Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Skrzyżowanie w Klęskowie do przeróbki [GALERIA]

Data publikacji: 2018-06-04 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:12
Skrzyżowanie w Klęskowie do przeróbki
 

Za kilka dni ma się rozpocząć przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Chłopskiej, Swojskiej i Kolorowych Domów. Nastąpiło już przekazanie placu budowy, a na początku tego tygodnia rozpoczną się prace przygotowawcze.

To jedno z ważniejszych miejsc na mapie szczecińskiego prawobrzeża. Na styku kilku dużych osiedli Bukowe i Nad Rudzianką z trasą komunikacyjną, która od pobliskiego ronda Ronalda Reagana prowadzi także w kierunku Zdrojów, Kijewa oraz osiedli Majowe i Słoneczne.

Zakres robót obejmuje m.in. poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Kolorowych Domów i ul. Swojską w kierunku do ronda Reagana (wydzielenie dodatkowego pasa ruchu i relacji lewoskrętnej w ul. Swojską), zawężenie jezdni ul. Chłopskiej na wysokości przejścia dla pieszych, przed skrzyżowaniem z ul. Kolorowych Domów, w kierunku do ul. Swojskiej, budowę ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Smutnej do ul. Swojskiej, budowę i przebudowę chodników, remont istniejącej nawierzchni jezdni, wydzielenie wyspy przy użyciu bruku z obramowaniem opornikami granitowymi na minirondzie, przebudowę oświetlenia i odwodnienia (odrębne opracowanie),

W obrębie przejść przez jezdnię projekt zakłada obniżenie krawężników oraz wyłożenie ich płytkami ułatwiającymi poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

- Długość przejść dla pieszych zostanie zmniejszona poprzez zawężenie jezdni skosami oraz wprowadzenie znaków poziomych w postaci pola wyłączonego z ruchu - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Dodatkowo pojawią się wygrodzenia łańcuchowe zapobiegające wtargnięciu pieszych na jezdnię. Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w tym rejonie.

W pierwszym etapie kierowcy muszą spodziewać się niewielkich utrudnień związanych z pracami przygotowawczymi. Zmieni się tam oznakowanie, zwężona zostanie jezdnia.

Wartość robót brutto – 1 714 128,89 zl, a termin wykonania to 150 dni kalendarzowych od momentu przekazania placu budowy. Na zlecenie ZDiTM prace wykona spółka Strabag. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wesołe życie prezia ZDiTM
2018-06-04 23:10:28
"poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Kolorowych Domów ..., zawężenie jezdni ul. Chłopskiej ..., przed skrzyżowaniem z ul. Kolorowych Domów..."
nick
2018-06-04 14:55:05
Nie ma to jak być ignorantem i się wypowiadać. Wreszcie ktoś jakiś realny termin określił. Choć raz będzie bez poślizgu.
kierowca
2018-06-04 11:07:26
5 (pięć)miesięcy na przebudowę prostego skrzyżowania bez tramwajów. Brawa dla pracowników spółki STRABAG.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA