Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Spowodował wypadek na Firlika, trafi za kratki

Data publikacji: 27 marca 2023 r. 16:23
Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2023 r. 19:47
Spowodował wypadek na Firlika, trafi za kratki
Fot. Anna Gniazdowska  

Kierowca forda, który w niedzielę wjechał w budynek przy ul. Firlika w Szczecinie był nietrzeźwy, miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na ponad 18 lat, był poszukiwany do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności. Wiózł ze sobą trzech pasażerów. 

Jak informowaliśmy, 30-latek w niedziele po godz. 9 uciekał przed kontrolą drogową fordem mondeo. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ignorując znaki i sygnały wydawane przez policjantów. Pędził, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Na ul. Firlika wjechał w budynek, uszkadzając przyłącze gazowe.

Był nietrzeźwy, miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i do odbycia zaległą kary 5 lat odsiadki.

Kierowca nie jechał sam. Podróżował z trzema osobami.

- Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne, a na potępienie zasługuje zachowanie osób, które wsiadły z tym kierowcą do pojazdu wiedząc, że jest on pod wpływem alkoholu - mówią szczecińscy policjanci. - Brak reakcji również z ich strony mógł doprowadzić do tragedii.

Kierowca został zatrzymany, przebywa w szpitalu. Gdy jego stan zdrowia na to pozwoli, zostanie przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie przez sądem za spowodowanie niedzielnego zdarzenia. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fin
2023-03-29 07:26:23
§ 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa, w tym i przestępstwa skarbowego albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Nie podlega karze sprawca, który ukrywa osobę najbliższą. § 3. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia, jeżeli
FIN
2023-03-29 07:24:00
pasażerowie też powinni być ukarani ....raz za dopuszczenie pijanego do prowadzenia auta ...dwa , za ukrywanie osoby osądzonej karą więzienia///////////////252. § 1. Kto utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w szczególności kto sprawcę ukrywa, zaciera ślady przestępstwa albo odbywa za skazanego karę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5......to tak na szybko co znalazłem
XYZ
2023-03-27 19:03:24
15 lat w sumie będzie OK w łącznym. Tylko czemu mamy wszyscy za to płacić ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA