piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy

Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy

Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy
Data publikacji: 2016-12-21 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:50
Wywietleń: 781 188502

W roku 2017 nie będzie w budżecie Stargardu pieniędzy na modernizację amfiteatru. Mieszkańcy nie mają co liczyć także na budowę parkingu przy ul. Barnima i przebudowę alei Żołnierza w Stargardzie.

Radni jednogłośnie (tylko jeden radny nie wziął udziału w głosowaniu) przyjęli budżet Stargardu na 2017 rok. Dochody miasta powinny wynieść ponad 265 mln zł, wydatki zaś 271 mln zł, z czego te majątkowe mają przekroczyć 37 mln zł.

Inwestycją o najwyższej wartości, ponad 6 mln zł, jest rozbudowa Książnicy Stargardzkiej. Realizowana ma być ona w ramach partnerstwa z dwiema innymi miejscowościami – Gryfinem (gdzie zostanie zmodernizowany Pałacyk pod Lwami) oraz niemieckim Stralsundem (kupno wyposażenia do Archiwum Miejskiego i Muzeum). Rozbudowa stargardzkiej Książnicy ma trwać dwa lata i kosztować w sumie prawie 12 mln zł.

O rok dłużej potrwa budowa Centrum Przesiadkowego. Inwestycja łącznie ma kosztować 23 mln zł, z tego 5 mln zł wydane zostanie w roku 2017. Częściowo zmieniony zostanie układ komunikacyjny w tym rejonie miasta, m.in. przebudowane zostanie skrzyżowanie ulicy Szczecińskiej, Bema, 11 Listopada i Towarowej (powstanie tu rondo) oraz odcinki dojazdowe do niego, także odcinek ul. Towarowej stanowiący dojazd do Centrum Przesiadkowego.

W przyszłorocznym budżecie znalazły się też pieniądze m.in. na budowę ul. Fabrycznej. Inwestycja ma zostać rozpoczęta i zakończona w 2017 roku i będzie kosztować 4,5 mln zł. Ul. Fabryczna powstanie w Parku Przemysłowym i połączy ul. Stralsundzką z Przemysłową. ©℗

Tekst i fot. Piotr Dużak

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”