Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM

Data publikacji: 2020-02-29 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29 07:49
Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM
 

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz.12 na spacer śladem początków i symboli Śródmieścia. Przewodnikiem będzie Przemek Głowa.

Gdzie w mieście szukać pamiątek po rewolucji przemysłowej z XIX wieku? Kiedy zaczęło się Śródmieście, jakie znamy? Czego się dowiemy, czytając miejską zieleń? Co łączy Manhattan, Berlin, Łódź, Wrocław i Szczecin? W sobotę (29 lutego) można wziąć udział w spacerze śladem początków i symboli Śródmieścia. Prowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina.

Start w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1 (róg  ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) o godz. 12. Udział jest bezpłatny.

Wydarzenie „Śródmieście od początku” odbywa się w cyklu „Spacerownik", czyli serii miejskich spacerów, realizowanej w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki i współfinansowanego przez miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

(ip)

Fot. Ada Krawczak

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ