środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Siedem nowych zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Są osoby ze Szczecina

Siedem nowych zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Są osoby ze Szczecina

Siedem nowych zakażeń koronawirusem w Zachodniopomorskiem. Są osoby ze Szczecina
Data publikacji: 2020-07-04 10:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-08 08:02
Wywietleń: 3918 463233

Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy siedem kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. ­­­­

Nowe przypadki dotyczą czterech osób ze Szczecina. To dziecko, kobieta w średnim wieku, młody mężczyzna i starszy mężczyzna. Zakażony jest także mężczyzna w średnim wieku z powiatu goleniowskiego oraz dwie osoby z powiatu koszalińskiego - kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna. 

W sumie liczba osób zakażonych w naszym województwie wynosi 620. Obecnie jest 60 aktywnych zakażeń. Dotąd zmarły 22 osoby, a wyzdrowiało 538. 

(p)

Fot. Lukasz Tymko

Komentarze

Kejt
Jaki mocno zaraźliwy? Gdyby tak było, to cały Amazon byłby teraz w szpitalu. Ciekawe, że jeszcze żaden Lidl czy biedronka nie jest zamknięty z powodu chorej osoby. Ci co chorują są po prostu słabi, schorowani. Zwykła grypa by ich wykończyła.
2020-07-08 07:20:29
@czytam
Śmiertelność w Polsce ponad 4,2% - to nie jest mało
2020-07-06 07:00:46
czytam
Owszem wirus jest bardzo zarażliwy ale smiertelność to 13 na 100 000 . Czy warto było niszczyć gospodarkę , pozbawiać dzieci nauki przez pół roku , siać niesnaski wśród ludzi , pozbawiać kontaktu z bliskimi pensjonariuszy DPS ? Po to ,żeby odnieść "sukces " w walce z wirusem , który i tak przejdzie wszędzie a zabije owych 13 na 100000 . I niech mądrale od szczepionek nie udają Pana Boga , po tym będą kolejne wirusy .
2020-07-04 22:47:19
BArt
Służba zdrowia zabija ludzi, kiedy szpitale i przychodnie "leczyły" umierało dziennie 1200 osób, gdy zabiegi i wizyty są odwoływane umiera 1000 osób. Oczywiście wiele osób wegetuje dzięki współczesnej medycynie, ale dla większości ludzi medycyna skraca życie co pokazuje statystyka. Najsłodszym lekarzem jest nasz własny organizm...
2020-07-04 19:47:16
Nie dobrze
Wygląda na to że mamy ognisko koronawirusa w Szczecinie. Noście maski!
2020-07-04 19:29:48
@@Po co te informacje?
Debil?
2020-07-04 19:26:10
@Po co te informacje?
Kolego lecz nogi bo na głowę już za późno! W Polsce nie ma żadnej epidemii to wszystko to medialna ściema - zobacz sobie na statystyki śmiertelności w tym roku i w latach poprzednich! Zakłady pogrzebowe są na granicy bankructwa taką mamy "straszną" pandemię!
2020-07-04 18:09:52
taka to pandemia
Jak się można dowiedzieć z danych w Polsce w kwietniu i w maju zmarło mniej osób niż w kwietniu i maju w 2019 roku.
2020-07-04 18:04:43
Ja.
Castorama Szczecin Wiosenna 80 minimum jeden pracownik zakażony informacja z dzisiejszego poranka.
2020-07-04 15:12:56
Po co te informacje?
Z tego nic nie wynika. Gdzie indziej podawane są afiliacje - miejsca pracy, opieki - zakres osób w efekcie objętych kwarantanną. Tylko w ten sposób udaje się zbić liczbę zachorowań, przerwać zakażenia i zgasić ich ogniska wybuchające u nas cały czas. Przy takiej organizacji i sposobie informowania społeczeństwa nie jesteśmy w stanie zmniejszyć liczby zachorowań, a ludzie mając dość ograniczeń coraz bardziej mają je w nosie. W efekcie po płyniemy niedługo jak kraje trzeciego świata.
2020-07-04 13:41:41