Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej

Data publikacji: 24 lutego 2024 r. 16:30
Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2024 r. 14:55
Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej
Fot. G. Iłowiecka (materiały prasowe)  

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi mogli zapoznać się z wystawą „Blok w Blok. Jednostka G-15", której bohaterem jest najczęściej powielany budynek Szczecina. Jednostka G-15, zaprojektowana w 1967 roku, została powtórzona aż 58 razy w różnych punktach Szczecina, również na terenie Śródmieścia.

Już wkrótce witryna ŚRODKA będzie miała nową ekspozycję i z tej okazji organizatorzy zapraszają na finisaż obecnej w formie spaceru po Śródmieściu z jej współautorem, architektem Marcinem Szneiderem. Spacer będzie okazją, by lepiej zrozumieć sens budowy bloków w centrum Szczecina i odpowie na takie pytania jak to, czy każdy powojenny budynek mieszkalny to blok oraz czy blok może być jednocześnie kamienicą.

„Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej” odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem na język ukraiński w wykonaniu Natalii Podkolziny. Wyruszy w niedzielę 25 lutego o godz. 12 z Placu Lotników.

A już 2 marca o godz. 12 ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na otwarcie nowej wystawy pt. „Spacer” – tym razem fotograficznej, powstałej w ramach spaceru z mieszkańcami po Śródmieściu, zorganizowanego w grudniu 2023 roku z Fundacją Thebestofszczecin.

Wstęp na każde z wydarzeń jest bezpłatny.

(K)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ @Na fotce
2024-02-25 18:46:15
Wielgaśny wieżowiec, zmodernizowany, czy nie, pośród pięknych starych willi, w starej ekskluzywnej willowej dzielnicy "wygląda nieźle". Toż przecież nawet ta zgraja co go tam postawiła i pozostawiła widzi ten dysonans i śmieje się z takich co to łajdactwo widzą bo takiego wała im można zrobić.
Komuch - zombi
2024-02-25 16:52:07
- wieżowiec przy Odrowąża.
@Na fotce
2024-02-25 13:58:46
Po modernizacji dawny wieżowiec wygląda nieźle. O wiele gorszym koszmarem architektonicznym są wieżowce na wojska polskiego, pl. Żołnierza czy ten na krzywego ryja. A kompletnym syfem jest zabudowa starego miasta oraz kwartału brama portowa, wyszyńskiego i dworcowa. Tylko do wyburzenia się to dziadostwo nadaje, a nie do zabierania i obrzydzania przestrzeni w centrum!
Na fotce -
2024-02-25 08:57:33
powojenna architektura mieszkaniowa (???!!!). Ale... pokażcie np. wieżowiec po TV Szczecin postawiony przez czerwonych, bezwolnych, PZPRowskich rabów Moskwy. Postawiony pośród pięknej, bogatej, cudem przetrwałej wojnę architektury willowej. Pośród starej zieleni. Nie wyburzono go. Wyremontowany teraz na chwałę SZMALU i MAMONY. I wyłącznie. Jeszcze trochę szczecińskich cudeniek architektonicznych się znajdzie. A nowe nadchodzą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA