Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Spacer z z rozpoznawaniem drzew i krzewów

Data publikacji: 2022-12-03 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2022-12-03 21:04
Spacer z  z rozpoznawaniem drzew i krzewów
 

Kolejna okazja na długi, przyjemny, edukacyjny spacer po Szczecinie, z rozpoznawaniem drzew i krzewów już w niedzielę 4 grudnia. Tym razem odbędzie się po terenie Puszczy Bukowej.

- Do współorganizacji spaceru zaprosiłem Rafała Bednarskiego - zdradza przewodnik po zieleni Szczecina Paweł Madejski. - Przejdziemy szlakiem dawnych kamieni granicznych, czasem zwanych też kamieniami morowymi. Spacer rozpocznie się o godzinie 10 z pętli autobusowej Osiedle Bukowe. Zakończy się około godziny 14-15 w okolicach Jeziora Szmaragdowego. Opadnięte z drzew liście, kora drzew, kształt gałązek i pączków w ogromnym stopniu pozwoli nam na rozpoznanie mijanych drzew i krzewów. Historyczna wiedza Rafała Bednarskiego z pewnością urozmaici i wzbogaci nasz spacer - jestem o tym głęboko przekonany. Zapraszamy serdecznie.

Oprócz buków, od których pochodzi nazwa puszczy, uczestnicy spaceru spotkają szereg innych gatunków drzew. Nie zabraknie klonów zwyczajnych, jaworów i klonów polnych, będą graby z ich charakterystycznymi garbami na pniach, będą cisy, sosny, świerki. A pod nogami jeszcze niezbutwiałe liście, które z pewnością będą pomocne w rozpoznaniu drzew rosnących ponad głowami.

Start - godz. 10,  z przystanku autobusu pospiesznego C. Z lewobrzeża najłatwiejszy dojazd pośpiesznym autobusem B. (K)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA