piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Slalomem do Podjuch

Slalomem do Podjuch

Slalomem do Podjuch
Data publikacji: 2018-07-19 14:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-20 16:13
Wywietleń: 1358 338840

Na zlecenie szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego na kilku ulicach jednocześnie w Szczecinie od dłuższego już czasu prowadzone roboty przy wymianie nawierzchni jezdni. Jedną z nich jest ul. Batalionów Chłopskich z jej wąskim odcinkiem ze Zdrojów do Podjuch. Jak długo ten remont jeszcze będzie trwać? - dopytują nasi Czytelnicy, twierdząc że drogowców tam w ogóle nie widać. 

Już w pierwszych dniach lipca zerwana została stara nakładka na całej szerokości między skrzyżowaniem z ul. Jabłoniową do wiaduktu kolejowego. Teraz nie ma jej aż do wysokości skrzyżowania z ul. Sanatoryjną, gdzie wymiana na nową nawierzchni ma się zakończyć. Pas drogi jest obstawiony pachołami, a kierowcy lawirują jak się da między wystającymi studzienkami. Omijają je na wszelkie możliwe sposoby, co spowalnia ruch na i tak wąskiej dwukierunkowej jezdni. Remontowany odcinek ma długość ok. 1,3 km.

O wyjaśnienie wątpliwości co do tempa robót, których wykonawcą w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic w miesćie jest spółka Strabag, zwróciliśmy się do ZDiTM, zleceniodawcy.

- Prace prowadzone są głównie w porze nocnej, w sposób pozwalający zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Obecnie prowadzone są prace związane z odkuwaniem nawierzchni przy pokrywach studni rewizyjnych, urządzeń kanalizacyjnych i wpustów  kanalizacji deszczowej, obejmują również  regulację wysokościową włazów oraz uzupełnianie ubytków po frezowaniu nawierzchni. Są to prace wymagające dużego nakładu czasu, mające istotne znaczenie dla prawidłowego przeprowadzenia remontu nawierzchni - odpowiada Marta Kwiecień-Zwierzyńska z zespołu ds. mediów, skarg i wniosków ZDiTM. -  Ponadto miejscowo wymieniane są uszkodzone krawężniki. Po zakończeniu tych prac rozpoczną się prace związane z układaniem warstwy wiążącej wraz z siatką wzmacniającą, a następnie warstwy ścieralnej. Termin zakończenia prac został przedłużony z uwagi na intensywne opady deszczu, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Z informacji przekazanej nam w ZDiTM wynika, że finał prac w tym rejonie prawobrzeża planowany jest na 2 sierpnia. ©℗

(MIR)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

Komentarze

kicia
I na dodatek pozostawiono części asfaltu ,przez które można popsuć spód auta.Przykre to jest.
2018-07-20 08:23:16
Tak też jest na ul. św.św Cyryla i Metodego
25 czerwca zaczęło się zrywanie asfaltu, a teraz (19 lipca) nadal jeździ się slalomem pomiędzy wystającymi studzienkami i dziurami. W dzień nie widać nikogo żadnych robotników na tej ulicy.
2018-07-19 19:05:14
obserwator
A czy przypadkiem ten asfalt nie powinien być wzmocniony tą siatką z włókna szklanego ? Bo asfalt kładli na goło ....
2018-07-19 17:19:38
tre
kuzwa! nie pierwszy raz byla zrywana nawierzchnia ale na tej drodze dziury maja po 20-30cm skoro gamonie nic nie robia to niech tymczasowo zalataja powierzchownie te dziury
2018-07-19 16:03:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy