wtorek, 19 stycznia 2021r.

Śmieciarz z OLX

Data publikacji: 2021-01-14 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-14 21:27
Śmieciarz z OLX
Fot. Artur Bakaj  

Problem zaśmiecania terenu dawnego lotniska położonego na skraju kołobrzeskiego osiedla Podczele znany jest nie od dzisiaj. Składowane są tam nielegalnie prawdziwe góry odpadów.

Walkę z tworzeniem nielegalnych wysypisk prowadzi m.in. Straż Miejska. Gdy trzeba, strażnicy potrafią zakasać rękawy, aby przeszukać odpady w poszukiwaniu tropu, który może wskazać sprawcę zanieczyszczeń. Tak było m.in. w połowie ubiegłego roku. Wtedy to dzięki tego typu działaniom udało się dojść do „śmieciarza” jak po nitce do kłębka. Mowa o wielkiej hałdzie odpadów, głównie budowlanych.

– Strażnicy po dokonaniu analizy rodzaju składowanych odpadów dotarli do właścicieli śmieci, a za ich pośrednictwem do samego sprawcy zaśmiecenia. Jak się okazało, jedna z firm chcąca zlecić usunięcie odpadów budowlanych, za pośrednictwem portalu OLX wyszukała ogłoszenie, w którym pewien mieszkaniec osiedla Podczele oferował swoje usługi polegające na wywozie takich właśnie odpadów – informują kołobrzescy urzędnicy.

Po tych ustaleniach wystarczyło już tylko sprawę skierować na drogę postępowania sądowego. Proces mężczyzny, w trakcie którego przesłuchano wielu świadków, zakończył się jego ukaraniem. Nałożona na niego grzywna jest stosunkowo niewielka, bo wynosi zaledwie 500 zł, ale to nie wszystko. Ponieważ w trakcie procesu miasto występowało w roli pokrzywdzonego, przysługuje mu prawo obciążenia sprawcy kosztami uprzątnięcia terenu. A kwota jest niebagatelna, bo wstępnie oszacowano, że może ona wynieść nawet 100 tys. zł! ©℗

(pw)

Komentarze

do Jerzego iTomasza
2021-01-14 21:22:30
" kamerę i monitorować teren." oraz "ukrytej Kamerka z czujnikiem".... Wniosek; "kamerka" wszędzie, nawet w waszym łóżku.... Ja zaczął bym od ; syf musi zostać tam gdzie został wytworzony, tzn. żaden export syfu np. do Polski w ramach tzw."recyklingu".
Tomasz
2021-01-14 16:30:53
proponuję instalację ukrytej Kamerki z czujnikiem ruchu żeby zwyrodnialca wykryć oraz po czasie dosadnie ukarać
czytam
2021-01-14 15:52:52
Grzebali w smieciach , o internecie nie słyszeli ? To co na zdjęciu , to sprawca wywiózl w jeden dzień ?
Jerzy
2021-01-14 12:49:11
Wystarczy zamontować kamerę i monitorować teren. Za taki mandat to nawet koń się uśmiechnął

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ