środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Szczecinie

Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Szczecinie (akt. 2)

Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Szczecinie
Data publikacji: 2015-11-21 08:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2886 39982

Mieszkańcy kamienicy przy pl. Matki Teresy z Kalkuty powoli mogą wracać do swoich domów.

- Mieszkam na czwartym piętrze, od strony podwórka. Około godziny szóstej obudziły mnie hałasy - mówi Magdalena Kołodziej. - Jakiś człowiek krzyczał, że się pali. Nie dało się już wyjść z mieszkania na klatkę schodową. Ewakuowała mnie straż pożarna. Byłam w kapciach i w szlafroku. Dostaliśmy koce i tlen do oddychania. Potem otwarto pobliską plebanię i tam się schroniliśmy. 

- W tej kamienicy na trzecim piętrze mieszka nasz syn z rodziną - mówi małżeństwo, które spotkaliśmy przed wejściem do budynku. - Znaliśmy panią Bożenę, która zginęła. Jej córka jest podobno w ciężkim stanie. Naszym najbliższym na szczęście nic sie nie stało. Syn opowiada, że wstał rano i zobaczył dym do kolan. Pobiegł do pokoju, złapał córkę. Mówił, że drzwi i podłoga były gorące. Na pewno dziś nie wrócą do siebie, nie wiadomo czy w kamienicy podłączą gaz. Mieszkanie musi się wywietrzyć. Klatka schodowa na górze wygląda makabrycznie. 

(gan)

***

Wcześniejsza informacja

Jedna osoba zginęła w pożarze, który w sobotę rano wybuchł w mieszkaniu przy ul. Matki Teresy z Kalkuty w Szczecinie. Dwie inne osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewiezione zostały do szpitala.

Straż pożarna ugasiła już pożar. Mieszkańcy sąsiednich mieszkań zostali z nich ewakuowania na czas trwania akcji gaśniczej.

- Mieszkanie całkowicie spłonęło. W tej chwili nie znamy jeszcze przyczyn powstania ognia. Inne mieszkania nie ucierpiały w pożarze - usłyszeliśmy w Miejskim Stanowisku Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 (k)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Szczecinie Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Szczecinie

Komentarze

bieta
Współczuję... Chciałabym jednak w tym miejscu zwrócić uwagę, że reaktorzy z TVN24.pl nie potrafią poprawnie napisać nazwy naszej ulicy: nie istniała przecież Matka Teresa Kalkuta tylko Matka Teresa z Kalkuty.
2015-11-21 13:47:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie