Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Sprężyna i... analiza kosztów

Data publikacji: 23 lipca 2016 r. 07:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Sprężyna i... analiza kosztów
 

Czy można jeździć na rowerze bez siodełka? A posadzić i bujać dziecko na sprężynie, która pozostała z całego zestawu zabawowego w ogródku jordanowskim? Rozsądek podpowiada, że nie. Ale w praktyce - Polak potrafi - więc... Będzie dobrze - jak wiceprezydent Marcin Pawlicki zapewnia radnego Michała Wilkockiego, interweniującego w tej - „sprężystej" - sprawie.

Różanka to jeden z najpiękniejszych szczecińskich ogrodów, reprezentacyjny. Jednak funkcjonujący na jej terenie plac zabaw już takim - przynajmniej od pewnego czasu - nie jest. Z czterech bujaków tylko dwa są zdolne do użytku. Dwa pozostałe nieznani sprawcy zdekompletowali, pozostawiając jedynie zakotwione w podłożu sprężyny. Czyniąc z obu niebezpieczne dla maluchów „zabawki".

O uzupełnienie tych urządzeń zabawowych lub o usunięcie kuszących los sprężyn niedawno prosił - w imieniu mieszkańców - radny Michał Wilkocki (Bezpartyjni). Przy okazji pytając, czy miasto ma w planach wzbogacenie oferty w tym dość pustawym i obecnie nudnawym ogródku jordanowskim.

Odpowiedział wiceprezydent Szczecina, jako nadzorujący pracę gospodarza obiektu. Okazuje się, że Zakład Usług Komunalnych zlecił wycenę kosztów: naprawy oraz wymiany zestawów zabawowych, po których zostały jedynie sprężyny. Ze sprężynami zamierza zrobić to, co będzie tańsze. Dlatego...

- Zostały zamówione części zamienne do bujaków na sprężynach. Nadto przewiduje się zakup nowych urządzeń zabawowych po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel w budżecie miasta - dodał wiceprezydent odpowiadając na zapytanie radnego.

Czyli kiedy? Tej informacji tu najbardziej brakuje. Szczególnie, że mamy już niemal połowę wakacji, a goście Różanego Ogrodu Sztuki - także ci najmłodsi - zasługują na wszystko, co najlepsze. ©℗

(an)
Fot. MW

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Prezydenci a rozsądek
2016-07-23 15:46:37
Czy można budować schronisko dla zwierząt tuż pod oknami, likwidując oblegany wybieg? Rozsądek podpowiada, że nie, a prezydent, ze swoimi zastępcami, upiera się przy swoim. To Szczecin właśnie.
pytanie
2016-07-23 13:45:28
nie wystarczy że jest sprężyna? przecież vice prezydent bujać się nie będzie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA