Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Środkowopomorskie przekonywanie

Data publikacji: 2017-12-24 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-18 12:02
Środkowopomorskie przekonywanie
 

Grupa inicjatywna nie traci nadziei na utworzenie województwa środkowopomorskiego. W siedzibie Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej gościł Paweł Szefernaker, poseł i szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas spotkania, które zgromadziło w czwartek (21 bm.) przedstawicieli organizacji gospodarczych, firm, instytucji i stowarzyszeń, temat nowego województwa na mapie kraju był traktowany jako droga do celu. Tym jest przyspieszenie rozwoju regionu w tej części Pomorza. Stąd takie postulaty, jak budowa dróg ekspresowych S11 i S6, rozwój infrastruktury kolejowej, lokalizacji kolejnych instytucji szczebla wojewódzkiego czy wspieranie rozwoju Politechniki Koszalińskiej. Plonem debaty była propozycja utworzenia specjalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Pomorza Środkowego.

- Program taki niwelowałby skutki wykluczenia gospodarczego, komunikacyjnego i społecznego, tak jak miało to miejsce w przypadku tak zwanej Ściany Wschodniej - nie ma wątpliwości Romuald Sobieralski, prezes honorowy KIPH.

Grupa inicjatywna ze swymi działaniami chce wyjść poza Pomorze Środkowe. W planach m.in. ma  zapraszanie odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy reprezentantów rządu i wizyty swych przedstawicieli na szczeblu ministerialnym w Warszawie, aby przekonywać do rozwiązań korzystnych dla regionu. ©℗

(m)

Na zdjęciu: Przedstawiciele koszalińskich organizacji, firm i stowarzyszeń nie tracą nadziei na reaktywację ustanowienia nowego 17. województwa, które było obietnicą przedwyborczą prawicy rządzącej Polską od ponad dwóch lat.

Fot. KIPH

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obs.ryver
2020-03-18 11:54:52
Co to jest i gdzie jest "Środkowopomorskie"??? Było i jest JEDNO POMORZE Od Rostocku i Stralsundu po Słupsk, Sławno i Darłowo!!!! Stolica w Szczecinie. Tam gdzie są GRYFY w herbach jest POMORZE!!! Gdańsk i jego województwo to Kaszubia i Kociewie a nie Pomorze. To niedouki postSolidarnościowe zrobili z Ziem Krzyżackich -Pomorze, podobnie jak z chachłacko-białoruskiej białostocczyzny zrobili Podlasie.
gg
2017-12-25 20:42:49
Buhahah od 10 lat juz im ten kit wciskają a oni nadal w to wierza, w sumie dla Szczecina i Trojmiasta to bylo by lepsze bo pozbyli by sie bezrobotnych rejonow, jedyny minus to szkoda miejscowosci z dostepem do morza i turystow.Chodzi tylko i wylacznie o kolejne przekonanie luda do tego wojewodztwa za rok- czyli wybrow .
poznaniak
2017-12-25 13:51:09
Wszystkich chętnych można by ewentualnie włączyć do Wielkopolskiego tak aby nam się krąg konsumentów powiększył. Po rządami gospodarnej władzy poznańskiej wszystko urośnie na miarę wielkiego urodzaju.Preferowani konsumenci z 500+. To się tyczy Szczecina oraz Koszalina. Kołobrzeg też chętnie włączymy w nasze bezkresne obszary bogactwa. Podzielimy się bogactwem z biednym Szczecinem , Koszalinem . Poznańską pracą i oszczędnością ludzie się bogacą.
Kesss
2017-12-25 13:13:55
Zagadka dla dociekliwych- jeżeli Pomorze to region geograficzny w przybliżeniu od Szczecina do Gdańska to gdzie jest w takim razie Pomorze Wschodnie? Ano nie ma bo Gdańsk zawlaszczyl sobie tytuł i teraz tylko tam jest Pomorze!
Kazio
2017-12-25 11:02:45
Źle stało się gdy włada uległa i zgodziła się na utworzenie województw lubuskiego i opolskiego. Uległość owa wbrew logice ówczesnych przemian administracyjnych dała nadzieję innym maluczkim z wielkimi ambicjami politycznymi. Wciąż żyją nadziejami na stołki i zaszczyty podszywając swe ambicje rzekomym działaniem na rzecz społeczności lokalnej. W ślad za klasykiem zapytać warto czy "Naród ciemny toto kupi" ?
Mieszkaniec Kołobrzegu
2017-12-25 09:09:52
Niech sobie robią to groteskowe województwo, ale rejon Kołobrzegu zostaje przy Szczecinie. Nie chcemy być pośmiewiskiem kraju. Największa bieda, najmniej perspektyw,najbrzydsza i najmniejsza stolica województwa bez żadnych szans na rozwój- oto środkowopomorskie. Chyba tylko paru ignorantów z Koszalina chciałoby takiego regionu.
Rozsądny
2017-12-24 12:13:08
Łączenie biedy.. Najgorszy pomysł na jaki można wpaść. Paradoksalnie najbardziej powinno zależeć na tym Szczecinowi, bo oderwanie od zachodniopomorskiego najbiedniejszych powiatów znacząco poprawi pozycję województwa na tle kraju. Dla Koszalina i okolic to samobójstwo. Trochę administracji i nic więcej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA