Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Skonsultował kodeks prostszego budowania

Data publikacji: 2016-12-01 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:22
Skonsultował kodeks prostszego budowania
- Musimy zlikwidować tor inwestycyjnych przeszkód - powiedział w Szczecinie wiceminister Tomasz Żuchowski (pierwszy z lewej). Fot. Marek Klasa  

Szczecin zakończył konsultacje dot. projektu kodeksu, który ma ułatwić życie osobom pragnącym wybudować własny dom lub dużym inwestorom, którzy chcą postawić osiedle czy fabrykę. Założenia zmian prawnych przedstawił w czwartek (1 grudnia) wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. 

I takim dokumentem ma być według ministerstwa przygotowywany Kodeks urbanistyczno-budowlany.

- Chodzi o to, abyśmy konflikty związane z inwestycjami rozwiązywali na etapie koncepcji, a nie na etapie wbicia łopaty. Żeby każdy mieszkaniec wiedział, co za przysłowiową miedzą jego budynku powstanie, co powstać może, a co nie zostanie zbudowane. Żeby nie obawiał się, że po dłuższym pobycie na wakacjach ujrzy za oknem fabrykę - tłumaczył wiceminister T. Żuchowski.

Wiceszef resortu rozmawiał w czwartek w Szczecinie z przedsiębiorcami budowlanymi, architektami i samorządowcami. Informował, że kodeks będzie wprowadzany stopniowo, w kilkuletnim okresie przejściowym. Nowe zapisy skrócą, usprawnią i uregulują proces inwestycyjny, zlikwidują zbędne procedury dla najprostszych budowli. Poprawi się także efektywność zagospodarowania przestrzenią pod inwestycyjne. Wzmocni także uczestnictwo mieszkańców w planowaniu.

(kl)

Cały artykuł w piątkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 2 grudnia 2016 roku.

 

Na zdjęciu: Wiceminister Tomasz Żuchowski (pierwszy z lewej).

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Inwestor
2016-12-02 08:07:56
Krok w dobrym kierunku.
Foto
2016-12-02 07:32:36
Dobrze, że podpisano zdjęcie, bo ciężko dopasować fizjonomię do stanowiska.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA