wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spotkanie z taksówką na ścieżce rowerowej

Spotkanie z taksówką na ścieżce rowerowej [FILM]

Spotkanie z taksówką na ścieżce rowerowej
Data publikacji: 2018-11-15 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 5009 361650

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (14 listopada) na ścieżce rowerowej przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Rowerzysta (imię i nazwisko do wiadomości redakcji), który jechał w kierunku Niebuszewa, musiał zatrzymać się przy siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia. Na ścieżce zaparkowała bowiem w tym miejscu taksówka, do której wsiadała pasażerka. Właściciel jednośladu stanął za samochodem, który chwilę potem zaczął cofać uderzając w przód jego roweru.

Ze środka wysiadła kierująca taksówką. Obejrzała tył swojego auta oraz rower i po krótkiej wymianie zdań z jego właścicielem, odjechała.

- Na szczęście ani mi ani rowerowi nic się nie stało. Uznałem jednak, że ta kobieta dopuściła się trzech wykroczeń drogowych i zawiadomiłem policję. Co ciekawe, kiedy taksówka odjeżdżała, odpadła od niej tablica rejestracyjna - relacjonuje rowerzysta.

(k)

Komentarze

Kaziu
Stał pod budynkiem NFZ a więc duże prawdopodobieństwo że zamawiał taxi ktoś chory a tam nie ma jak inaczej stanąć. Na ulicy nie można no i torowisko. Nie tłumacze złotowy ale można było go ominąć i po sprawie. Rowerzyści też jeżdżą nielegalnie po chodnikach i co, piesi maja to nagrywać? Trochę kultury
2018-11-17 09:59:41
Poszed
Przeciwko to jesteśmy że cie poczeli na tym świecie
2018-11-17 03:13:21
Do kierowcy TIRa i innych mądrali
Jeśli nie przeszkadza wam taksówka zaparkowana na środku ścieżki rowerowej, bo przecież musi, to rozumiem że jak zaparkuje na środku jedynego pasa na jezdni, to też nie będziecie mieli nic przeciwko? :)
2018-11-16 18:49:04
Tez rowerzysta
Stuknela w rower i odjechala? Czyli ucieczka z miejsca wypadku. Nie ma pewnosci, czy kierujaca taksowka nie miala paru promili skoro sie tak sieszyla
2018-11-16 16:45:48
KIEROwca tira
Taksówkarz nie staje dla przyjemności w takim miejscu.Ale dostaje adres i co ma zrobic.Np starszy człowiek zamawia taxi i co ma zrobic jak ledwo chodzi ,wlasnie po to zamawia taksowke.to trwa chwile wiec nie pajacujcie.Taxi jest cacy jak jest sylwester świeta i jedziecie chlać vóde.Byłem taksowkarZem i znam ten chleb.Dobrze że nie stało się nic gorszego w tym cofaniu.
2018-11-16 14:51:04
Gs
A ja myślę ze to jakis dziennikarz GS jeżdżący po mieście z kamerką i szuka materiałów na "goracy temat" A my tu sie produkujemy. To zwykla prowokacja. Nikt normalny tak nie jeździ.
2018-11-16 13:42:53
Proste rozwiązanie
Jak mi złotówa staje przed nosem bo wysadza pasażera to trąbie tak długo aż się ruszy. Uciekają wtedy bardzo szybko.
2018-11-16 13:07:08
weger
Taryfiarze mają za nic przepisy. Stają gdzie chcą i blokują ruch na drogach. Nagminnie dzieje się tak na Jagiellońskiej.
2018-11-16 12:12:41
Niestety
Taksówkarze to święte krowy.
2018-11-16 11:51:53
Kierowca i rowerzysta, czasem pieszy.
Kogo hejtujecie? Rowerzystę, który jechał prawidłowo? Miał ominąć taksówkę jadąc po chodniku, czy zejść z roweru i go przeprowadzić? ( to już sarkazm, jeśli nie rozumiecie...) . Chyba Was trochę ich poniosło. Kto tu jest winny? Kogo bronicie? W tak prostacki sposób? Sam doświadczam błędów i kierowców i rowerzystów, ale większość komentarzy to zwyczajne buractwo! Mam nadzieję nie spotkać takich ludzi na drodzę. Wstyd.
2018-11-16 10:22:45
k+r
Przesiądź się jeden z drugim na rower i pojeździj miesiąc do pracy to zmienisz wtedy stosunek do właśnie takich "świętych krów" jak kierowca taksówki. Będziesz kierowcą i rowerzystą to wtedy dopiero zabieraj głos. Pani złamała przepisy, a pomyje na rowerzystę, który jechał zgodnie z przepisami. Wszystkim tym, którzy negatywnie oceniają rowerzystę zabrałabym prawo jazdy (o ile je posiadają). Wczoraj na skrzyżowaniu zatrzymuje się i przepuszczam rowerzystę jadącego ścieżką, a patafian za mną na mnie trąbi. Uśpić takich kierowców.
2018-11-16 09:16:24
@Mimi
A gdyby za autem był wasz synek i nie mówcie, że synka nie macie bo zawsze mieć możecie (sprawdzić czy nie ksiądz).
2018-11-16 07:52:22
rowerzysta
Mógł ominąć,wyminąć,przejechac,rozjechać itd... ale niestety kultura kierowców i pieszych czy rowerzystów daje wiele do życzenia w naszym pięknym mieście, ba kraju- zresztą jesteśmy ludzmi mało tolerancyjnymi, a przyznanie się do błędu-chociażby na drodze-graniczy z cudem. Łatwiej wyzwać, popukać się w głowę i wystawić środkowego palca niż jedno przyzwoite słowo:PRZEPRASZAM:-)
2018-11-16 06:57:45
pedałowyśmieć
Nie zrobiłeś kupy w gacie pedalarzu dlatego że ta taksówka stanęła na ścieżce rowerowej ?
2018-11-16 05:37:20
Pedalarze
Ja skutecznie ich eliminuje,omijajac pedalarza blisko ,trąbie hehe pare razy aż sie wywalili ze strachu
2018-11-16 03:42:58
Dft
Klasyczne zachowanie ćwoka z kamerką! nagrać coś za wszelką cenę! Niestety takie same ćwoki montuja kamerki w autach i często prowokują zagrożenia.
2018-11-15 21:24:52
Wiocha
Szczecin to jednak są głupi ludzie. Jedziesz samochodem. Musisz stanąć? Stajesz na Jezdni! Bierzesz pasażera i odjezdzasz.
2018-11-15 19:00:52
;/
Baba kierowcą taksówki? Świat się kończy, a właściwie tak się kończą takie dziwne połączenia.
2018-11-15 17:58:17
Mimi
A dlaczego mial omijac, skoro jechal po sciezce rowerowej? Chyba nie jest ona przeznaczona dla samochodow? Kulturalnie poczekal az taksowka odjedzie...ale broncie dalej pseudokierowcow ktorzy staja gdzie popadnie i nawet nie potrafia sie obejrzec. A co gdyby za tym autem bylo dziecko?
2018-11-15 17:20:09
ddd
zlotowy to najgorsu kierowcy,wiekszosc jezdzi bez pasow,gada przez tel,przekracza predkosc i zle parkuje a ubera nadal nie ma
2018-11-15 16:48:04
Boszzzz
W tekście jest błąd.. nie rowerzysta ale oferma na jednośladzie.. mógł ja minąć na sto sposobów.. najwyraźniej marne umiejętności, stąd irytacja i ups żółć się ulała.. I ten tel na policję.. Boszzz..:)))
2018-11-15 16:34:01
ojoj
Cholerny pedalarz nie mógł ominąć jak normalny człowiek tylko jak zwykle afera. Bo pedalarzowi ktoś na ścieżkę wjechał. Ale jak zapieprzają po chodnikach to już jest wszystko ok. Banda kretynów.
2018-11-15 16:25:07
nie !!!!!
nie .... bo nagrywal sensacyjny material do kuriera by siac panike w portowym miescie....
2018-11-15 15:54:58
Premski13
Mógł tylko to prująca się "ŚWIĘTA KROWA"!!!
2018-11-15 15:52:10
Ojej
No ok, a nie mógł jej objechać tak jak rowerzyści mają w zwyczaju mijać światła chodnikiem?
2018-11-15 15:41:55