Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Startuje „Lato z Baltic Pipe”

Data publikacji: 02 lipca 2019 r. 22:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Startuje „Lato z Baltic Pipe”
 

W środę, 3 lipca, w Płotach odbędzie się pierwszy z cyklu pikników edukacyjnych dla dzieci „Lato z Baltic Pipe”, którego organizatorem jest spółka Gaz-System. Celem pikników będzie przybliżenie wiedzy na temat projektu Baltic Pipe – gazowego połączenia biegnącego z Szelfu Norweskiego do Polski wraz z rozbudową polskiego systemu przesyłowego.

Tematyczne pikniki poświęcone projektowi Baltic Pipe odbędą się w ok. 20 gminach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Akcja skierowana jest do dzieci biorących udział w półkoloniach i zajęciach edukacyjnych odbywających się w ośrodkach lokalnych podczas wakacji. Podczas pikniku obejrzą animację multimedialną o tym, skąd się bierze i do czego służy gaz ziemny, jak jest przesyłany po Polsce, a także jak ważne dla Gaz-Systemu jest bezpieczeństwo przesyłu.

Uczestnicy zagrają w koło fortuny oraz wykażą się zdolnościami inżynierskimi, budując z klocków sieć przesyłową. Na dzieci czekają także liczne konkursy plastyczne oraz interesujące doświadczenia naukowe. Wszyscy, którzy wezmą udział w pikniku, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, dostępnej przez cały czas trwania wydarzenia. Wstęp na pikniki jest bezpłatny.

Poprzez zabawę Gaz-System chce zaprezentować najmłodszym mieszkańcom gmin, przez które będzie przebiegała inwestycja, informacje na temat Baltic Pipe. Projekt, mający na celu stworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski i na rynek europejski, realizowany jest wspólnie przez operatora systemu przesyłowego gazu w Polsce Gaz-System i jego duński odpowiednik – firmę Energinet.

Najbliższe dwa pikniki odbędą się w województwie zachodniopomorskim. Pierwszy już 3 lipca od godz. 11 do 15 w Płotach na Skwerze Kubusia Puchatka przy ul. T. Kościuszki 7.  Następnego dnia (4 lipca) Gaz-System zaprasza do Gminnego Centrum Kultury w Dolicach przy ul. Wiejskiej 4 – od godz. 12 do 16.

Więcej informacji na temat Baltic Pipe znajduje się na stronach: www.baltic-pipe.eu i www.gaz-system.pl.

(ek)

Grafika: Gaz-System

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sid
2019-07-03 07:52:22
a kiedy startuje Lato z Nord Stream 2 ?
Będzie
2019-07-03 07:24:34
A nowy rząd duński podtrzymuje chęć tej inwestycji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA