wtorek, 23 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sochański: Szczecin jeszcze bliżej wody

Sochański: Szczecin jeszcze bliżej wody

Sochański: Szczecin jeszcze bliżej wody
Data publikacji: 2018-09-20 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 11:16
Wywietleń: 2017 352161

Floating Garden, fajerwerki zloty żaglowców to trochę za mało, aby miasto się rozwijało – uważa kandydat PiS na prezydenta Szczecina. Miasto musi się znowu związać ściślej z wodą. A spór o nadodrzańskie nabrzeża trzeba rozwiązać w sposób kompromisowy.

Według Bartłomieja Sochańskiego – kandydata PiS na prezydenta Szczecina, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy miasto ma się dalej rozwijać zgodnie ze strategią Floating Garden (Pływających Ogrodów, opracowaną przez prezydenta Piotra Krzystka - przyp.red.) z mieszkańcami spacerującymi bulwarami, fajerwerkami, zlotami żaglowców, czy może jednak z czymś więcej.

– Nie mamy nic przeciwko żaglowcom, fajerwerkom, wypoczynkowi na bulwarach. Ale to za mało dla rozwoju miasta. Szczecin jest oparty o wodę, o gospodarkę wodną. I musi do tego wrócić. Bo teraz tak nie jest – mówił Sochański. Zauważył, że aktualnego prezydenta Szczecina zabrakło na dwóch ważnych imprezach gospodarki morskiej, jakie ostatnio odbywały się w mieście.

– Chodzi o Światowe Dni Morza i Kongres Morski. A tam rozmawiano również o istotnych sprawach dla Szczecina i jego rozwoju. To miasto kiedyś przyciągało młodzież, która chciała zaznać morskiej przygody, teraz stąd wyjeżdża – dodał kandydat PiS.

Odniósł się również do sprawy sporu między miastem i Polską Żeglugą Morską o atrakcyjne nabrzeża położone u stóp Wałów Chrobrego.

– Jeżeli zostanę prezydentem, będę dążył do osiągnięcia kompromisu w tej sprawie. Bo tylko w ten sposób można ją rozwiązać. Myślę, że w tej sprawie będę mógł liczyć na poparcie premiera Morawieckiego. Przy tych nabrzeżach powinny cumować wycieczkowce, a nie gdzieś po krzakach – stwierdził Sochański.

PiS proponuje także zwiększyć nakłady na rozwój turystyki, m.in. opracowanie szlaków kajakowych w mieście, remont mariny na Gocławiu oraz kursy żeglarskie dla uczniów szczecińskich szkół. ©℗
(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Szczecin podwodny !
Pajacykowo ...
2018-09-21 09:55:20
quick
A prezydent nie powinien mieć przypadkiem jakiejś aparycji...? Prezencji...? Tak tylko pytam.
2018-09-21 09:13:19
xxx
Mam nadzieje ze jak wygra to weźmie Duklanowskiego na swojego pierwszego zastępcę bo sam nie da rady tego sensownie ogarnąć
2018-09-21 08:13:43
renata
Popieram!
2018-09-21 01:30:18
sid
Ale wy durni jesteście i zaściankowi.
2018-09-20 23:33:58
m
Czy p. Sochanski wie jaka jest glebokosc Odry przy Walach Chrobrego ?
2018-09-20 20:12:03
Artur
Dramatem dla Szczecina jest to, że mamy trzech kandydatów, z których każdy jest słaby. Uczestnictwo Sochańskiego w budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego umocniło go w PiS, ale jednocześnie osłabiło poparcie niezdecydowanych Szczecinian. Nitras jest przypadkiem specjalnym. PO najwyraźniej nie zrozumiało dlaczego przegrało wybory wystawiając takiego kandydata. W tym całym zamieszaniu Krzystek jawi się jako jedyny kandydat, który chociaż nie będzie uprawiać polityki krajowej w Szczecinie. To jest właśnie ten dramat. Piotr Krzystek jest bardzo słabym szefem urzędników magistratu i nie jest w stanie zaprowadzić porządku w spółkach takich jak chociażby ZDiTM. Rządzą nim pracownicy, politycy i najwyraźniej deweloperzy, budujący na potęgę bez ładu i składu ciasno, niemal okno w okno nowe budynki mieszkalne. Jego kandydatura niestety nie gwarantuje postępu. Szkoda, że niezależni kandydaci ruchów miejskich nie mają większych szans. Społeczeństwo jest zepsute prostacką polityką partii politycznych i zbyt leniwe, aby wspiąć się wyżej niż najwięksi krzykacze partyjni, którzy sprawnie wciągają wyborców za pomocą mediów w wojenkę, która służy nie miastu, tylko kandydatom dużych partii politycznych.
2018-09-20 19:41:00
ANKA
Co zrobiłeś jak byłeś prezydentem? Niewiele. Więc teraz tym bardziej nie zrobisz. Prezydent na sznurku PiS mi nie potrzebny razem z niby niezrzeszona, która jest jak choragiewka.
2018-09-20 17:52:33
Alex
No to już wiadomo żeby nie głosować na Sochańskiego bo odda za darmo nasze szczecińskie nabrzeża
2018-09-20 16:36:00
Tyu
Jak zwykle Sochański bredzi. Nie ma nawet szans na II turę
2018-09-20 16:29:07
A ja...
... chce jako dostep do wody, plaze Mielenska wraz z doplynieciem do niej, rejsy do Swinoujscia po taniosci, rejsy wycieczkowe nie tylko po porcie ... Koszta? Zalatwicie chyba
2018-09-20 16:02:19
Śp.Stalin
Razem z pacyna do wody i będzie blisko!!!! że bliżej się nie da......
2018-09-20 15:53:23
Jaka to melodia
"I to mi się podoba mecenasie Sochański. Powodzenia", "Gość mówi prawdę. Trzymam kciuki za Sochańskiego", "Jacyna i Sochański są świetnym duetem dla Szczecina. Mają mój głos, bo warto wspierać gospodarkę morską". Kto to pisał? Tomek, Piotr, Leszek czy jedna i ta sama osoba, która się nie umie podpisać? A może zapłacono jej partyjnymi pieniędzmi za wychwalanie peanów pod adresem jedynego "słusznego" kandydata? Ile płacą teraz za wpis? 2 zł jak u Dudy? A może taniej, bo się wydało, że boty wpisują? PS. Stępka!
2018-09-20 15:50:05
dana
Wow! Jakich my mamy ludzi mądrych, pomysłowych, aktywnych, chętnych do działania na rzecz miasta i jego mieszkańców!Tylko dlaczego cały ten ich zapał znika potem jak sen złoty i robi się standardowo - tak sobie. Nie trzeba było podpowiedzieć coś w trakcie rządów panu Krzystkowi? Skoro los miasta leży Wam na sercu, to nieważne przecież, kto te pomysły zrealizuje. Rada miasta ma wpływ na to, co się w nim dzieje, nieprawdaż? Teraz - przed wyborami - pomysły sypią się jak z rogu obfitości, a gdzie byliście przez te osiem lat?
2018-09-20 15:50:02
Leszek
Jacyna i Sochański są świetnym duetem dla Szczecina. Mają mój głos, bo warto wspierać gospodarkę morską.
2018-09-20 15:30:18
Fałszywe tony
Brzmi fałszywie i wyborczą parówką jak wszystko zresztą.A co do sporu o bulwary,to tu nie ma sporu,jest dziki upór władz Spółki powiązanej rzecz jasna z PiSem aby po prostu nie przekazywać we władanie miasta tej części nabrzeża.Masz więc Pan doskonałą okazję by się wykazać swoimi koneksjami i wpływami i działać na rzecz miasta nie koniecznie tylko od święta i przy okazji kandydowania.Tak więc z panią Jacynką weźcie się do roboty i pokażcie,że można coś załatwić mieszkańcom bezinteresownie.
2018-09-20 15:29:52
Monika
A zgodą od PŻM na konferencję radna miała?
2018-09-20 15:29:48
zworki
ale że co zamiast tylko krytyki?
2018-09-20 15:23:10
ciekaff
@ Stary szczecinianin ... Owszem był , ale wiesz jak był wybierany ? I kto odpowiadał za ten wybór ? Czekam na odpowiedź...
2018-09-20 15:13:36
Piotr
Gość mówi prawdę. Trzymam kciuki za Sochańskiego,
2018-09-20 15:12:30
Tomek
I to mi się podoba mecenasie Sochański. Powodzenia.
2018-09-20 15:09:35
Krzystek
Do zobaczenia w drugiej turze ziomek!
2018-09-20 15:02:06
mdm
Wały Chrobrego należą do Golemy, a nie do miasta....
2018-09-20 14:57:32
Stary szczecinianin
P.Sochański!pan już był prezydentem Miasta.I co pan zrobił? NIC!!!
2018-09-20 14:57:26
Po wyborach każdemu gumiaki i koło ratunkowe.
.
2018-09-20 14:55:21
Nitras
Ej, nie mam z nim szans. Rezygnuję...