czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Śmierć studenta WAT. Pogrzeb i śledztwo

Śmierć studenta WAT. Pogrzeb i śledztwo

Śmierć studenta WAT. Pogrzeb i śledztwo
Data publikacji: 2019-06-23 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-18 19:25
Wywietleń: 14191 398657

W piątek w Szczecinie odbył się pogrzeb studenta Wojskowej Akademii Technicznej, który zmarł tydzień temu podczas egzaminu z wychowania fizycznego. Tego dnia, podczas egzaminu zasłabło trzech podchorążych. Trafili do Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie następnego dnia jeden z nich zmarł. Wykładowca przedmiotu został zawieszony. Wszczęto śledztwo w sprawie "niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych odpowiedzialnych za bezpiecznie przeprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego, odbywających się na WAT, podczas których doszło do zasłabnięcia i utraty przytomności podchorążego".

(PAP, dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Matka kolegi Huberta 3 rok WAT
Serdeczne wyrazy współczucia dla Rodziców ś.p. Huberta Oby Bóg Was miał w swojej opiece Ja codziennie myślę o Waszym dzielnym Synku , Niech odpoczywa w pokoju
2019-07-18 19:21:18
poeta
Wielki Polak, laureat nagrody Nobla napisał piękny wiersz: "Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta".
2019-06-30 14:54:56
Remigiusz
Jestem żołnierzem "starej daty". Pobyt w wojsku to lat 1962 - 1992. Badany byłem co roku i z perspektywy czasu uważam, że te badania nigdy nie miały szans wykryć wielu chorób (np. tętniaka, dysfunkcji układu wegetatywnego, zaburzeń saturacji - o innych poważnych nie wspomnę). Dlatego można przypuszczać, że śp. Hubert mógł mieć ukrytą chorobę, która podczas badań przesiewowych - w spoczynku mogła nie być wykryta. O trym wiedzieli wszyscy i wiedza dzisiaj też. Dlatego natychmiast po zasłabnięciu Hubertowi należało udzielić pomocy (pozostałym, którzy zasłabli też) i zabronić kontynuowania biegu. Tego nie zrobiono. Prokuratura winna dociec dlaczego.Za "moich czasów" (30 lat w WAT)kadra liniowa i instruktorzy WF składali się z ludzi wyselekcjonowanych i bardzo odpowiedzialnych. Ludzi z wiedzą i dużą kulturą i trudno mi sobie wyobrazić aby mimo zasłabnięcia 3-ch podchorążych zajęcia były kontynuowane. A już komentarze typu "to wojsko, a nie harcerstwo" byłyby dyskwalifikacją dla wypowiadającego te słowa. Czyżby były to znaki czasu?
2019-06-27 09:44:40
Jedna z matek rocznika 1997
Hubert był kolegą mojego syna z LO. Ciężko sobie wyobrazić tragedię Rodziców... A cóż dopiero to przeżyć... Wiem, że Hubert był bardzo wysportowany, tym m. in. wyróżniał się w klasie. Poza tym zdolny, mądry, inteligentny. Dlaczego w niektórych komentarzach pojawia się tak bolesne szyderstwo? Czy niektórzy nie mają za grosz empatii? Odszedł wartościowy, młody człowiek... Uszanujmy jego pamięć i uczucia Rodziców. Pokój Jego duszy.
2019-06-25 22:34:37
Dagmara
zapomniałam dodac ze pamietam słowa przysiegi 2019 na Wat NASZA WYZSZA KADRA WYSPECJALIZOWANA --PRZYSZLI INZYNIEROWIE Ktorzy maja zobywac wiedze techniczna i reprezentowac Polske wszedzie -czy ten bieg o 12 w południe nie mogł sie odbyc tak jak 1 grupy rano o 6 np. Oczywiscie nie bo to ,,wosjko nie harcerstwo tak powiedział pan od Wf niech lezy w cieniu dojdzie do siebie ,nie zaliczone -nawt zwierzeta sie inaczej zachowuja ni ten człowiek mam nadziej ze jego sumienie bezie z nim do konca za to co zrobił
2019-06-25 00:01:52
Dagmara
CIEKAWA jestem jak by sie czuli ci wojskowi czy inni tacy co tu pisza ze to nic takiego gdyby to spotkało ich rodzinny ,dzieci ,siostre czy brata .Zło wraca pamietajcie
2019-06-24 23:40:12
artemor
Studentko trenować można różne dyscypliny np.szachy warcaby brydż poker itd widoczne go dobrze nie przebadali przed i wyszła jakaś wada wrodzona sekcja była? To nie wina wykładowcy.ja tez łazilem na długie marszobiegi w pełnym oporzadzeniu i jeszcze żyję.
2019-06-24 19:43:58
artemor
Studentko trenować można różne dyscypliny np.szachy warcaby brydż poker itd. To nie wina wykładowcy, słabo go przebadać przed i coś w nim pękło.
2019-06-24 19:32:28
Studentka
Bulwersuje mnie fakt, że ludzie którzy wgl nie znają sytuacji a ni tego chłopaka piszą komentarze w stylu że obecne wojsko jest słabe siedzą przy komputerach i zero kondycji! Akurat on był wysporyowany i trenował kilka dyscyplin sportowych! Doszło do tragedii! Więc się zastanów co piszesz człowieku! Lepiej daruj sobie.... Ogromne wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym, cały wat całe środowisko studenckie jest tym wydarzeniem wstrzasniete i poruszone nie pozwolimy by ta tragedia została zapomniana a sprawa zakopana pod dywan
2019-06-24 15:58:06
artemor
Inna sprawa - do wojska nie powinni pchać się ci, którzy całe życie spędzili prze komputerem .trochę kondycji trzeba mieć.
2019-06-24 15:01:27
Matka kolegi
Odszedł na wieczną służbę, spoczywaj w spokoju. Najszczersze wyrazy współczucia rodzicom i bliskim.
2019-06-24 10:51:35
Matka studenta trzeciego roku WAT
Wojsko ma mundury wyjściowe, ale to są reprezentanci uczelni-studenci i tak występują na wszystkich paradach. Zresztą czy to jest najważniejsze?! Ci chłopcy jechali całą noc by oddać hołd swojemu koledze z roku i wiem, że zrobili wszystko aby wypaść jak najlepiej. Dla nich to też był pogrzeb bliskiej osoby. Mój syn żyje, ale do dziś ściska mnie w gardle, jak pomyślę, że to on mógł być na miejscu Huberta. A pro po komentarza, że wojsko to... co Pan miał na myśli? mam nadzieję, ze nic obraźliwego, bo to by świadczyło o Pana niskiej kulturze. Nie ma Pan pojęcia jak ciężkie są to studia, bo inaczej by Pan tak nie pisał. Ja jestem z mojego syna i chłopców którzy tam byli bardzo dumna. I na koniec: Pamiętajmy, że słowa ranią...
2019-06-24 10:37:06
artemor
Ale jak widać wyjściowe mundury mają grabarze, a kompania honorowa mniejszy i co za tym idzie lżejszy sztandar niż kiedyś.
2019-06-24 03:08:50
Smutno
Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie. Hubercie, odpoczywaj w pokoju wiecznym. Rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje.
2019-06-23 23:08:24
1-no z 2-ch
Alibo dzisiejsi studenci sa za slabi - alibo egzamin byl "przesadzony i nadwyrezony" ??
2019-06-23 22:27:56
Hubi
Myślałem, że tylko w Ludowym Wojsku Polskim "pracowali" ludzie o bardzo niskim ilorazie IQ. Niestety, w Wojsku Polskim nic się nie zmieniło.
2019-06-23 21:15:12
Matka studenta WAT drugiego roku lotnictwa
Wyrazy współczucia dla Mamy Huberta i całej Rodziny.
2019-06-23 21:14:02
Były żołnierz
Szkoda chłopaka, mógł żyć. Oby winny został odpowiednio ukarany. Jemu już nic i nikt życia nie wróci ...
2019-06-23 20:37:36
Rakla
Spoczywaj w spokoju synu. Kondolencje dla rodziny
2019-06-23 19:10:48
Spoczywaj w pokoju
Jesli ktos chce pomodlic sie za niego, zapraszam na cmentarz do Zdroji. 22 lata mial cale zycie przed soba. A kretynskie komentarze niech zostawia ludzie sobie. Uszanujcie, ze stala sie tragedia.
2019-06-23 18:36:04
ks. Andrzej
To kara Boska za wybieranie ośrodków akademickich poza Szczecinem.
2019-06-23 17:40:42
?
A teraz pana wykładowcę trzeba ubrać w mundur wojskowy z upasazeniem i wysyłać na bieg 10km w upał 33 stopni!!!!!Oby on cierpiał tak samo, jak teraz rodzina zmarłego.
2019-06-23 16:20:03
!!!
Widzę, że najwięcej komentują Ci co więcej im się wydaje, niż wiedzą jak naprawdę jest. Każdy tylko potrafi negować.... A spróbuj jeden z drugim stać godzinę bez ruchu np na pogrzebie.
2019-06-23 15:27:15
Do Edmunda
A kim Ty jesteś, żeby ich oceniać. Byłeś chociaż w wojsku, czy piszesz co usłyszałeś na pijackiej imprezie?
2019-06-23 15:25:42
Xyz
Każdy żołnierz ma 2 komplety mundru polowego jeden poligonowy drugi do noszenia np. na jednosce, pozatym 3 mundur galowy, więcej znajomości tematu mniej bezsensownych wypowiedzi ;-)
2019-06-23 14:56:55
Jacek
A co mają mundury do sytuacji, króra miała miejsce???
2019-06-23 14:56:22
Jacek
Ty baranie, chyba nie wiesz co mówisz. Pewnie byłeś w wojsku ze 40 lat temu za komuny i teraz się wypowiadasz.
2019-06-23 14:52:12
@??? @Edmund @felixd
Hey ignoranci! Od ponad 25 lat w wojsku polskim kompania honorowa i poczet sztandarowy zgodnie z regulaminem występują w umundurowaniu polowym. Spaliście przez te lata czy jako ruskie trole dopiero teraz dostaliście przydział na Polskę?!
2019-06-23 14:48:59
Edmund
Żołnierze obecnie to....urzędnicy.Mundury kiedyś zwane polowymi,słuźyły prawdziwym,normalnym żołnierzom.Te obecne urzędasy pijąc kawę,czytając gazety,oglądając telewizję i buszując po internecie nie mają moźliwości pobrudzenia tych swoich mundurkow.W związku z tym mogą one słuźyć rownieź jako wyjściowe.Obecne wojsko to pasoźytnicza organizacja która do niczego nie słuźy,to po co wydawać jeszcze pieniądze na dodatkowe mundury
2019-06-23 14:17:49
felixd
Po to jest "teoretyczne" wojsko.
2019-06-23 13:46:25
???
Patrzę na fotkę i nasuwa mi się pytanie. Wojsko już nie ma tzw. wyjściowych mundurów?
2019-06-23 09:42:09