wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sprężyna i... analiza kosztów

Sprężyna i... analiza kosztów

Sprężyna i... analiza kosztów
Data publikacji: 2016-07-23 07:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1076 145121

Czy można jeździć na rowerze bez siodełka? A posadzić i bujać dziecko na sprężynie, która pozostała z całego zestawu zabawowego w ogródku jordanowskim? Rozsądek podpowiada, że nie. Ale w praktyce - Polak potrafi - więc... Będzie dobrze - jak wiceprezydent Marcin Pawlicki zapewnia radnego Michała Wilkockiego, interweniującego w tej - „sprężystej" - sprawie.

Różanka to jeden z najpiękniejszych szczecińskich ogrodów, reprezentacyjny. Jednak funkcjonujący na jej terenie plac zabaw już takim - przynajmniej od pewnego czasu - nie jest. Z czterech bujaków tylko dwa są zdolne do użytku. Dwa pozostałe nieznani sprawcy zdekompletowali, pozostawiając jedynie zakotwione w podłożu sprężyny. Czyniąc z obu niebezpieczne dla maluchów „zabawki".

O uzupełnienie tych urządzeń zabawowych lub o usunięcie kuszących los sprężyn niedawno prosił - w imieniu mieszkańców - radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni). Przy okazji pytając, czy miasto ma w planach wzbogacenie oferty w tym dość pustawym i obecnie nudnawym ogródku jordanowskim.

Odpowiedział wiceprezydent Szczecina, jako nadzorujący pracę gospodarza obiektu. Okazuje się, że Zakład Usług Komunalnych zlecił wycenę kosztów: naprawy oraz wymiany zestawów zabawowych, po których zostały jedynie sprężyny. Ze sprężynami zamierza zrobić to, co będzie tańsze. Dlatego...

- Zostały zamówione części zamienne do bujaków na sprężynach. Nadto przewiduje się zakup nowych urządzeń zabawowych po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel w budżecie miasta - dodał wiceprezydent odpowiadając na zapytanie radnego.

Czyli kiedy? Tej informacji tu najbardziej brakuje. Szczególnie, że mamy już niemal połowę wakacji, a goście Różanego Ogrodu Sztuki - także ci najmłodsi - zasługują na wszystko, co najlepsze. ©℗

(an)
Fot. MW

 

Komentarze

Prezydenci a rozsądek
Czy można budować schronisko dla zwierząt tuż pod oknami, likwidując oblegany wybieg? Rozsądek podpowiada, że nie, a prezydent, ze swoimi zastępcami, upiera się przy swoim. To Szczecin właśnie.
2016-07-23 15:46:37
pytanie
nie wystarczy że jest sprężyna? przecież vice prezydent bujać się nie będzie
2016-07-23 13:45:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy