czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śmierć jedzie motocyklem?

Śmierć jedzie motocyklem?

Śmierć jedzie motocyklem?
Data publikacji: 2015-08-12 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1573 11608

Od stycznia do lipca tego roku aż 20 osób zginęło w wypadkach z udziałem motocyklistów. A tylko przez pierwszy tydzień sierpnia w naszym województwie doszło do 12 zdarzeń drogowych, życie straciło dwóch miłośników jednośladów. I choć amatorom motocykli można wiele zarzucić, to jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze to oni są winni tragediom. 

40 wypadków, 12 ofiar, 36 rannych - to bilans siedmiu miesięcy 2015 roku. Dla porównania w ubiegłym roku, w analogicznym czasie policja odnotowała 72 wypadki, w których obrażenia odniosły 73 osoby, a 6 zostało zabitych.

- Nadmierna prędkość, zajeżdżanie drogi, nieustąpienie pierwszeństwa są najczęstszymi przyczynami nieszczęść, do których dochodzi na drogach - wylicza asp. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Co jednak istotne spośród 40 tegorocznych wypadków, motocykliści byli winni 15. Śmierć poniosło w nich 5 osób.

Ewelina Kolanowska

Na zdjęciu: Tego jak bezpiecznie jeździć na motocyklu można dowiedzieć się podczas szkoleń „Bezpieczne Dwa Kółka".

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Złyy
A o debilach, którzy z osobówek się przesiedli na skutery to już też nikt nie napisze...o rowerzystach jadących środkiem ulicy, o pieszych, którzy nawet na pasach wychodzą prosto pod koła... Ogarnijcie się ludzie, zacznijcie myśleć bo przez Was zginie mnóstwo niewinnych ludzi.
2015-08-16 08:37:17
Plakat
Rzadko się zdarza, żeby samochód w centrum miasta jechał na dwóch kołach, ale na Krzywoustego jest to obrazek wręcz normalny, tyle że w wykonaniu motocyklistów, nie chcę wszystkich pakować do jednego wora, znam wielu świetnych ludzi na motorach, i proszę edukujcie tą hołotę motocyklową, która z ruchem motocyklowym niewiele ma wspólnego, aby nie psuła Wam opinii. To samo się tyczy pustych tłumików, jak nie umiesz spowodować zainteresowania swoja osobą, to i pusty tłumik nie pomoże, bo to oznacza że i w głowie pusto.
2015-08-13 10:17:20
han
Pewnie spotkam się tutaj z mnóstwem jadu. Ale jazda motocyklem to ma być przyjemność, nawet powoli, w spodenkach i krótkim rękawku. Ubieranie się podczas temperatur tropikalnych od stóp do głów w skóry też nie jest zbyt mądre. To jest taka europejka poprawność nad poprawnościami. Popatrzcie na Amerykanów, w niektórych stanach nie ma nawet obowiązku jazdy w kasku, a Azja czy Ameryka Płd ? Tam wcale nie ginie więcej motocyklistów niż tutaj. Przyznajcie, że Polacy to dziwny naród i każdy jest tutaj najlepszym kierowcą i innych by pouczał. Żyj i pozwól żyć innym.
2015-08-13 08:30:10
ja jako kierowca...
gdy mam przed sobą ,za sobą- motucyklistę , zwalniam i zmieniam pas jazdy. Niech jedzie byle dalej ode mnie... Wyprzedzają nie zważając na pasy, jadą po linii ciągłej między dwoma autami... Nie jeżdżą w poprzek jezdni , po pasach dla pieszych jak to robią rowerzyści.... Generalnie, dla kierowców jest coraz trudniej prowadzić bezpiecznie auta. Oszołomstwa i niedoprecyzowanych przepisów i praw jest coraz więcej.
2015-08-13 06:34:30
Motory
Każdy doskonale wie, że MOTOCYKL TO ŚMIERĆ. Nie chodzi tu, że każdy się zabije, ale przy obrażenia przy każdym zdarzeniu (nawet nie z własnej winy) są dotkliwe. Oczywiście, nie uważają tak wyłącznie osoby, które nie miały choćby najmniejszej wywrotki motocyklem i jeżdżą w krótkich spodenkach i rękawkach....
2015-08-13 05:56:42
Amator
amator 1. «osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności» 2. «osoba lubiąca coś» 3. «osoba wykonująca coś bez fachowego przygotowania» 4. «osoba chętna do nabycia czegoś» jak się nie zna znaczenia słowa "amator", to zanim zacznie się pluć jadem warto sięgnąć po SJP
2015-08-13 05:36:42
kierowca
Powinniście jeszcze podać w ilu przypadkach motocykliści przyczynili się do wypadku, choć winą obarczono kierowcę samochodu. MOTOCYKLISTO - SAMOCHODY SĄ WSZĘDZIE, a więc staraj się być widoczny, nie ubieraj się cały na czarno ( wbrew temu co myślisz też się brudzi) i nie bierz się znikąd, tzn. nie pędź 200 tam gdzie dopuszczalne 90 albo 110.
2015-08-13 04:44:30
Obserwator,
Bo w wiekszosci przypadkow pedza jak "Wriaci"... ! !
2015-08-12 20:56:34
Co to znaczy Amator Motocykli ???
Jak ktoś zginie w wypadku rowerowym,samochodowym,itp to też PSEUDO redaktor tego newsa napisze AMATORZY !!!. Większość wypadków z udziałem motocyklistów jest z winy kierujących autami osobowymi !!!. Sory takie są statystyki kierowców amatorów osobówek :-)
2015-08-12 19:33:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie