Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Sprawcą tragedii pijany policjant

Data publikacji: 2017-07-07 11:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:40
Sprawcą tragedii pijany policjant
 

Przed Sądem Rejonowym w Gryfinie stanie były policjant, który po pijanemu wsiadł do samochodu i spowodował wypadek. W wyniku czołowego zderzenia zginął inny kierowca.

Do tragedii doszło w grudniu 2016 roku nieopodal Chojny, ale dopiero teraz prokuratura wysłała do gryfińskiego sądu akt oskarżenia dotyczący spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym przez sprawcę w stanie nietrzeźwości.

Wypadek wydarzył się na drodze krajowej nr 31 między Chojną a Graniczną. Na łuku drogi zderzyły się czołowo audi z volvo. Kierowca tego drugiego auta nie przeżył.

Okazało się, że drugi z poszkodowanych w wypadku był w momencie zdarzenia pod wpływem alkoholu. Na dodatek szybko wyszło na jaw, że jest policjantem. Niebawem wydalono go ze służby.

– Czekamy na wyznaczenie rozprawy przez sąd – powiedziała prokurator Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – W toku postępowania ustalono, że sprawcą wypadku był policjant; wjechał on na przeciwległy pas ruchu i spowodował zderzenie z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Nietrzeźwość tego kierowcy to dodatkowe obciążenie. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to odrębne przestępstwo, tyle tylko, że w tym przypadku wykazana została wina – dodała rzecznik.

Były policjant odpowiadać będzie z wolnej stopy.

(r.c.)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zenek wichura
2017-07-13 14:03:52
Długo czekali z aktem oskarżenia ale wiadomo zawsze staraja się sprawe zatuszować bo jak to prokurator by milicjanta zatrzymał w areszcie do sprawy to by cały rok z pod ełba krzywo mu inne mendy patrzyły ,standardowa procedura skorumpowanej Gryfinskiej Prokuratury,jak zwykły obywatel by spowodował taki wypadek to od razu areszt ,ale to pewnie Z polecenia komendanta starano się zatuszować sprawę.Gryfino=Korupcja.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ