Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Smutny obrazek Starego Miasta

Data publikacji: 2021-10-15 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-15 20:20
Smutny obrazek Starego Miasta
 

Mimo że w Szczecinie - zarządzeniem prezydenta - wprowadzono nowe wyższe standardy utrzymania, ochrony i rozwoju terenów miejskiej zieleni, które szczególną pieczę gwarantują drzewom i krzewom w rejonach reprezentacyjnych oraz zabytkowych, to - jak widać - nie dotyczy ono ul. Kurkowej. Gdzie przy legalnym placu budowy funkcjonuje też nielegalny bałagan.

Korzenie drzewa zostały zarzucone ciężkimi materiałami budowlanymi, a krzewy zgniecione takimi też odpadami. Jak widać, trwa w najgorsze niszczenie ostatniej enklawy zieleni w tej części ul. Kurkowej, czyli w bliskości kamienica Loitzów. Przy tym fakt, że sypki beton ułożono wprost na chodniku, tamując przejście pieszym, to już… naprawdę drobiazg?

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marcin
2021-10-16 13:12:26
Pytanie do władz miasta: Kiedy będzie kompleksowa renowacja i odbudowa starówki? kiedy buldożery wjadą zrównać ten syf z ziemią, aby rozpocząć właściwą odbudowę? - tak jak to ma miejsce np. w Dreźnie. Dalsze utrzymywanie tego komunistycznego, wsiowego osiedla i tymczasowych bud, baraków i garaży nie ma żadnego sensu! Zamiast zabaw w chronienie drzewek, doniczek, hamaków czy ławek trzeba zacząć od podstaw czyli masowych rozbiórek tego dziadostwa i kompleksowej, wiernej historii odbudowy!
Turysta
2021-10-16 11:00:14
Bałagan , brud sterty śmieci, chodniki nie do przejścia ,schody przy starym Ratuszu połamane ,a od strony ul,Wyszyńskiego wieczna budowa osłonięta niebieską płacht ,no i śmierdzący śmietnik przy nowym budynku .
Marta
2021-10-16 08:42:05
Rzeczywiście smutny jak się patrzy na ten sowchoz na miejscu starówki.
@Robert
2021-10-15 20:20:45
Bloczki PGR zamiast to rzeczywiście dramat. Dodatkowo baraki - grodzka; garaże na klepisku - podgorna, staromiejska, łaziebna; budy - Wyszyńskiego przy moście długim; baraczki przedszkoli i przychodni. To wszystko daje obraz nędzy i rozpaczy, które rzeczywiście tylko buldożer może naprawić. Trzeba konsekwentnie ulica po ulicy, wyburzać i odbudowywać tak jak to zrobiono po wojnie w Warszawie czy Gdańsku. Tam gdzie nie było deb.... i komunistycznych urbanistów u steru władzy.
Robert
2021-10-15 12:45:02
Przecież to tzw. Stare miasto, a w efekcie PGRowskie osiedle w najcenniejszym punkcie miasta, nadaje się wyłącznie do totalnego wyburzenia. A później można pomyśleć o drzewkach, chodniczkach itp. Wcześniej trzeba wyburzyć i odbudować, zgodnie z historycznymi planami i widokami z fotografii. Dość już tego bajzlu w historycznym centrum. A tych którzy takie coś projektowali należy pośmiertnie napiętnować. Ten kołchoz to zbrodnia na tkance miasta!!
Norma Krzystka
2021-10-15 12:12:34
Pozorant który już kilkanaście lat zajęty jest własną karierą a nie miastem... Sprzyja mu nie tylko brak jakościowo lepszych konkurentów ale też ideologizacja samorządu która pomaga różnym dyzmom w karierze.
Klara
2021-10-15 08:10:50
Nic nowego w naszym miescie. Prezydent zajmuje się jeżdżeniem do Warszawy, wywieszaniem flagi w gabinecie czy przygotowywaniem pozwów. Zieleń, komunikacja miejska, stan chodnikow i wiat czy betonoza to sprawy drugorzędne

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ