Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Śledztwo ws Caracali w Szczecinie

Data publikacji: 28 października 2016 r. 17:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Śledztwo ws Caracali w Szczecinie
 

Prokuratura Regionalna w Szczecinie poprowadzi wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwo w sprawie przetargu na Caracale - poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury prok. Michał Dziekański.

Wyjaśnił, że powodem takiej decyzji Prokuratury Krajowej są względy organizacyjne i znaczne obciążenie warszawskiej prokuratury, "głównie sprawami reprywatyzacji w stolicy".

Jak podał Dziekański, podstawą śledztwa jest art. 231 Kk, który przewiduje karę do 3 lat więzienia za niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień. Inną podstawą jest art. 305, który stanowi, że kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Niedawno Prokuratura Okręgowa w Warszawie uchyliła decyzję z ub.r. o odmowie śledztwa z ówczesnego zawiadomienia PiS ws. przetargu na śmigłowce Caracal i badała sprawę w postępowaniu sprawdzającym. 24 października podjęto to śledztwo.

Swe zawiadomienie PiS złożył w maju ub.r. Podkreślono w nim, że wymagania przetargowe mogły preferować tylko jednego z oferentów - Airbusa. Według PiS, przestępstwa mogli się dopuścić ówczesny szef MON Tomasz Siemoniak, wiceminister Czesław Mroczek oraz osoby im podległe. (PAP)

Fot. Dmitry A. Mottl (Wikipedia)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wert
2016-10-30 08:46:33
Mam nadzieję że zajmą się sprawą nielegalnego zerwania kontraktu i postawią zarzuty Macierewiczowi. Odwagi prokuraturo.
Noname
2016-10-29 15:06:41
Czy to może świadczyć o tym, że szczecińska prokuratura podporządkuje się "wytycznym" od naprokuratora...?
:)
2016-10-28 22:10:15
buhahahha przeciez my Szczecin to juz dawno Niemce, i to gorsze niz Wroclaw i Gdansk, a jak tam sledztwo zusu i ministra mswia w sprawie remontow w Legionowie ? cos cisza :)To sledztwo powinna prowadzic najlepsza najradna w Szczecinie, z zarzadu gryfii ,na smiglowcach tez sie naumie znac :) buhhahahahhahaha

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA