Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Siedem pomysłów na pawilony w al. Wyzwolenia

Data publikacji: 17 stycznia 2019 r. 18:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Siedem pomysłów na pawilony w al. Wyzwolenia
 

Badanie ofert - na takim etapie jest konkurs na dzierżawę gruntów, budowę pawilonów i prowadzenie w nich wybranej działalności handlowo-usługowej. O ten przywilej ubiega się pięć szczecińskich firm. Czy w al. Wyzwolenia - na wprost Galaxy - jeszcze w tym roku zacznie funkcjonować sklep z pamiątkami, kwiaciarnia, cukiernia, czy może restauracja z kuchnią amerykańską? Dowiemy się najprawdopodobniej 5 lutego.

Konkurs organizuje miejska spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Narzucając oferentom - po uzgodnieniu z Architektem Miasta - projekty pawilonów, w których będą mogli prowadzić biznesy w tak atrakcyjnym rejonie Szczecina.

Budynki o konstrukcji szkieletowej mają przypominać te ze „Złotego Szlaku" oraz nadodrzańskich bulwarów. Każdy o powierzchni blisko 60 m kw. oraz elewacji w 70-procentach przeszklonej. Ma w nich być prowadzona działalność wielosezonowa. Natomiast przy każdym przewidziano miejsce dla uruchomienia ogródka letniego. Także projekty ich aranżacji przed realizacją będą musiały uzyskać zgody zarówno architekta miasta, jak i Żeglugi Szczecińskiej.

Zainteresowani podjęciem wyzwania mieli czas do połowy stycznia na złożenie ofert konkursowych. W wyznaczonym terminie wpłynęło pięć - od spółek Asprod, Petersen, Pillartec oraz Restaurants S. C. Zalewski - Żurawik, a także od Kwiaciarni Agnes Agnieszki Hawryluk. Część z nich zaproponowała dzierżawę dwóch pawilonów. W sumie przedstawiły siedem pomysłów na profil przyszłej działalności. Wśród nich jest m.in. piekarnia z cukiernią, kawiarnia, restauracja z kuchnią amerykańską, salonik prasowo-wielobranżowy, sklep pamiątkarski, kwiaciarnia.

- Złożone oferty są teraz analizowane. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 lutego - zapowiada Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa Żeglugi Szczecińskiej Turystyka Wydarzenia.

Przyszli dzierżawcy będą mieli czas do końca br. na uzyskanie niezbędnych opinii i pozwoleń, oraz na wybudowanie i wyposażenie pawilonów. W tym czasie będą płacili umowną kwotę dzierżawną w wysokości 600 złotych miesięcznie. Nawet jeżeli nie zdążą z budową i uruchomieniem biznesu do 31 grudnia 2019 r., to „właściwy czynsz dzierżawny będzie im naliczany z chwilą przekroczenia umownego terminu wybudowania pawilonu handlowo-gastronomicznego, niezależnie od przyczyn opóźnienia". ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Wizualizacja: ŻSTW

Na zdjęciu: Do niedawna tak wyglądał ten fragment al. Wyzwolenia 37-47. Stały tam kioski handlowo-usługowe o dość specyficznej estetyce. Ich dzierżawy wygasły z ostatnim dniem grudnia ub. r. Miasto ich nie przedłużyło, dając szansę nowoczesnym pawilonom handlowo-usługowym patrz: wizualizacja).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

boger
2019-01-18 10:27:17
Uważam, że pomysł jest bardzo dobry, ale jest lub będzie problem z utrzymaniem czystości tych pawilonów, ponieważ staną one pod rosnącymi tam ogromnymi lipami, które puszczają klejące soki, które zmieszane z liśćmi oraz brudem, piękne i nowe pawilony zmienią w koszmar w wszechobecny bród.
Adek
2019-01-18 08:52:59
Uporządkujcie lepiej te budki po obu stronach Wyszyńskiego. Toż to wizytówka miasta. A teraz jest bylejakość.
Eugenio
2019-01-18 08:07:47
Żegluga Szczecińska do tych pawilonów ma się tak, jak Stalexport do autostrady A4. Niech się każdy zajmuje swoją dziedziną, do której został powołany. Inaczej jest bałagan.
j -23
2019-01-18 05:30:01
Patrząc na aktualne zdjęcie,to te pawilony będą tam pasowały jak świni krawat.Czy aby tylko się liczą pawilony.A co z tym zasyfiałym otoczeniem wokół?.Wystarczy spojrzeć na zdjęcie żeby mozna sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać.
Abc
2019-01-17 22:10:00
Niech waaaadza zapyta okolicznych mieszkańców.
ósmy pomysł
2019-01-17 19:03:25
- zaorać i posadzić dzewka oraz sprwadzić kilka ocalałych dzików po rzezi. BASTA! się ucieszy i po kłopocie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA