czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sprawca zabójstwa zatrzymany

Sprawca zabójstwa zatrzymany

Sprawca zabójstwa zatrzymany
Data publikacji: 2015-09-21 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1247 22704

Wałeccy policjanci pracowali nad sprawą zabójstwa 60-letniego mieszkańca miasta. Do tego zdarzenia doszło dwa miesiące temu terenie opuszczonych ogrodów działkowych. Wyniki przeprowadzonego badania genetycznego wskazały, iż typowany przez funkcjonariuszy  33-latek jest sprawcą tego czynu.  Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zbrodnię  sprawcy grozi kara nie krótsza niż 12 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w Wałczu na terenie nieuczęszczanych ogrodów działkowych. Jak ustalili mundurowi 60-latek doglądał swojej pasieki. Jego ciało odnalazł syn. 

W trakcie oględzin okazało się, że mężczyzna zmarł z powodu zadanych mu kilkunastu uderzeń w głowę. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Badali co się wydarzyło i kto mógł być sprawcą tej zbrodni. Zabezpieczyli ślady, które przekazali do badań.

Otrzymana opinia z zakresu genetyki, pozwoliła na zatrzymanie 33- letniego podejrzanego i przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. 

Sąd w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora i komendanta o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Za zbrodnię zabójstwa 33 -letniemu wałczaninowi może grozić kara nie krótsza niż 12 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(isz)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie