Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Sobotnie festyny rodzinne – rady osiedli zapraszają

Data publikacji: 13 września 2019 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 14 września 2019 r. 08:28
Sobotnie festyny rodzinne – rady osiedli zapraszają
 

Wprawdzie odbędzie się na przyszkolnym boisku, ale będzie otwarty dla wszystkich - mowa o festynie rodzinnym, jaki w sobotę odbędzie się przy ul. Emilii Plater 20. Z bogatym programem gier i zabaw oraz pierwszą w Szczecinie edycją pchlego targu dla najmłodszych. Będzie malowanie buziek, pokazy baniek mydlanych i żonglerki. Czekać mają darmowe: popcorn, cukrowa wata i specjały z grilla. Organizatorzy zapowiadają gry i zabawy sportowe, znakowanie rowerów, a też teatrzyk dla najmłodszych. Dla nich będzie również I Osiedlowy Pchli Targ, czyli wymiana i kupno zabawek, książek, artykułów szkolnych i innych.

- Podczas naszego festynu będziemy świadkami pokazu capoeiry, poprowadzonego przez Tomasza Grelusa, który od 15 lat organizuje treningi tej dyscypliny dla dzieci i młodzieży. Pokaz będzie wzbogacony o śpiew, bo capoeira to nie tylko sztuka walki. Zapraszamy - zachęcają organizatorzy imprezy.

Festyn zaplanowano w godz. 10-14, na boisku przy SP nr 11 (ul. Emilii Plater 20). Jego organizatorem jest miejscowa Rada Osiedla Drzetowo-Grabowo.

* * *

Stołczyński Festyn Rodzinny odbędzie się w sobotę 14 września na boisku osiedlowym klubu sportowego Hutnik przy ul. Władysława Nehringa w Szczecinie. Zapowiada się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. mecz sportowy (Hutnik Szczecin-Olimp Gościno, godz. 12), występy artystyczne, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy, zabawy, zawody, wystawa modeli, wystawa broni, warsztaty tworzenia biżuterii, warsztaty robienia ozdób z t-shirtów, tory przeszkód dla najmłodszych, pokazy aikido, boockrossing, zabawa taneczna i poczęstunek. Impreza jest organizowana prze radę osiedla we współpracy z lokalnymi pozarządowcami, dla wszystkich mieszkańców. Potrwa w godz. 14-20.

* * *

Rada Osiedla Bukowo zaprasza o godz. 11 na piknik rodzinny na boisko do koszykówki przy ul. Okólnej. W programie przewidziane animacje i gry, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek, malowanie na folii. Odbędą się prezentacje straży pożarnej i pokaz udzielania pierwszej pomoc. Będzie też zamek dmuchany i loteria fantowa. Nie zabraknie darmowego poczęstunku: kiełbaski z grilla, bigos, wata cukrowa dla dzieci.

W ramach akcji "Dbam o zdrowie" konsultacji udzielać będą lekarze - pracownicy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Będzie: diabetolog, geriatra, internista, ginekolog i lekarz rodzinny. Chętni będą mogli zbadać poziom cukru i zmierzyć ciśnienie.

* * *

W sobotę dzień otwarty w Aeroklubie z Radą Osiedla Dąbie. Będzie można zobaczyć samoloty, motolotnie, spadochrony, szybowce, śmigłowce. Nie zabraknie też modeli. O godz. 13 odbędzie się pokaz skoków spadochronowych, a o 14 prezentacja symulatora wypadków i symulatora żeglarskiego. Będą dmuchane zamki, wata cukrowa i kiełbaski gratis (do wyczerpania zapasów). Wstęp wolny.

Występy:

• 13.00 - 13.30 – zespół taneczny MOK Dąbie Heart Break 

• 16.30 - 19.00 - koncert rockowy: Rosegarden i H2MS.

Podczas trwania imprezy w namiocie Rady Osiedla Dąbie odbywać się będą konsultacje z mieszkańcami dotyczące planowanych inwestycji na terenie Dąbia. Parkowanie zalecane na parkingu Park&Ride przy ul. Hangarowej. 

(an, gan, p)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mlamla
2019-09-14 07:17:11
Kto ośmielił się tworzyć konkurencyjne imprezy w tęczowe święto?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA