niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM

Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM

Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM
Data publikacji: 2020-02-29 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29 07:49
Wywietleń: 473 445219

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz.12 na spacer śladem początków i symboli Śródmieścia. Przewodnikiem będzie Przemek Głowa.

Gdzie w mieście szukać pamiątek po rewolucji przemysłowej z XIX wieku? Kiedy zaczęło się Śródmieście, jakie znamy? Czego się dowiemy, czytając miejską zieleń? Co łączy Manhattan, Berlin, Łódź, Wrocław i Szczecin? W sobotę (29 lutego) można wziąć udział w spacerze śladem początków i symboli Śródmieścia. Prowadzi Przemek Głowa – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina.

Start w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim ŚRODEK przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1 (róg  ul. Bohaterów Getta Warszawskiego) o godz. 12. Udział jest bezpłatny.

Wydarzenie „Śródmieście od początku” odbywa się w cyklu „Spacerownik", czyli serii miejskich spacerów, realizowanej w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Oswajanie Sztuki i współfinansowanego przez miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

(ip)

Fot. Ada Krawczak

Spacer po Śródmieściu z Głową i ŚRODKIEM

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie