktos stuknie nas przy cofaniu to jest zawsze jego wina.
2017-12-06 01:11:12
@boby
Ale życie pisze inne wersje... A jeśli ktoś włazi za takie wielki auto z tyłu, które właśnie rozpoczęło cofanie? Głuchy nie słyszy piszczka, a ślepy pomarańczowego koguta nie widzi. Też winien kierowca?
2017-12-05 08:58:39
śmieci
Paskudna historia, żyć sobie 80 lat i zginąć w tak fatalny sposób. Dlaczego nie jest tak, że jak śmieciarka cofa, to druga osoba z załogi nie sprawdza, czy z tyłu wolne? Na Słonecznym w Szczecinie też była podobna sytuacja.
2017-12-05 06:41:30
boby
@ Adam Przepis jest jasny i wyrazny: Przy cofaniu zawsze, ale to zawsze masz sprawdzic i byc pewnym, ze masz wolna droge. Nie ma zanczenia wielkosc samochodu i warunki. Nie jestes w stanie zrobic tego sam - zapewnij Sobie pomoc. Tu nie ma wyjatkow. To czy kierowca widzi, czy nie to juz niema znaczenia. Ma zapewnic sobie takie warunki, aby cofac bezpiecznie. Zawsze i wszedzie. Swiatla, kamery to tylko pomoc, ktora nadal nie zwalnia z odpowiedzialnosci. Tylko tyle i az tyle.
2017-12-05 04:04:56
Nie tylko dla starszych...
I przy cofaniu sie tak duzych Aut... to powinny zapalac sie dodatkowo zamontowane na tylnej czesci Auta, chocby sredniej wielkosci Reflektory i dosc glosny Sygnal Pip...Pip...Pip !!
2017-12-04 23:53:32
Do... PO-nizszego "o"
A chocby... o Waszej Cenzyrze z Komunistyczo/PO-stkomunistycznych lat, to juz "PO-za-PO-mi-na-les" ze takie Farmazony... jeszcze O-powiadasz ??
2017-12-04 23:42:29
Adam
Jak zwykle połowa nie rozumie wpisu... Ten ze Słonecznego to menel i stale pod wpływem, zmarł jak żył. A co do starości to z pewnością nie będę właził śmieciarce pod koła bo mam instynkt samozachowawczy i nie wpycham się nigdzie na siłe, bo mi się należy...
2017-12-04 23:04:38
Stefan
Pewnie Adam nigdy nie będzie staruchem i zawsze będzie uważał , nie tylko na śmieciarki. Całe życie będzie młody , słuch i wzrok nigdy go nie zawiodą.....
2017-12-04 22:34:26
xl
..............a kiedy w końcu, ktoś zacznie montować kamerki z tyłu samochodu, tak żeby kierowca dużego pojazdu widział , co się dzieje podczas cofania ?.....takie to niemożliwe ...?
2017-12-04 18:59:23
o
gdyby ludziom żyło się dobrze nie ginęliby pod kołami śmieciarek. niskie emerytury powodują że rzucają się pod koła z rozpaczy. dawniej takich dramatów nie było. zadziwiające jest to że do wypadków dochodzi za rządów dobrej zmiany.
2017-12-04 16:55:11
Honorat
Do młodzianka Adamka: Na Słonecznym pod śmieciarką zginął bezdomny w wieku 49 lat. Dla ciebie to też zapewne staruch. Teraz więcej młodych ludzi niż "staruchów" wpada pod samochody bo "źle widzą, gorzej słyszą" gapiąc się w ekrany telefonów komórkowych i mając słuchawki na uszach.
2017-12-04 16:50:57
@Adam,@@Adam
Macie rację , ale gdyby drugi , trzeci z obsługi śmieciarki stanął z boku i "pogonił "? . Tylko ilu jest w obsłudze tego pojazdu i czy mają czas ? Nikt nie ma czasu -nawet ta emerytka ? I to nas zabija !
2017-12-04 16:30:04
@Adam
trochę brutalnie ale niestety jest w tym sporo prawdy, starsi ludzie nie uważają jak idą, bo wychodzą z założenia, że skoro są seniorami to wszyscy powinni im ustępować, uważać na nich i puszczać przodem, często nie mają też cierpliwości i są nieuważni przez co zachodzą auta od tyłu, bez zachowania jakiejkolwiek bezpiecznej odległości i upewnienia się, czy samochód ten jest zaparkowany czy ma włączony silnik i może zaraz zacząć cofać
2017-12-04 15:45:18
Adam
Będę okrutny ale szczery... Staruchy źle widzą, jeszcze gorzej słyszą, ale pchają się wszędzie bo jej się spieszy... Tragedia ale jak 2 m-ce temu na Słonecznym też zginął człowiek już był sygnał, że z takimi wielkimi autami nie ma żartów. Śmieciara rozgnitła go na amen... Kierowca naprawdę niewiele widzi i to my musimy szerokim łukiem omijać takie wielkie wozy.
2017-12-04 15:33:07