Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Skosisz – sprzątaj. Trawa zatyka kratki wpustów

Data publikacji: 22 maja 2024 r. 14:16
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2024 r. 12:35
Skosisz – sprzątaj. Trawa zatyka kratki wpustów
Fot. Marek Klasa  

Trwa sezon na koszenie trawy. Porządkowaniem zieleni zajmują się zarządcy nieruchomości, a także prywatni właściciele działek. ZWiK przypomina, że skoszoną trawę należy sprzątnąć, ponieważ podczas ulewnych deszczów spływa wraz z wodą opadową, szczelnie zatykając kratki wpustów.

– W związku z rozpoczynającym się sezonem koszenia traw, prosimy o jej bieżące sprzątanie i usuwanie z poboczy, zwłaszcza w pasie drogowym – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. – Następstwem nieodpowiedniego połączenia działalności człowieka z przyrodą może być brak możliwości odbioru wód opadowych przez wpusty deszczowe, co może powodować lokalne podtopienia. Prosimy także o zwrócenie uwagi podczas prowadzonych prac remontowych lub modernizacyjnych czy w obrębie nieruchomości nie dochodzi do zanieczyszczania wpustów deszczowych oraz studzienek.

Za czystość w pasie drogowym, w tym samych kratek, odpowiada Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Reaguje interwencyjnie w ramach współpracy między służbami lub działa według swoich harmonogramów.

– My o wpusty, które są w mieście, dbamy cały rok, czyścimy i udrażniamy je w ramach naszej bieżącej działalności, a w okresie wzmożonych deszczy większą uwagą obejmujemy te, które są w miejscach częściej zalewanych – mówi Pieczyńska. – Przypominamy, że takich urządzeń jest w Szczecinie blisko 30 tys.

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Normalnie, to było
2024-05-23 12:32:26
tak, że skoszoną trawę zgrabiało się na kupkę. Ta po kilku dniach wysychała. Małe ognisko i po problemie, a pozostały popiół wraz ze składnikami odżywczymi wracał do gleby. Ale potem nastały ekoświry i uznały, że to nieekologiczne. Oni wiedzą lepiej jak trzeba robić. I zaczęło się...brązowe kontenery, wyjaławianie gleby, wożenie trawy po całym mieście przez ciężarówki, zapychanie studzienek jak czytamy, ogromne koszty i pewnie na końcu też spalenie, ale "ekologicznie", w ekogeneratorze. Kretyni!
przedszkolak
2024-05-23 09:22:03
Ciekawa wiadomość, bowiem ulica Żubrów sprzątana (studzienki)ostatnio była trzy lata temu.
Karol
2024-05-22 20:56:35
Buahahahhaha...wymyślił sołtys i jego świta;) Schody na stadionie też zrąbane dla " bezpieczeństwa"!!! Co za ameby!!Kiedyś się ośmieszali takimi wypocinami, dziś to już codzienność! Tłuk goni tłuka!!!
Kiper
2024-05-22 20:46:07
Od czasów komuny nie widziałem ,żeby ktoś czyścił studzienki.
GOCŁAW
2024-05-22 20:37:08
Ludzie na świecie kombinują jak na Marsa polecieć a zwiK od 40 lat nie jest w stanie zrobić sprawnego odprowadzenia wody z ulicy na Gocławiu.Widzicie drzazgę w cudzym oku a *h*UJ,@ we własnej du,,$ie nie dostrzegacie
Ale kit
2024-05-22 19:06:28
Piach leży od zimy na przystankach i chodnikach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA