Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Sprawca zabójstwa zatrzymany

Data publikacji: 21 września 2015 r. 12:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:35
Sprawca zabójstwa zatrzymany
 

Wałeccy policjanci pracowali nad sprawą zabójstwa 60-letniego mieszkańca miasta. Do tego zdarzenia doszło dwa miesiące temu terenie opuszczonych ogrodów działkowych. Wyniki przeprowadzonego badania genetycznego wskazały, iż typowany przez funkcjonariuszy  33-latek jest sprawcą tego czynu.  Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zbrodnię  sprawcy grozi kara nie krótsza niż 12 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w Wałczu na terenie nieuczęszczanych ogrodów działkowych. Jak ustalili mundurowi 60-latek doglądał swojej pasieki. Jego ciało odnalazł syn. 

W trakcie oględzin okazało się, że mężczyzna zmarł z powodu zadanych mu kilkunastu uderzeń w głowę. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Badali co się wydarzyło i kto mógł być sprawcą tej zbrodni. Zabezpieczyli ślady, które przekazali do badań.

Otrzymana opinia z zakresu genetyki, pozwoliła na zatrzymanie 33- letniego podejrzanego i przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. 

Sąd w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora i komendanta o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Za zbrodnię zabójstwa 33 -letniemu wałczaninowi może grozić kara nie krótsza niż 12 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(isz)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA