poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sezon na śluby

Sezon na śluby

Sezon na śluby
Data publikacji: 2018-04-24 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 563 324392

Ponad tysiąc cywilnych i niemal osiemset konkordatowych ślubów udzielono w ubiegłym roku w Szczecinie. Coraz więcej osób decyduje się na zawarcie małżeństwa w plenerze, przybywa też par, które organizują tę ceremonię poza granicami kraju, wybierając Chorwację, Włochy, Grecję czy Cypr.

Właśnie zaczyna się ślubny sezon. Kalendarz uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego na najbliższe miesiące w weekendowe terminy jest już gęsto zapisany.

- Mamy jeszcze kilka terminów pod koniec sierpnia - mówi Karol Lipiński, kierownik USC w Szczecinie. - Ale w godzinach porannych.

W Szczecinie w 2017 r. odbyło się 1057 ślubów cywilnych i 792 konkordatowe. W USC udziela ich siedmioro urzędników, w "sezonie" w piątki i soboty odbywa się jednego dnia nawet po kilkanaście uroczystości.

Szczecinianie bardzo chętnie korzystają z możliwość zawarcia związku małżeńskiego poza urzędem, która istnieje od marca 2015 roku. Trzy lata temu w naszym mieście ślubów w plenerze udzielono 44 parom, w 2016 – 92, rok temu 114. Od stycznia do tej pory zgłosił się już 99 chętnych. Urzędowy koszt takiej uroczystości to tysiąc złotych, plus koszt sporządzenia aktu małżeństwa (opłata skarbowa 84 zł). ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 kwietnia 2018 r.

Anna Gniazdowska

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Do o
To prawda! Najpierw "wielka miłość",huczne wesele potem dzieci i na końcu kierat.Kupę wydanej forsy na suknie,garnitury,wódkę i lokale itd,itp.Cały problem ludzkości polega na tym,że nie odróżniamy miłości od zakochania!
2018-04-25 00:02:53
o
a potem się zaczyna gehenna na lata. niektórym niektórej partner/ka nudzi się po nocy poślubnej a rozwód w polskim sądzie to mordęga. sędzia dopasowuje zeznania stron do paragrafów i piszą co chcą w aktach bo bez sędziego rozstać się nie można. i jeszcze cyrk z potomstwem.
2018-04-24 10:06:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Filharmonia w nowej odsłonie
Przeszedł Marsz Równości
Marynarz ponownie z koszulką
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy