piątek, 04 grudnia 2020r.

Spacer ulicami Śródmieścia

Data publikacji: 2020-10-23 23:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-24 09:27
Spacer ulicami Śródmieścia
 

Tym razem szlakiem niedawno przebudowanych ulic poprowadzi spacer pod szyldem Idee przez miasto. W roli przewodnika zadebiutuje współautor koncepcji przebudowy śródmiejskiego kwartału: od ul. Bogusława X, przez ul. Małkowskiego i Królowej Jadwigi, aż po ul. Bohaterów Getta i Ściegiennego.

Spacer wyruszy sprzed kina "Kosmos" w sobotę (24 października). Niemal w południe - zbiórka zainteresowanych o godz. 11.55. W roli przewodnika wystąpi Maciej Sikorski - współautor koncepcji niedawnej przebudowy śródmiejskich ulic oraz były wiceprzewodniczący Rady Osiedla Śródmieście-Zachód. Można więc liczyć na odkrycie nieznanych kulis oraz faktów, poznanie inwestycji odniesień i ukrytych znaczeń, a zapewne także na garść nie tylko historycznych anegdot związanych z tą prestiżową realizacją.

- Zapraszam na spacer po ulicach już przebudowanych oraz tych, które niedługo również zmienią się nie do poznania. Opowiem o inspiracji dla tego projektu, m.in. ile i jakich drzew zasadzono, a też co łączy je z World Trade Center. Odpowiem na wszelkie pytania, choćby: Czy chodniki są za szerokie? Czy zrobiono je z chińskiego granitu? Czy musi być tyle słupków? Na dodatek dorzucę kilka ciekawych historyjek o tym, jak bardzo solą w oku jest ta przebudowa dla niektórych osiedlowych radnych - zachęca przewodnik.

Spacer odbędzie się w warunkach rygoru sanitarnego, a więc z maseczkami i zachowaniem dystansu społecznego. Udział w nim będzie bezpłatny. Przedstawiciele inicjatywy Idee przez miasto zapewnią jednorazowe maseczki na zmianę oraz środki dezynfekcyjne. Organizatorzy zastrzegają również: "Osobom, które ze względu na pandemię nie zdecydują się na uczestnictwo, udostępnimy nagranie ze spaceru". ©℗

(an)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Zainteresowany
2020-10-24 09:06:00
A gdzie będzie można obejrzeć to nagranie ze spaceru?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ