Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Sportowa rywalizacja uczniów

Data publikacji: 2019-09-28 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-28 09:16
Sportowa rywalizacja uczniów
 

Bieg przedszkolaków, piłka nożna, skok w dal, sztafeta - w tych udział wzięli uczniowie z regionu, w ramach "Rozgrywek o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty". Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Zawody odbyły się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie. Swoje pokazy w części artystycznej zaprezentowały m.in. cheerleaderki z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie pod opieką Magdaleny Lachowicz-Głowackiej oraz zawodnicy klubu karate UKS Pomerania Szczecin pod opieką Pawła Karpowa.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali wszyscy uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z regionu. Najmłodsi brali udział w biegu przedszkolaków, a starsi uczniowie rywalizowali w meczach piłki nożnej, skoku w dal oraz w sztafecie 4x100 m. Nie brakowało również gier i zabaw dla najmłodszych uczestników, m.in. rzut woreczkiem, przeciąganie liny, przejście specjalnego toru przeszkód.

- Sport jest ważny. Kiedy ćwiczymy, jesteśmy zdrowsi i mamy więcej energii - zdradziła nam Marysia. - Ja lubię tańczyć, biegać i kręcić hula-hop. Mama zapisała mnie na tańce i bardzo mi się to podoba. Wszyscy powinniśmy ćwiczyć i zdrowo jeść.

Europejski Tydzień Sportu obchodzony jest już po raz piąty. Inicjatywa Komisji Europejskiej ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej na całym Starym Kontynencie. Kampania realizowana pod hasłem #BeActive ma zachęcić Europejczyków do aktywnego trybu życia przez cały rok.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęła się 23 a kończy 30 września. To największe tego typu wydarzenie organizowane na terenie Europy od 2014 roku - w 41 krajach zaplanowano zajęcia sportowe w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: na uczestnikach rozgrywek duże wrażenie wywarły pokazy zawodników z klubu UKS Pomerania Szczecin.

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ