Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Silniki i quady z kradzieży

Data publikacji: 2017-11-05 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:55
Silniki i quady z kradzieży
 

Rumun, Duńczyk i Polak wieźli kradzione w Skandynawii silniki zaburtowe i quady. W ich samochodach znaleźli je funkcjonariusze Straży Granicznej w Świnoujściu.

Pięć silników do łodzi motorowych strażnicy graniczni znaleźli w ciężarowym mercedesie kierowanym przez 28-letniego Rumuna. Mężczyzna wcześniej zjechał z promu, który przypłynął ze Szwecji. Silniki miały poobcinane przewody oraz zatarte numery identyfikacyjne - VIN. Jako że przewożący je mężczyzna nie miał żadnych dokumentów świadczących o legalnym ich zakupie bądź posiadaniu, sprzęt o szacunkowej wartości 210 tys. zł został zatrzymany.

Funkcjonariusze skontrolowali poza tym  citroena berlingo i volkswagena craftera, które również zjechały z promu ze Szwecji. 35-letni Duńczyk, kierowca citroena, wiózł na lawecie quada moon. Jedynym dokumentem pojazdu była kserokopia dowodu rejestracyjnego z błędnym VIN. W Systemie Informacyjnym Schengen pogranicznicy ustalili, że czterokołowiec został w lipcu skradziony w Szwecji. Tak jak i quad polaris, przewożony crafterem przez 32-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Tyle, że ten pojazd był ukradziony w Szwecji zaledwie kilkanaście dni temu.

Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i zostali zwolnieni. Ujawnione przez SG quady warte są ok. 270 tys. złotych.

(g)

Fot. MOSG

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie do S.G.
2017-11-05 21:04:04
I co dalej...??? Jak dlugo jeszcze, ten "Typ Ludzi" bedzie przynosil wstyd Calej Polsce z ciaglym "narzekaniem" ze nie rozumiemy... dlaczego za granica rowniez i Nas Polakow - nie respektuja i nie "lubia" ??
ale luzik
2017-11-05 13:28:54
"Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i zostali zwolnieni. "

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ