Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Sobota z przewodnikami [GALERIA]

Data publikacji: 17 marca 2018 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Sobota z przewodnikami
Fot. Grzegorz Siwa  

Z okazji Dnia Przewodnika Turystycznego długie kolejki ustawiły się w sobotę (17 marca) na placu Orła Białego w Szczecinie.

Po raz szósty szczecinianie wraz z gośćmi wzięli udział w tym wydarzeniu. Organizowana przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników impreza jest bezpłatna, ale na niektóre trasy zwiedzania trzeba było odebrać bilety. Właśnie z tego powodu ustawiły się kolejki.

Uczestnicy do wyboru mieli m.in. zwiedzanie Łasztowni, manufaktury słodyczy, czy budynku Komendy Miejskiej Straży Pożarnej.

- Spotykamy się dzisiaj z okazji Dnia Przewodnika. Zaczynamy w niezwykłym miejscu, ponieważ tutaj znajduje się jeden z najstarszych zabytkowych rynków w Polsce. Dzisiaj chcę pokazać Łasztownię z trochę innej strony. Okazuje się, że jest ona fragmentem naszego starego miasta. Zobaczycie lewobrzeżną część Łasztowni, która jest subtelna, finezyjna i wpłynęła na to, jak teraz postrzegamy Szczecin – tłumaczył przewodnik Przemek Głowa.

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników zainicjowało Dzień Przewodnika w 2013 r. Tegoroczne obchody, które się odbywały pod hasłem "Oblicza Szczecina",  tradycyjnie zakończyły się koncertem organowym w bazylice archikatedralnej św. Jakuba.

(KaNa)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aaaaaaaaa
2018-03-17 21:52:46
rok wtemu w desczu było wiecej ludzi! przy tak silnym wietrze powinni przelozyc na nastepny weekend

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA