Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Śmigus-dyngus pod kontrolą

Data publikacji: 2017-04-17 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Śmigus-dyngus pod kontrolą
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Okres świąteczny to czas odpoczynku i zabawy w gronie rodzinnym. Jednak czasem zabawa w śmigus-dyngus wykracza poza świąteczną tradycję. Policjanci nie tylko w patrolach prewencyjnych, ale i operacyjnych będą przeciwdziałać chuligańskim wybrykom i negatywnym zachowaniom związanym z polewaniem wodą w świąteczny poniedziałek.

Niewłaściwe zachowania np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń, rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała lub zniszczenie mienia. Taka „zabawa” może zakończyć się odpowiedzialnością karną. Jednocześnie policjanci apelują o rozsądek i umiar podczas obchodów „lanego poniedziałku”. Zdarza się, że polewanie wodą tego dnia nie ma nic wspólnego z tradycją i przekracza zwyczajowo przyjęte normy.

Przypadki przesadnego polewania wodą często stanowią wykroczenie lub nawet przestępstwo. Policjanci na tego typu zachowania będą reagować i wyciągać konsekwencje prawne. Będą interweniować w związku z wszelkimi zakłóceniami ładu i porządku publicznego tj.oblewanie przejeżdżających pojazdów, rzucanie worków z wodą, wylewanie wody przez okna lub z balkonów. Za popełnione wykroczenia może grozić mandat w wysokości 500 złotych.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA